
Vélemények (10)
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
A 19 éves, tökéletesen önző, önmaga zsenitudatában fürdőző Ririnél kevés ellenszenvesebb karaktert adott az MCU. Főként, hogy őt szeretni kéne... De hogyan, mikor oké-oké, mostohaapját lelőtték, ezért páncélt csinál, és neki, mint azt sokszor szájbarágósan elmondja, nincs végtelen pénze, mint Tony Starknak volt... De a lány mindenkin szó szerint átgázol, nulla személyiségfejlődést mutat, és még a "nagy traumáját" is inkább annak aláhúzására használják, hogy megindokolják, miért is oké, hogy ő így viselkedik. Nem, nem oké. Gáz. Nagyon. Amiért ez a sorozat jó, az megint csak a világépítés, a látványvilág és Sacha Baron Cohen meglepetés beugrója, ami frenetikus volt. Persze azt már az első részben tudjuk, hogy valami Dr. Faust-sztoriról van szó, mivel Riri egy megkopott, Faust feliratú plakát előtt beszélget a rész vége felé, szóval ki lehet szúrni, hogy merre is futnak itt ki a szálak. És akkor a "hello, vannak itt feketék" istenien kínos beszólásról, amit kétszer sütnek el a sorozatban, még nem is beszéltünk...
Megnéztem anélkül, hogy bármiféle előítélettel ültem volna le elé a woke, polkorrektség vagy a genderkultúra iránt. Nos, hát ezek figyelembevétele nélkül is csak simán gyatra a sorozat: lapos karakterek, gyenge színészek, gyermeteg cselekmény. A "jelmezek" gyakorlatilag nevetségesek, még a Vasszív-páncél is... Nem beszélve a köpenyes srácról (a neve nem maradt meg: csapnivaló karakter egy csapnivaló színész alakításában). Ami pozitívum talán, ahogy a Marvel-féle technológia és mágia szembeállításra kerültek egymással (eddig minden hősnek olyan ellenfele volt, aki hasonló erőrendszert használ, mint ő, úgyhogy ez egészen újító ötlet volt). Sajnos ennyi az egyetlen pozitív dolog, amit el tudok mondani a filmmel kapcsolatban (azt már nem is szoktam egyáltalán figyelembe venni, hogy egy film látványos avagy sem – mára ez nálam már nem mérvadó). Ami talán még jó hír, hogy a Wokeverse saga ezzel a filmmel (állítólag) véget ért, és újra megpróbálnak visszaállni a Végjáték előtti vonalra. Ígérni lehet bármit, majd kiderül.
Annyiszor emlegetik benne szegény Starkot, hogy komolyan elhiszem, lenne bármi köze hozzá, ez inkább egy Wakanda Forever spin-off sorozat, és semmi köze nincs Tony Starkhoz vagy a Bosszúállókhoz. Jó, az tény, hogy elvileg Stark ösztöndíjasa volt Riri, de a karakter nem éppen úgy viselkedik, mint egy észkombájn. Abszurd az egész jellem, a cselekményszál és az antagonista is gagyi. Az egyik legrosszabb Marvel-sorozat, amit láttam, és nem biztos, hogy megnézem a többi részt is. 3/10
Relatíve egész sok jót hallottam/olvastam róla, de számomra igen nagy csalódás volt sajnos. Pedig nagy Vasember- és Marvel-rajongó vagyok alapjáraton, de már kezdek belefáradni a ZS kategóriás tucatdarabokba, amiket közvélemény-kutatások alapján kreálnak meg, és próbálják úgymond letuszkolni a torkunkon. A Marvelnél, ha a történet nem is, a képi világ sokszor legalább elvitte az ember figyelmét, de ez még ebben sem jeleskedik sajnos. Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy bezzeg a Holdlovagot nem folytatták, pedig az ezerszer jobb volt. Most már ideje lenne a Marvelnek a saját háza táján sepregetni, mert így a jövőben lesznek gondjai.
A Vasszív a Marvel Moziverzum (MCU) egyik új sorozata, amely a Disney+ felületén jelent meg, és Riri Williams, a fiatal zseni történetét követi, aki saját páncélt fejleszt Tony Stark nyomdokaiban. A sorozat közvetlenül a Fekete Párduc: Vakanda, légy áldott! eseményei után játszódik. A sorozat vizuálisan erős – a harcjelenetek, a páncéltervezés és a technológiai elemek jól kidolgozottak. A technológia és mágia ütköztetése érdekes tematikai irány, amit ritkán látni az MCU-ban. Dominique Thorne Riri szerepében meggyőző, és Anthony Ramos (The Hood) karizmatikus ellenfélként jelenik meg. A történetvezetés nem mindig következetes. A sorozat több témát próbál egyensúlyozni – például felnövéstörténetet, társadalmi kérdéseket, mágia és tudomány konfliktusát –, de nem minden szál kap elég mélységet. A karakterfejlődés helyenként felületes, és néhány mellékszereplő kevés játékidőt kap. A Vasszív egy újabb lépés a Marvel-univerzum bővítésében, amely lehetőségeket rejt, de nem minden elemét aknázza ki teljesen. Technikailag erős, látványos sorozat, amely Riri Williams karakterét igyekszik középpontba állítani – változó hatékonysággal. Inkább azoknak ajánlott, akik nyitottak az MCU új irányaira, és kíváncsiak, hogyan lehet a jövő Vasemberét bemutatni a mai közönségnek.
Kár, hogy néhol olyan volt, mintha importálva lettünk volna egy minisorozatba, aminek csak a fele kész. A Hood karakter izgalmas, de alig kapunk belőle… remélem, lesz folytatás.
Hasonló sorozatok
Bevallom, vártam valami hatalmas MCU csodát, de megmaradt az „oké szintnél”. Jók a harcok, nem vacak CGI, meg a tech vs mágia részek is bejöttek. Csak kicsit sekélyes az egész… de Riri-t szeretem, mert emberileg is bevállalós.
Néhol olyan volt, mintha túl nagy falatba harapnának. Technikailag király, de a karakterek között néha üresnek éreztem a köztük lévő dinamikát. Viszont a csaj akarata abszolút átjön, ez tetszik.
Örülök, hogy végre teljesen új Marvel karaktereket ismerhetek meg, hisz nem vagyok ismerője a képregényeknek. A Vasszív picit döcögősen, de szépen elindult. Tetszik a karakter, igazi belevaló csaj, aki a céljáért bármire képes; kérdés, mikor döbben rá, hogy nem épp a helyes úton halad. Az akciójelenetek szépen össze vannak rakva. Hood lassan bontakozik ki, de minél csendesebb, annál nagyobbat szólhat.