Az 50 első randi

Az 50 első randi

50 First Dates

Az unatkozó playboy, Henry Roth (Adam Sandler) éli vidám mindennapjait a földi paradicsomban Hawaii-on. Könnyed és kellemes életéhez már csak egy nő hiányzik, és Henry sikeresen bele is fut az elbűvölő Lucybe (Drew Barrymore). A csodálatos együtt töltött első nap után azonban Henryt sokként éri… Több

Rendező: Peter Segal
Író: George Wing
Premier (HU): 2004.04.29. | HBO Max (2023.02.02.) | Netflix (2023.09.19.)

2024.02.10 Jerico

Sandlerhez képest egészen jó

Nem rajongtam soha Adam Sandlerért, de ez a filmje tényleg jó. Úgy tűnik, hogy a sok gagyi közt néha ő is betalál. Bár itt is néha nagyon lemegy a színvonal, és sok az alpáriság, az alaptörténet nekem nagyon tetszik. Adott egy csinos, kedves és okos fiatal nő, aki egy katasztrófa miatt súlyos idegrendszeri betegségben szenved: agya egyetlen napot él újra meg újra egész életében. Éjszaka törlődik a memóriája, és másnap kezdi elölről. Utánaolvastam: létezik ez a betegség. (Sőt a filmben felbukkan egy 5 perces pasas is, alig 5 percenként törlődő memóriával.) Főhősünk, Henry udvarolni próbál a lánynak, de nagyon nincs könnyű dolga, hiszen mindig csak egyetlen napja van arra, hogy elkápráztassa a nőt. Viszont végtelen sokszor próbálkozhat, hiszen egy-egy visszautasítás után úgysem emlékszik rá Lucy (Drew Barrymore). Így kezdetét veszi a sok kísérlet, amelyeken remekül lehet szórakozni. Felbukkan közben Rob Schneider is, rengeteg vicces beszólással. Kapunk sok hawaii nagytotált, gyönyörű tengerpartokkal. Értékelés: 4 csillag bizony.

2016.02.18 indingo

A jobbféle Adam Sandler filmek közé tartozik. Különleges film, annak tekintetében hogy tényleg léteznek effajta memória zavaros emberek. Valakiknek 1 nap, de valakiknek 1 óra alatt "törlődik" a memóriája. Borzalmas lehet így élni.

Kellemes,kissé érzelmes,igazi szívet melengető mozi. Adam Sandler,és Drew Barrymore igazán jól játszottak.A film igazi üzenete,hogy ha valamit,vagy valakit nagyon akarunk soha ne adjuk fel,és a kitartás meghozza a gyümölcsét!

2017.07.18 Deku

Ezzel a filmmel csak egyetlen egy baj van. Méghozzá Drew Berrymore aki számomra nem egy romantikus film alkat. Egyszerűen nem szimpatikus a megjelenése. Viszont a történet maga nagyon tetszett és Adam Sandler is szórakoztatott a humorával.

2023.09.13 Harper

Jobbféle Adam Sandler-film a sok gagyi közt

Nem vagyok Adam Sandler rajongója (enyhén szólva). A filmjeit 3 csoportra osztom: nézhetetlenül gagyi és ízléstelen filmek (alpári humorral), aztán: nézhető, de gyenge filmek, és végül: részben élvezhető Sandler-filmek. Az 50 első randi ez a legutóbbi kategória, mert az alaptörténet érdekes, és ezúttal sokkal kevesebb a közönségesség, az alpáriság és a gagyiság is. A rendező, Peter Segal egy évvel később rendezte a Csontdarálót (2005-ben), ami szintén a jobb Sandler-produkciók közé tartozik. Az 50 első randiban Drew Barrymore a partner, és tényleg nagyon jól néz ki, alakítása is kiemelkedő. A harmadik fontos szereplő, akin jókat lehet nevetni: Rob Schneider. A történet helyszíne egyszerűen gyönyörű: temérdek tengerparti képet kapunk Hawaii-ról, ami fantasztikus életkedvet társít a sztorihoz. Összességében egy korrekt kis film, főleg a sok gagyi Adam Sandler-mozi között. Értékelésem az elmondottak és főleg Drew Barrymore miatt 70%. Csak azoknak ajánlom, akik kedvelik ezt a fajta humort, és látták Sandler más filmjeit is.

Adam Sandler a film forgatása alatt elhunyt édesapjának, Stanley Sandlernek ajánlotta a filmet.Szerző: stevepisti

Michelle Philpots brit háziasszony valós története, aki két súlyos fejsérülés (autóbaleset) után 24 órás memóriával éli az életét, már 24 éve. Legikább saját magának jegyzetel, de csak arra emlékszik, ami 24 évvel korábban és azelőtt történt. A balesete előtt ment férjhez, ezért a férjére azért emlékszik- ennyiben hihetőbb az élet szülte abszurd történet, de gyermeket nem vállalhatott az állapota miatt.Szerző: Éva

Adam Sandler a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Drew Barrymore a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Modern család
2009