Artemisia   2017. 12. 21.

Úgyszólván kötelező jellegű film,mivel a könyv kultikussá nőtte ki magát az elmúlt években. A film nézése közben nagyjából vissza is kapjuk az olvasás közbeni élményeket, csak épp a film lehetőségei korlátozottabbak a lelki folyamatok bemutatására. A cselekmény lassan folydogál,mivel a személyiség és a világnézet átalakulásának és fejlődését állomásait ,az érzelmei hullámvölgyeket és a pillanatnyi hangulatot, kedélyállapotot szeretné bemutatni, ami elég jól sikerült, szinte teljes egészében feltárja Liz személyiségének jellegzetességeit.Ehhez Julia Roberts briliáns játéka is hozzájárul, a mimikája, a gesztusai, a mozgása, eredeti nyelven a hangszínének a változása,de még a szemei és a tekintete is árulkodik az aktuális érzelmi állapotáról.A legjobb választás volt a szerepre. A vizualitás nagyon jó, remekül adja vissza a különböző kultúrák hangulatát,amiben a helyi mellékszereplők is sokat segítenek. Szép,tartalmas utazás az emberi lélek rejtelmeibe.

hsanya182   2018. 01. 03.

Hááát a csaj nem találta meg önmagába hiába kereste :D Modern nőknek való párkapcsolati és spirituális film önvalónk utáni keresésről, boldogságról, egyensúlyról elég közhelyes formában. Kalandos, vidám, aranyos film, változatos szép tájak, különböző életek, remek kikapcsolódás, igaz nem nézném meg újra...

ocso   2015. 05. 04.

A semmitmondó, szentimentális és giccses filmek megtestesítője. Egyszerűen nem értem miért volt ez a nagy felhajtás körülötte. Unalmas, langyos film, igazi mondanivaló nélkül.

Zsofi821   2015. 04. 28.

Rég csalódtam ekkorát egy filmben. A fő és mellékszereplők unalmasak, egyedül az indiai tinédzser lány szerepe tetszett. Túlsok erőltetett dráma és tragédia.

kevelin   2019. 06. 02.

hogy kaphatott ez a film 71 pontot????? nem is értem. talán sokan nem értik miről szól vagy nyálasnak tartják. talán akik váltak már el vagy voltak depressziósok azok jobban tudják értékelni. julia roberts borzalmasan jót alakít. minden perce aranyat ér és rengeteg jó tanács, bölcs mondat van a filmben amiket érdemes lenne mindekinek megfogadni

Julia Roberts

A történet vontatott lett, a karakterek felszínesek, a mellékszereplők nem kaptak elegendő játékidőt, nem volt lehetőségünk megérteni a motivációikat, nem derült ki, miért játszottak fontos szerepet Liz életében és lelki fejlődésében, így összességében szépen fényképezett, de érdektelen és unalmas lett a film. Kár érte.
5/10 több»

"Megtekintés: Nagyon női film, amíg rá nem döbbensz, hogyha kicseréled Julia Roberts-et, mondjuk Brad Pitt-re, akkor nagyon pasi mozi." több»

A fehér ruhás férfi, aki Julia Roberts mögött ül a pizzériában, Antonio Condurro a pizzéria alapítójának, Michele Condurro unokája.

A film ugyanazon a héten debütált a mozikban, mint Julia Roberts testvére, Eric Roberts The Expendables - A feláldozhatók (2010) című filmje.

Julia Roberts azt állítja, hogy kb. 4,5 kilogrammot hízott a római rész forgatásakor.