A láthatatlanok

A láthatatlanok

Les invisibles
eve58

Négy szociális munkás nap mint nap fáradhatatlanul küzd, hogy sikerüljön tovább üzemeltetniük a nők számára fenntartott hajléktalanszállót, melyben amellett, hogy élelmet és tisztálkodási lehetőséget biztosítanak a nincsteleneknek, segítenek szembenézni a rászorulóknak a kirekesztéssel, támaszt… Több

Rendező: Julien Petit
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2020.07.09. | Telekom TVGO (2021.01.01.)
Forgalmazó: MoziNet

2020.09.10 eve58

Elgondolkodtató keserédes film - abszolut (jogosan) bürokráciaellenes felhanggal. Nekem örökre beégett a film néhány jelenete. Biztos többször meg fogom nézni!

2020.07.06 Toncsi

Lehet, hogy szociálisan érzéketlennek tűnök majd, de nekem ez a film nem tetszett. Lapos és lelketlen, semmivel sem ad többet, mint amit az ismertető leír és az előzetes bemutat.

2020.07.24 Inderpall

Ennek a filmnek egyszerűen nagyobb volt a füstje mint a lángja, valahogy nem igazán tudtam az egészre ráhangolódni, ami persze nem is lenne nagy baj, de ettől függetlenül még kevésbé kellett volna komolyan vennie magát a sztorinak.

2020.07.05 Rics

Érdekes film, sokszor azt sem tudtam, vidámságot vagy szomorúságot érzek, miközben néztem. Julien Petitnek sikerült egy szomorú témát humorosan vászonra vinnie, s hogy volt-e konkrét célja, vagy csak fel akarta hívni a figyelmet a kirekesztésre, szám... Több

2020.07.16 Lajos

Fuh, ez egyszerre kemény és szórakoztató film, amolyan keserédes humor, ami nekem igazából nagyon bejön, de kétségtelen, hogy még hosszú ideig a hatása alatt leszek majd.

A film összbevétele 10 993 752 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 131 639 forintot termelt. A hazai mozik összesen 944 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Julien Petit nagy meglepetést okozott a színésznőinek, amikor arra kérte őket, hogy rugaszkodjanak el a szövegkönyvtől, és inkább improvizáljanak. Audrey Lamy, aki hosszú hónapokig készült a szerepre így fogalmazott: "Épp az első jelenet előtt Louis-Julien azt mondta, hogy nem akarja megtartani a dialógusokat. Azt hittem, hallucinálok, különösen azért, mivel csodásan voltak megírva" - mondta, majd hozzátette, hogy a rendező célja az volt ezzel, hogy teljesen lecsupaszítsa a szereplőit és még őszintébb játékra sarkallja őket.Szerző: hp

A láthatatlanok a rendező, Louis-Julien Petit és Corinne Masiero harmadik közös filmje. Szerző: hp

Julien Petit szándékosan nem profi színészeket alkalmazott a hajléktanok szerepére. Ez alól egyedül Sarah Suco és Marie-Christine Orry képeznek kivételt. Szerző: hp

A film kemény témája ellenére Julien Petit arra törekedett, hogy reményteli megközelítéssel dolgozza fel a hajléktalanság témakörét. Ebben elmondása szerint számos film nyújtott számára inspirációt, egyebek mellett a Büszkeség és bányászélet is. Szerző: hp

(2020. 08. 06.)
A film történetének és készítésének egyszerre csodája, hogy ez a két valóság össze tud érni benne, és egy jókedvű és igaznak érzett egység születik meg belőle a szemünk előtt. Több

(2020. 12. 30.)
Nők az utcán
A hajléktalanok helyzetéről szóló A láthatatlanok legalább két szempontból speciális film. Egyfelől mindenkor és sajnos mindenhol aktuális témát dolgoz fel ezúttal kifejezetten az utcára került nők szemszögéből, másfelől a koronavírus-járvány miatt nem kerülhetett hagyományos moziforgalmazásba. Ám a Budapest Film által indított távmozi akció kereté... Több