Timon

Po, a panda, aki él, hal a kung fu-ért, egy családi levesbüfében dolgozik. Váratlanul kiválasztják, hogy teljesítse az ősi jövendölést, és álma valóra válik, végre igazi kung fu mesterektől tanulhat. Megismerkedik a legendás Örjöngő Ötössel, a Tigrissel, a Daruval, a Sáskával, a Viperával és… Több

Premier (HU): 2008.07.03. | HBO Max (2022.10.02.) | SkyShowtime (2023.02.14.)
Több

2021.07.07 Kósa Bence

Egyik legjobb Dreamworks mese. Az alternatív Kína és az Őrjöngő Ötös - mind felejthetetlen ebből a meséből. A vége viszont nem tetszett. Szerettem volna, hogy Shifu és Tai Lung kapcsolatát jobban bemutassák, de itt nyilván a címszereplő fejlődésére k... Több

2017.09.21 mamiéstöti2

Egy kicsit féltem ettől a rajzfilmtől, amikor megjelent, mert a kung-fu-s filmek sem a kedvenceim, hát még pláne ha mese. Ehhez képest talán ilyen pozitívan még nem csalódtam rajzfilmben.

2020.05.08 Artemisia

Po, a leves árúsító panda arról álmodozik, hogy egyszer kung fu-t tanulhasson, aztán váratlanul még túl is teljesül az álma, hiszen őt választják ki a legendás Sárkányharcossá. Ám Po-nak szembesülni kell vele, hogy a Sárkányharcos élete nem fenékig t... Több

2018.12.07 indingo

Eredeti szinkronnal az igazi. A története meglepően humoros és a karakterek is jók.

Aranyosak a szereplők,jó a történet humorral átszőve,de nekem nem tartozik az igazán nagy kedvenceim közé.Persze gyerekes családokban egyszer legalább kötelező a megnézése.Megtettem,és többet nem nagyon szeretném.

Az evőpálcikás harcjelenet Po és Shifu mester között tisztelgés a részeges karatemester film előtt (Jackie Chan).Szerző: dailyfilmsan

Az animációs film készítői egyes szereplőknek és helyeknek beszlőneveket adtak. Például Oogway nevének jelentése teknős. Sifu nevének jelentése pedig tanítómester. De ebbe sorolható Tai Lung börtöne is, ami a Chor Ghom nevet kapta katonai nyelvről átfordítva annyit tesz " börtönben ülni". Szerző: dailyfilmsan

A rajzfilm rendezői nagy anime fanok. A film elején lejátszódó 2D-s rész az animékk előtti tiszteletüket jelképezi. Szerző: dailyfilmsan

John Powellt és a film zeneszerzői ellátogattak Kínába, Kínai Nemzeti Szimfonikus Zenekarhoz hogy segítse őket munkájukban és hogy megismerhessék a kultúrájukat. Szerző: dailyfilmsan

Értékelés: 7.5/10
(2016. 03. 06.)
Helyenként kiszámítható és relatíve kevés maradandó pillanattal rendelkező alkotás ez, de legalább ennyire kellemes és kiegyensúlyozott is - egyszóval laza családi szórakozásnak tökéletes. 7,5/10 Több