Magnólia

Magnolia

A film záró jelenetét azóta számos filmben és tévésorozatban lenyúlták, utoljára a Kés alatt negyedik évadjának a befejező részében.Szerző: phanzetomox

Jason Robards egy haldokló embert játszik. Ez a film volt az utolsó szerepe, ugyanis rá egy évre meghalt betegségben.Szerző: dulkap

Minden nappaliban van egy virágos kép, számos festmény pedig az énekes, Fiona Apple munkája. Szerző: SódóGA

A Magnólia eredetileg egy rövidfilm lett volna. De ahogy a rendező-forgatókönyvíró dolgozott rajta, úgy látta, hogy a karakterek és viszonyaik egyre bonyolódnak és fejlődnek, bővül a cselekmény, s már csak egy nagyjátékfilm kereteibe fér bele. Annyira lelkes lett a projekttel kapcsolatban, hogy ő maga tervezte a posztereket és vágta meg az előzeteseket.Szerző: SódóGA

A filmben utalnak Mózes második könyvére. Exodus 8:2: „Bocsásd el népemet, hogy szolgálhasson nekem! Mert ha nem akarod elbocsátani, akkor én békákkal verem meg egész határodat.”Szerző: SódóGA

A rendező Claudia karakterét találta ki elsőnek, a film összes szereplője az ő alaptörténetéből ágazik ki. Szerző: SódóGA

Valóban megtörtént, hogy egy ember megharagudott a szüleire, amiért azok nem adtak neki pénzt, bosszúból megtöltötte a fegyvert, amivel apja hadonászni szokott, és felment az emeletes házuk tetejére, ahonnan levetette magát. Ezzel párhuzamosan szülei újra szóváltásba keveredtek, és a fegyver elsült, a golyó áttörte az ablakot, és éppen a zuhanó férfit találta el. Ezt a furcsa esetet a mai napig használják a büntetőjogi kurzusokon, hogy ezen demonstrálják az ok-okozati összefüggéseket. Szerző: SódóGA