Családi testcsere

Le sens de la famille

2024.02.26 Ари Шандор

Vannak a jó francia filmek...

...meg vannak a nem annyira jók. Ez utóbbiba tartozik. Olyan az egész, mintha az utcáról összeszedett járókelőkkel forgatták volna az egészet. A lány fiútestben, meg a férj a feleség testében a csábító férfival való „jól kijövés”... olyan érzékenyítés hatású... jól illik a vidámparkban látható, jól kivillanó szivárványhoz. Rühellem, amikor ekkora hangsúlyt kap egy ilyen téma. Nem tudom, hogy ez miért kell. Amúgy a film elmegy átlagos kategóriába... A lámás poén jó volt a végére...

2022.02.16 indingo

Nekem bejött a film annak ellenére, hogy már valóban készült sok hasonló témájú. Bonyolulttá tette a helyzetet, hogy több ember "személyisége" cserélődött fel, nem csak kettőé. Voltak benne szerethető poénok.

2021.12.23 Annuska

20 évvel le vannak maradva a franciák a témát tekintve. Szerintem picit túl lett erőltetve ez a testcsere dolog, jó, hogy nem már az egész utca cserélt testet.

2021.12.20 belavagyok

Már minden nemzet megcsinálta a sajátját, most a franciák. Nem két ember, hanem mindjárt az egész család testet cserél, és ezzel felszínre hoznak sérelmeket, titkokat. Egynek elment.

2021.12.31 pepmed

Nagy probléma ezzel a filmmel, hogy megkerülhetetlenül francia vígjáték lett, szerintem akinek ez a műfaj nem jön be, az talán kerülje is el messzire.

2024.01.15 cynicalrealist

Vótmá

Ahogyan a kollégák is írják előttem, eléggé elcsépelt a testcsere téma. De akkor jön a francia finesz, és csavar egyet a dolgon. Ez a csavarás pedig az, hogy nem ketten cserélnek testet, hanem egy egész család, sőt, aztán meg bárki, aki a család fizikai közelségébe kerül. A legkisebb lány anyaként szereplése kifejezetten zseniális. Persze van a sztoriban félrelépés, és az abból fakadó konfliktus, de hát nem lenne francia a film, ha ez kimaradna. Ráadásul a végkifejlet is szokatlan, így aztán megérdemli a jó minősítést a produkció. (Spoiler: a cigiző láma prájszlesz!)