Múlt karácsony

Last Christmas

A film összbevétele 68 580 165 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 274 792 893 forintot termelt. A hazai mozik összesen 191 177 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Wham! az 1984-es Last Christmas (Múlt karácsony) című dalukból származó összes bevételt az etiópiai éhezők megsegítésére ajánlotta fel. Szerző: hp

George Michael inkognitóban maga is dolgozott hajléktalan szállón.Szerző: hp

A Múlt karácsony a Wham! (George Michael) azonos című dalának 35. évfordulóján került a mozikba. Szerző: hp

Paul Feig és Henry Golding második közös filmje az Egy kis szívesség után. Szerző: hp

Emilia Clarke maga énekelte fel a filmben elhangzó dalokat. Szerző: hp

Emma Thompson közel tíz éve, 2010-ben kezdett el dolgozni a forgatókönyvön. Szerző: hp

A film társforgatókönyvírói, Emma Thompson és Greg Wise házastársak.Szerző: hp

2019. október 31-én jelent meg az azonos című könyv, mely Emma Thompson és Greg Wise elbeszéléseit tartalmazza a Karácsony ünnepéről. A kötetben olyan sztárok írásai is olvashatók, mint Andy Serkis, Caitlin Moran, Olivia Colman and Emily Watson. A könyvből származó bevételeket az írók jótékonysági célokra adományozzák. Szerző: hp

A Múlt karácsony forgatása 2018. november 26-án kezdődött meg, és 2019. februárjában ért véget. A stáb egyebek mellett a West London Film Studios falai között is forgatott. Szerző: hp

A Múlt karácsonyban a Grammy-díjas George Michael számos dala felcsendül, köztük eddig kiadatlan számokkal. Szerző: hp

A film George Michael azonos című dala (Last Christmas) után kapta a címét. Szerző: hp