Puncs   2019. 12. 26.
Az utolsó karácsony

Ez a mozi nem szerepelt azok között a filmek között, amiket feltétlenül meg akartam nézni az idén, de több magyar filmes portálon – köztük a mafabon is – igencsak magas értékelést kapott, így jegyet váltottam rá. Elvégre mikor máskor nézzen meg az ember egy karácsonyi filmet, ha nem karácsonykor?! A film főszereplője Kate, akit Emilia Clarke személyesít meg; nem igazán találja a helyét a nagyvilágban, mióta tavaly karácsonykor szívátültetésen esett át. Énekesi karrierje megfeneklett, iszik, mint a kefegödény, gyorskajákon él, mikor melyik barátjánál húzza meg magát, napjait pedig egy londoni karácsonyi ajándéküzlet manónak öltözött eladójaként tengeti. Ekkor toppant be az életébe Tom, aki fe... több»

indingo   2019. 11. 11.

Tetszett, mert meg tudott lepni a története. Kellően megható film egy nem várt végkifejlettel. A zenék zseniálisak voltak benne.

TomÁcs   2019. 11. 19.

Remek zenék és egy nem mindennapi történet. Kellően szomorú, de mégis ott van benne a remény. Emilia Clarke karaktere, alakítása kimagasló.

Ms. Akárki   2019. 11. 09.

Kiváló mondanivalóval is rendelkező romantikus vígjáték. Az hogy karácsonyi köntösbe vonták tökéletes választás volt. Még nem émelyítően csöpögős hálisten. Pont kellemes kikapcsolódás egy hideg téli estére. Emilia Clarkenak kifejezetten örültem.

petraszab   2020. 01. 05.

Bekerült a kedvenc karácsonyi filmjeim közé. Nem az a mézes-mázas mint amilyennek az előzetes alapján tűnik.

Henry Golding

Nemtől kortól függetlenül ajánlom mindenkinek, aki már most az ünnepekre kíván hangolódni, vagy csak vágyik egy másfélórás kedves kikapcsolódásra. több»

Összességében hatalmas megkönnyebbüléssel jöttem ki a vetítésről és iszonyat kellemeset csalódtam. több»

Szóval a Múlt karácsony jó film lett. Nem hibátlan, de korrekt a sztori, a színészek fantasztikusak. Szórakoztató, néhol irtózatosan humoros, és olykor drámai alkotás lett. több»

A film összbevétele 68 580 165 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 274 792 893 forintot termelt. A hazai mozik összesen 191 177 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Wham! az 1984-es Last Christmas (Múlt karácsony) című dalukból származó összes bevételt az etiópiai éhezők megsegítésére ajánlotta fel.

George Michael inkognitóban maga is dolgozott hajléktalan szállón.

A Múlt karácsony a Wham! (George Michael) azonos című dalának 35. évfordulóján került a mozikba.