Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Érdekességek: Múlt karácsony (2019)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A film összbevétele 68 580 165 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 274 792 893 forintot termelt. A hazai mozik összesen 191 177 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Wham! az 1984-es Last Christmas (Múlt karácsony) című dalukból származó összes bevételt az etiópiai éhezők megsegítésére ajánlotta fel.

George Michael inkognitóban maga is dolgozott hajléktalan szállón.

A Múlt karácsony a Wham! (George Michael) azonos című dalának 35. évfordulóján került a mozikba.

Paul Feig és Henry Golding második közös filmje az Egy kis szívesség után.

Emilia Clarke maga énekelte fel a filmben elhangzó dalokat.

Emma Thompson közel tíz éve, 2010-ben kezdett el dolgozni a forgatókönyvön.

A film társforgatókönyvírói, Emma Thompson és Greg Wise házastársak.

2019. október 31-én jelent meg az azonos című könyv, mely Emma Thompson és Greg Wise elbeszéléseit tartalmazza a Karácsony ünnepéről. A kötetben olyan sztárok írásai is olvashatók, mint Andy Serkis, Caitlin Moran, Olivia Colman and Emily Watson. A könyvből származó bevételeket az írók jótékonysági célokra adományozzák.

A Múlt karácsony forgatása 2018. november 26-án kezdődött meg, és 2019. februárjában ért véget. A stáb egyebek mellett a West London Film Studios falai között is forgatott.

A Múlt karácsonyban a Grammy-díjas George Michael számos dala felcsendül, köztük eddig kiadatlan számokkal.

A film George Michael azonos című dala (Last Christmas) után kapta a címét.