Halálos útvesztő

Meander

2023.01.14 Tonyka

Ez meg mi a fészkes fene volt?

A tartalma felkeltette az érdeklődésem, de bár ne tette volna! Rengetegszer mondtam már el más filmeknél, hát jöjjön egy klisé tőlem: akár jó is lehetett volna, de nem lett. Nagyjából 15-20 perc volt, ameddig érdekelt és lekötött, fogalmazhatok úgy, ... Teljes kritika

2021.11.30 stevepisti

Teljesen más kimenetelre számítottam, mint amit láttam. És ez miatt számomra értéktelenné is vált a főhősnő küzdelme. Végig tetszett, érdekelt a nő sorsa, de ez így nekem nagy csalódást okozott, sajnálom.

2021.12.14 Eastern79

Francia Kocka

Mathieu Turi filmje elég furcsára sikerült, tipikus példája azoknak a francia filmeknek, amelyekben ott bujkál a nemzettel született művészi hajlam, ami aztán néha túlságosan elvonttá teszi a cselekményvezetést, mert rátelepszik a mondanivalóra. Szimpla túlélőhorrornak indul, bár már az elején kicsit nehezen vezeti a szálakat, ugyanis nem egyértelmű, hogy krimit vagy sci-fit látunk-e, illetve az sem, hogy ez a kétely szándékos dramaturgia, vagy a rendező hiányosságainak a következménye-e. Az utolsó harmadra éppen annyi kérdésre kapunk választ, mint ahány újat generál a cselekmény, ugyanis sci-fiként, illetve a lélekvándorlás metaforájaként is értelmezhetőek a történtek. Egy idegen létforma kíméletlen kísérlete, vagy pedig alámerülés a pokol bugyraiba, mielőtt a lélek a köztes létbe vándorol? Ez is, az is, nyitva hagyja a válaszokat ránk bízva a döntést, így viszont bennem csak a felemás érzést erősítette. Kétségkívül erős az atmoszféra, sokkal nyomasztóbb, mint anno a Kocka volt, azonban messze nem olyan brutális, inkább olyan "franciásan nyers". Klausztrofób furcsaság, egy próbát azért megér.

2023.01.14 stomachh

Túlélőhorror? Dráma? Sci-fi? Nagy mondanivalójú művész film? Egyik sem. Katyvasz, és válaszokat sem ad. Nekem csalódás volt.

2021.08.28 betegphiu

Nem rossz

Többet nagyon nem tudtak belőle kihozni, hiszen 90%-ban egyszereplős, zárt térben játszódik, és maga a cselekménye miatt is. Esetleg egy-két dolgot normálisabban kivitelezhettek volna, és akkor néhol nem tűnt volna gagyinak. A főszereplő nagyon jól eljátszotta a szerepet. Az utolsó 3 percen kívül adagolhattak volna még valami háttérinfót, mert így még érthetetlenebb lett a film (a nő lábára értem, nem akarok spoilerezni). Izgalmasnak izgalmas, sci-finek sci-fi, de valami hiányzik belőle nagyon.

2021.09.22 Cseh390613

Ajjajj

Ha moziban nézem, visszakérem a jegy árát.

2021.09.11 Robert Robert

Briliáns

Nagyon jó. Jobb, mint a kocka {1997}.