A martfűi rém

A martfüi rém

2019.08.18 Lonka

Érdekesebb volt a Wikipédián a leírás az ügyről, mint maga a film. A stílussal nagyon mellélőttek a készítők. Sok elnyújtott jelenet, üres párbeszédek.

2022.01.11 Di Canio

Magyar thrillert ritkán látni, így érdekesnek ígérkezett. Talán kicsit lassú, de nem olyan rossz film ez, főleg a magyar színvonalhoz képest.

2017.12.30 Greeta

Azért is érdekelt a film mert magyar, továbbá igaz történet egy olyan esetről, ahol évekig ült gy ártatlan ember egy olyan dolog miatt, amit nem követett el.

2017.08.24 moviewer

Ennek a filmnek nagy erőssége a hangulatteremtés. Végig fent tudta tartani a feszültséget. Emellett nagyon őszintén és tabuk nélkül beszél a helyzetről, a történtekről, a korról és a problémákról. Szerintem mindenkinek érdemes megnézni.

2018.03.26 Queenakasha

Azon ritka filmek egyike amely bár magyar mégis elég jó. Nem egészen olyan lett mint amilyennek vártam, kicsit félrevezetett az előzetes, ennek ellenére nem tudok rosszat mondani róla.

2023.09.09 Kenez

A martfűi sorozatgyilkos

A film alapvetően csak részben tükrözi a martfűi rémként elhíresült sorozatgyilkos kegyetlen módszerét és a gyilkosságok egymás utáni elkövetését. Az 56-os forradalom után követik el az első gyilkosságot, ami tényleg csak úgy tűnik, mintha egy bizonyos kiszemelt áldozat lett volna a célpont. A rendőrség gyorsan rá is bizonyítja a gyilkosságot Kirják Jánosra (Réti Ákos a film szerint), aki szerelmi vágyból követhette el a gyilkosságot. Majd a 60-as évek derekán, a helyszín ugyancsak Martfű, rövid időn belül áldozatok kerülnek elő élve vagy holtan, ugyanazzal az elmebajos módszerrel elkövetve. Mint minden gyilkos, a martfűi is hibázik, mikor nyomokat hagy 1967-ben az egyik gyilkosságánál. Bognár Pált elfogják, aki Kovács Péter személyazonosságával teljesen azonos, majd 68-ban felakasztják. A magyar igazságszolgáltatást reálisan mutatja be a film, ahol a korrupciót, az egoizmus elhatalmasodását semmi sem képes csillapítani, és persze azt a tényt, hogy az ártatlan Kirják János 10 évet ült és szenvedett, kegyetlen… Sopsits Árpád magyar viszonylatok között egy igencsak érdekfeszítő és ugyanakkor kegyetlen filmet nagyszerűen dolgozott ki, viszont a színészi játék elég sok helyen sajnos nem üti meg a szintet. A történet végén mindegyik szereplő, illetve személy nagyon kegyetlenül járt, bár ez csak filmes fogás, de sajnos azt sugallja a film, hogy sokszor nem érdemes a teljes igazságot kideríteni.

2017.10.31 Zsceeeka

Nem igazán értem a negatív véleményeket, nekem tetszett. Tetszett a látványvilág (a sztori nyilván és sajnos, adott), ami a legjobban tetszett, az igazából a 2 főszereplőnek a külső hasonlósága, én is alig tudtam őket megkülönböztetni. Én nem untam a filmet, végig érdekelt.

2017.05.23 vivikejencikelara

Magyar film de zseniális. Gyorsan elmegy a játékidő. Hihetetlenül izgalmas. Minden jelenete feszültséget kelt bennem. Ajánlom azoknak is akik nem kedvelik a magyar filmeket.

2019.01.13 szabomarc

Ez is egy megtörtént eseményeket feldolgozó magyar film, ami véleményem szerint egész jó lett. Nem a magyar filmipar csúcsa, néhol vontatott is, de élvezhető. Ajánlom.

2017.08.26 szucszoli

Nicholson-nak teljesen igaza van. Teljesen el vagyok képedve, hogy az emberek olyan komment-elélvezéseket és MEGApontszámokat produkálnak, mintha ebben a pillanatban újították volna meg a filmművészetnek ezen műfaját. Holott ez a film a kislábujj-kör... Több

2017.06.20 jake_green

Akinek tetszett a TANÚ, annak ez is tetszeni fog :) Életszagú, simán el tudom képzelni hogy abban a korban ez pontosan így megtörtént. A karakterek nagyon jól játszanak, a forgatókönyv is jó. Ajánlani tudom,kötelező darab!

2021.12.31 BÉLA

Szuper

Azt kell, hogy mondjam, hogy visszakaptam a hitemet a magyar filmben. Ez egy jó film !

2016.11.29 Ercsi

Rendkívül feszült magyar film, amely a végletekig borzolja az ember idegeit. A tragédia igen hangúlyos szerepet kap a filmben. Remekül illusztrálja, milyen volt az 1950-es és 60-as években a börtönvilág hazánkban.

2017.07.18 T.Andras

Nagyon régóta terveztem, hogy megnézem ezt a filmet, most végre lehetőségem is volt rá. Nem csalódtam benne. Eléggé naturalista a film, de épp ez fogott meg benne. Elég kemény, nem egy könnyed film. Nagyon megdöbbentő.