Magyar vándor

Magyar vándor

2023.08.26 Ergit Nézhetetlen

Megbotránkoztató film számomra!

2017.10.06 indingo

Én nagyobb kedvelem ezt a magyar filmet, szerintem jó kis zenék vannak benne és a poénok is a helyükön vannak. Maga az alaptörténet verhetetlen és a színészek is kihozták a maximumot a szerepekből.

2022.08.17 JRD

Töredelmesen bevallom: évekig kerülgettük egymást a filmmel. Valahogy nem hozott lázba a gondolat, hogy megnézzem, de mindig felötlött bennem, hogy ideje volna venni a fáradtságot és legalább egyszer végigülni. Aztán történt, hogy egy nap utat engedt... Több

2016.12.01 HercegPeter

Egyik legnagyobb kedvenc. Nagyon jó ötlet, poénok, szereplőgárda és dalok. Akárhányszor megtudnám nézni. A vége pedig (mondjuk lehet , hogy csak nekem) nagyon megható, mikor ott ülnek a híd tetején és nézik a tömeget. Jók a vezérekhez társított szokások és szövegek. Egyszerűen nem tudom megunni.

2016.11.05 ArpiHajdu és Réci

Egy kifejezetten jó magyar film, aminek nagyon nem tesz jót, hogy egy héten háromszor leadja a tv, mert így az amúgy jó poénokat is kicsit kezdik elkoptatni. Mondjuk ez nem történne meg, ha nem szegezne minden egyes alkalommal a képernyő elé a film, ... Több

2021.06.05 elekm90

Iszonyatosan gyenge, izzadságszagú vígjáték rossz forgatókönyvvel, összefüggéstelen jelenetekkel és zenés betétekkel. Mindezek mellé az erőltetett és értelmetlen celeb cameók sem hiányozhatnak.

2017.12.21 Deku

Kevés ennyire lohasztó film van és nem is lett volna nagy gond ha ezt most mégis kihagyom az életemből. Na bátran írhatom, hogy nem sűrűn láttam ehhez foghatót. Csak sajnos ez nem a jó értelemben véve kell venni.

2021.08.03 F79 Nézhetetlen

Próbáltam, nem sikerült

Kevés olyan film van, amit nem bírok végignézni, és már az első 10-15 perc elkezdi rohasztani az agyam. Még kevesebb az olyan film, amelyeknek ezek után adok még egy (vagy több) esélyt, arra gondolva, hogy talán nem voltam megfelelő hangulatban, amikor elkezdtem nézni. Ez pont az a film, amiből többszöri próbálkozás után sem sikerült 20 percnél többet megnéznem. Ebben a filmben töményen megjelenik az a magyar filmek egy részére jellemző sajátosság, ami felhőtlen szórakozás helyett szánalmat és kínos feszengést vált ki belőlem. Sajnálom (az elfecsérelt értékes időt).

2019.07.25 Ms. Akárki

Imádom. Remek, tipikus magyaros humorú film. A kumisz szóról mindig ez a film jut az eszembe. XD Szabó Győző karakterén sírtunk a röhögéstől. Imádom, ahogy belecsempészték a dalbetéteket.

2019.04.28 petraszab

Szerintem nagyon ízléses humorú magyar vígjáték. Rengeteg szereplő van benne, sok humoros jelenet, remek dalok.

2020.04.28 Artúr

Sírva vígad a magyar - egy melankóliával átiatott katarzis keresztútja

Huh, ez a cím kicsit szomorúbbra sikerült, mint terveztem. Szóval egy kifejezetten nem szomorú magyar film (ha nem gondolsz a történések mögé), mozgalmas cselekménnyel, aranyos karakterekkel. A bohókás szóvíccek mellett komoly történelemkönyv-szagú ráébredések és szándékos félreértelmezések, amikkel operál a mozi és szerintem sikerül, mosolyt csal az ember arcára. Megvan szerintem az a képességünk, hogy nevessünk magunkon, és szeretünk is magunkon nevetni. A kicsi ország nagy szív üzenet is átszűrődik a zseniális kosztümök és fényes, mázas jelentek között. A végkifejlet és operatőri munka nekem már komolyabb érzelem-csomagot adott. Ezt a Roy és Ádám zene kifzetetten felerősítette lassú ütemezésével és a dalszöveggel. Olyan film, amit több alkalommal is meg fogsz nézni és találsz még benne szerethető, új humoreszket. Szabó Győző nekem ettől a filmtől kezdve hiteltelen bármilyen későbbi színészi teljesítményben. :D Mintha egy kifejezett törekvés lett volna, hogy ne éljük magunkat teljesen bele a történetbe. Kifejezetten jól siekrült. Kifejezetten tetszets nekem, hogy a magyar színésztérsadalom viszonylag nagy szelete belefért a filmbe, köszönhetően a sok karakternek és a korokat átívelő mesélésnek.

2016.08.10 VFTS

Nagyon jó az alap ötlet és jól meg is csinálták és még a poénok is jók benne. A legjobb magyar vígjáték.

2017.09.22 SzFa

Nagyon szeretem ezt a Magyar filmet. Nagyon jók a zenék és szerintem jó poénok vannak benne. Viccesen mutatja be a Magyar történelmet és különösen tetszik, hogy a vége a hídon van.

2022.08.10 Reitman

2 az 1-ben! Egy nagyon jó, a nagy klasszikusokhoz hasonlítható tipikusan magyar (jó beszállások, poénok) vígjáték, és (legalábbis nekem) idegesítő popzenei "kultúr-betétek". Nagyon tetszik, hogy a hét vezér, mint a hét magyar alaptípus van ábrázolva.... Több