Deku

Latinovits Zoltán

A tűzoltóparancsnokot, Tót Lajos mindenki tiszteli, családja, köztük lánya és felesége felnéznek rá. Lajos fia a fronton harcol, akitől egy napon levelet kapnak, hogy őrnagya a faluba érkezik betegszabadságra. Az egész család lázban ég a vendég érkezése előtt, de ekkor még nem is sejtik, miféle… Több

Forgatókönyvíró: Fábri Zoltán
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1969.11.29.

2024.02.05 Harper

Klasszikus

Tudom, szentségtörés, de azon kevesek közé tartozom, aki olvasta és látta is az Isten hozta, őrnagy úr!-at, de nem szereti. Örkény István remek író, az egyperceseinek egy részét kívülről tudom, de ez a sztori nekem nem szimpatikus. Adott egy idegileg sérült tiszt, aki megtéveszt egy egész családot, amikor eltáv alatt náluk vendégeskedik. Szerencsétlenek mindent eltűrnek neki fiukért, aki alatta szolgál a fronton (holott már nem is él). Latinovits túljátssza a szerepét, pedig a Tizedes meg a többiekben óriási (bár egy picit azt is túltolja).

2017.06.21 ArpiHajdu és Réci

Örkény szellemiségéhez hű. Zseniális!

Az Isten hozta, őrnagy úr! számomra egy olyan film, amelynél minden adva van ahhoz, hogy egy kiváló alkotás legyen. Örkény művéből a forgatókönyvet írta (továbbá a filmet rendezte) Fábri Zoltán, főbb szerepekben pedig a magyar színjátszás két nagyágy... Teljes kritika

2017.07.10 Deku

Nagyon kellemes hangulata van és Latinovits Zoltán szuper módon hozza a karakterét. Nekem tetszett az összkép. Ez olyan amitől nem várok többet mert mindent beleadott ami elvárható tőle. Szerintem azoknak jön be leginkább akik szeretik a magyar írókat..

Fábri mesterien megcsinálta ezt a filmet.A színészek is fantasztikusak benne,de nekem főleg Latinovits,és Sinkovits tetszik benne.Szarkasztikus humor,és drámaiság,ami néha átcsap kis morbiditásba,fantasztikusan váltogatják a műben egymást...Na és a d... Több

2019.09.28 Berto49

Minden részletében tökéletes!

Állítólag miután Örkény István megnézte a színházi előadást, meg a filmet ezt mondta: „Nem is gondoltam, hogy ilyen jó darabot írtam!” Lehet, hogy nem így történt, de remekül illik az író egyéniségéhez, stílusához. Önfeledten nevetünk a tragikomédián, csak amikor vége, akkor döbbenünk rá az igazságtartalmára. „És olyan erőhatalom van-e, mely egy emberrel ember voltát megetethetné?” Egy ilyen helyzettel szembesül a Tót család, amikor az őrület lesz úrrá az értelmen. Mindenben alávetik magukat a beteg elme akaratának, éjt nappallá téve dobozolnak. A színdarab Thália Színházi ősbemutatójának szereposztásából (amelyet volt szerencsém látni!) egyedül az Őrnagy alakítója, Latinovits Zoltán „maradt” meg. Ez a szerep annyira hozzánőtt, hogy mással nem is lehetett volna eljátszatni. A mátraszentannai tűzoltóparancsnok, Tót Lajos egyenruháját Sinkovits Imre öltötte magára, úgy, hogy kiválóan illett rá, bár a Szabályzattal éles ellentétben állt a rendhagyó sisakviselet. Gyula fiúnkért bármit(?) megteszünk! Fábri Zoltán remekművének újranézését a nemrégiben megjelent hangoskönyv meghallgatása után határoztam el. A Mácsai Pál szenzációs előadásában hallható kisregény a XX. századi világirodalom egyik meghatározó darabja.

A film díjat is kapott: 1970 - Magyar Filmszemle, Legjobb férfi főszereplő: Latinovits Zoltán.Szerző: Archívum

A forgatás utolsó napján Sinkovits Imre eltörte a lábát. A baleset forgatáson kívül történt, mikor a családja meglátogatta.Szerző: harnas1207

A forgatókönyv Örkény István Tóték című kisregénye alapján készült. Szerző: harnas1207

Szarvaskőn forgatták a filmet, amely egy kis település az észak-magyarországi Heves megyében. Szerző: Bogi87