Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Lucy (2014)

Lucy

Lucy

Eastern79   2021. 02. 09.

Zsigeri hatás

Luc Besson az utóbbi időben mintha elfáradt volna, bár néha azért még meglegyinti a zsenialitás szele. Scarlett Johanssonnak nagyon jól áll ez a szerep, sőt gyakorlatilag az összes szereplő mintha erre a filmre született volna. Bár a befejezést túlságosan leegyszerűsítettnek gondoltam az elején, a film többszöri megnézése után inkább arra asszociáltam, hogy a tiszta tudattá válás élményének metaforájaként is értelmezhető, hiszen a film legerősebb pillanatai azok a szöveges és vizuális monológok, ahol Lucy felismeréseivel szembesülünk az életről. A legjobb értelemben különös film. Köszönöm, Luc Besson!

mamiéstöti2   2017. 08. 17.

Morgan Freeman az egyik kedvenc színészem, de ebben a filmben nem ő volt előtérben, sokkal inkább Scarlett Johansson, de neki is van jobb filmje szerintem.

indingo   2017. 04. 15.

Talán jó is lehetett volna, de annyi értelmetlen lépés volt benne, hogy már-már nevetségessé vált. Tudják, hogy drogot csempésznek, lenyelették vele, de azért még jól megverjük biztos, ami tuti.

babsy88   2015. 01. 23.

Sci-fihez képest abszolút nézhető film, végig izgalmas, mindenképp érdemes megnézni. Tele akciójelenetekkel, abszurd, elképzelhetetlen történettel. Morgan Freeman tapasztalata kellett a sikerhez. 5/5

Deku   2017. 10. 25.

Már szinte az első percekben magára vonta a figyelmemet és szerencsére így is maradt. Az izgalmas és kedélyt borzoló jeleneteknek hála végig maxon tartja a néző érdeklődését.

GedyPapa   2017. 03. 14.

Az alapsztori nem rossz, viszont a megvalósítás jobb, mint amire számítottam volna tőle. Mind Scarlett Johansson, mind Morgan Freeman nagyon jól hozzák a szerepet és érdekes végigkövetni Lucy metamorfózisát.

Szilonka   2017. 05. 31.

Egyszer meg lehet nézni, de én sokkal. de sokkal többet vártam tőle. Kicsit elmentek egy számomra már nevetséges irányba.

Amr Waked
Choi Min-sik
Choi Min-sik
Morgan Freeman

A filmben 62 karakter hal meg.

(Norbi)

A film 49 millió dollárból készült el.

A film producere Besson felesége, Virginie Silla volt.

Lucy teljes neve Lucy Miller.

A rendező, Luc Besson is megjelenik a filmben. A párizsi kórházban ő alakítja az egyik orvost.

(ps)

A főszerepet először Angelina Jolie-nak szánták.

(ps)

A filmen a forgatókönyv megírásától kezdve az utolsó vágásig több mint kilenc évig dolgoztak.

(ps)

Miután Lucy azt mondja, hogy "Soha nem halunk meg igazán", bejutnak a Pont de l'Alma alagútba, ahol Diana hercegnő halálos balesetet szenvedett.

(ps)

Bár a film első pár jelenete Taiwanban játszódik, Mr. Jang és emberei koreaiul beszélnek.