Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

dailyfilmsan   2020. 12. 15.

Lassú és tömör volt, mint egy törti beadandó, amit az osztály strébere írt, és azért kapott rá négyest, mert túl hosszú lett. Érdekes persze az, ami a háttérben zajlott akkoriban, Daniel Day-Lewis zseniális benne, nem úgy, mint Joseph Gordon-Levitt..... több»

Puncs   2020. 03. 31.

Jó film. Aki szereti a kosztümös filmeket, és érdekli az amerikai polgárháború, az értékelni fogja.

indingo   2019. 02. 26.

Az amerikai polgárháború idején játszódó film legfőbb mondanivalója, hogyan lehet képviselőket rábírni egy törvény, konkrétan a rabszolgaság eltörlésének a megszavazására. Kit meggyőzéssel, és a többséget megvesztegetéssel. A polgárháború véres jelen... több»

Edii   2015. 04. 22.

Profi rendezés, kiváló színészekkel, korhű látvánnyal, de az egész film unalmas, száraz, tömény...az tény, hogy történelmi film, de ez már túlságosan is az. Egyszer azért megéri megnézni!

TribeBubu   2016. 11. 15.

Rossznak nem mondanám, mert szép és szakmailag jól összerakott film. Viszont szerintem iszonyú unalmas. A két és fél óra alatt nem sok jelenet volt, amire azt mondom, hogy lekötött. Bár lehet, hogy az is rátesz egy lapáttal, hogy sok részéhez hozzá s... több»

erahurka   2018. 08. 17.

Kicsit bő lére eresztett de amúgy korrekt és jó közt lavírozó filmecske Lincolnról egy zseniálisan alakító Daniel Day-Lewis-szal.

Dracule   2015. 08. 21.

Nem mondhatnám, hogy túl maradandó élményt adott eme alkotás. Sajnos nem mondhatom, hogy eldobtam magam, nem lett bűn rossz szóval azt se lehet ráakasztani, hogy ez vétek az emberiség ellen, de ha egy kellemes akarok nézni nem ez fog első alkalommal eszembe jutni.

Steven Spielberg eredetileg Liam Neesont szerette volna Lincoln szerepére.

A Lincolt megszemélyesítő színész, Daniel Day-Lewis egy korábbi filmben, a New York bandái című drámában pont Lincoln politikai ellenfelét játszotta.

(SódóGA)

A több mint 3 hónapos forgatás során Steven Spielberg minden színészt a karakterének nevén szólított.

(SódóGA)

Steven Spielberg 12 év kutatómunkát ölt bele a filmbe.

(SódóGA)

Daniel Day-Lewis volt az első színész, aki Oscar-díjat nyert egy Steven Spielberg által rendezett filmben.

(SódóGA)

A film minden fontosabb karaktere az amerikai történelem egy-egy valós szereplője volt.