Múlt karácsony

Múlt karácsony

Last Christmas

Henry Golding

Kate élete nem az ideális forgatókönyv szerint halad, semmi sem alakul a tervei szerint. Egy karácsonyi boltban talál állást a télapó manójaként, de úgy tűnik, ez a döntése sem viszi őt előbbre. Amikor már csaknem végleg átadja magát a kétségbeesésnek, találkozik Tommal, és új fejezet… Több

Rendező: Paul Feig
Forgatókönyvíró: Emma Thompson, Greg Wise, Bryony Kimmings
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2019.11.07. | Netflix (2022.01.15.)
Forgalmazó: UIP-Duna Film

2023.12.27 Viktória401828

Nekem nagyon tetszett.

Nagyon jól sikerült benne az angol humor, amilyen bugyuta volt, olyan mélységekbe szánkázott bele a történet, és ez a kettősség engem teljesen megvett. A film nézése közben teljesen át tudtam érezni a főszereplő érzéseit. Nagyon elgondolkodtam utána sok témán, amit érintett, és sokáig a fejemben motoszkált a cselekmény.

2019.12.26 Puncs

a nap véleménye

Az utolsó karácsony

Ez a mozi nem szerepelt azok között a filmek között, amiket feltétlenül meg akartam nézni az idén, de több magyar filmes portálon – köztük a mafabon is – igencsak magas értékelést kapott, így jegyet váltottam rá. Elvégre mikor máskor nézzen meg az em... Teljes kritika

2020.03.26 Shelby07

Ahogy néztem arra gondoltam, hogy de jó még egy klisés romantikus film, ráadásul karácsonyi is, teljes a kép. Persze megnéztem, hisz mindenki szereti a jó kis romantikus, humorosabb történeteket. A közepe felé már kezdett érdekes lenni, mert a háttér... Több

2020.08.30 Crystaldeer

hihehetlen jó

Jóval a megjelenés után, idén tavasszal néztem meg ezt a filmet, igazából azért is huzakodtam vele, mert azt gondoltam, ez is tuti valami átlagos karácsonyi romantikus film. Emilia Clarke és Emma Thompson tökéletes volt, mint mindig. Henry Golding helyett mást képzeltem volna el, mondjuk egy korábbi partnerét Sam Claflin-t? És akkor jött a filmbe a csavar, amit nem lövök le azoknak, akik nem látták. Hát, hogy őszinte legyek nagyon nem számítottam erre a fordulatra. Zseniálishoz még egy pici hiányzott.

2019.11.11 indingo

Tetszett, mert meg tudott lepni a története. Kellően megható film egy nem várt végkifejlettel. A zenék zseniálisak voltak benne.

A film összbevétele 68 580 165 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 274 792 893 forintot termelt. A hazai mozik összesen 191 177 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Wham! az 1984-es Last Christmas (Múlt karácsony) című dalukból származó összes bevételt az etiópiai éhezők megsegítésére ajánlotta fel. Szerző: hp

George Michael inkognitóban maga is dolgozott hajléktalan szállón.Szerző: hp

A Múlt karácsony a Wham! (George Michael) azonos című dalának 35. évfordulóján került a mozikba. Szerző: hp

Paul Feig és Henry Golding második közös filmje az Egy kis szívesség után. Szerző: hp

(2019. 11. 06.)
Nemtől kortól függetlenül ajánlom mindenkinek, aki már most az ünnepekre kíván hangolódni, vagy csak vágyik egy másfélórás kedves kikapcsolódásra. Több

(2019. 11. 12.)
A Múlt karácsony legnagyobb problémája, hogy nem tudott dönteni, milyen is akar lenni, a végeredmény ezért elképesztően kaotikus lett. Több

(2019. 11. 06.)
Összességében hatalmas megkönnyebbüléssel jöttem ki a vetítésről és iszonyat kellemeset csalódtam. Több

Értékelés: 7.5/10
(2019. 11. 11.)
Ünnepi sláger
Szóval a Múlt karácsony jó film lett. Nem hibátlan, de korrekt a sztori, a színészek fantasztikusak. Szórakoztató, néhol irtózatosan humoros, és olykor drámai alkotás lett. Több