Vélemények: Mementó (2000)

moviemafia   2021. 03. 23.

Akarok én erre emlékezni?

Már az elején leszögezném, hogy a film koncepciója alapvetően zseniális, ám nekem mégis valahogy hiányos, darabos lett a végeredmény, amit produkált. Az egész filmben történő időbeli ugrások már egy idő után közel követhetetlenek lesznek, szóval itt aztán tényleg nem szabad elkalandozni. Ezzel még mindig nem lenne gond, ha ezt jól kivitelezték volna (mint már megannyi ehhez hasonló alkotásban), ám mégis én számos hiányosságot találtam benne. Első nézésre nem kifejezetten nyerte el tetszésem, de talán majd ha újranézem, megváltozik róla a véleményem.

indingo   2017. 04. 10.

Már annyi ilyen tipusú filmet láttam, hogy nem igazán tudott lekötni. Eléggé szabdalt volt az egész, össze vissza ugráltak a készítők. Többet tuti nem nézem meg.

Varga_Júlia   2020. 07. 22.

Amikor először láttam kamaszként, totál lekötött és lenyűgözött, hogy egy filmnek lehet ilyen szerkezete és formanyelve, és sokáig emlegettem is, mint egy jó filmet – csak akkor még sokkal kevesebb filmet láttam. Ennek ugyanis nem igazán áll jól az i... több»

Deku   2017. 07. 10.

Nem mondom, hogy maradandó lett számomra de mindenképpen meglepetéssel töltött el. Legnagyobb meglepődésemre ez a film sokkal jobban teljesített mint azt elsőre mondtam volna róla.

szaka123   2016. 01. 22.

Egyik kedvenc filmem. A Nolan testvérek nagyszerű filmje ez. A forgatókönyv Jonathan Nolan - Memento Mori írásából született. A rendező pedig, Christopher... Korunk egyik, ha nem a legnagyobb rendezője. A film felépítése, visszafelé haladunk az időbe... több»

Sabnock Sanatory   2019. 01. 26.

Biztosan ez a lépcső is kellett Nolannak,hogy az Eredet című igényes thrillert megcsinálja.Ez béna,és unalmas lett.Alig bírtam végignézni.Brrrr...

dailyfilmsan   2019. 04. 05.

Egyedi a film a szerkezetét tekintve. A folyamatos visszautalás és az időben való ugrándozás viszont összezavarja a nézőt. Szédületes a történet és a megvalósítás, a nagy csavar a végén pedig letaglózó, még sem kerek a történet számomra, és én abban ... több»

Szilonka   2017. 06. 14.

Nekem a Pillangóhatás jobban bejött. Kerekebb és követhetőbb a története. Bennem a sztoriban maradtak megválaszolatlan kérdések és volt olyan lépés amit logikátlannak tartottam.

elekm90   2020. 03. 11.

Szerintem a mai napig Christopher Nolan legerősebb alkotása a Tökéletes trükk mellett. Mesterien van felépítve a történet, ahogyan 2 síkon halad (az egyik időben előre, a másik - visszafelé), amelyek a végén összeérnek a nézőnek pedig összeáll a kép. Joe Pantoliano és Carrie-Anne Moss kiválóak. 9,5/10

Bazzzsi   2017. 10. 23.

Többször kell megnézni a filmet, hogy minden letisztázódjon az emberben. Szeretem az olyan filmeket, amiken még napokig tud gondolkodni az ember. Milyen érdeke, hogy sokszor a saját elménk fordul ellenünk.

TomÁcs   2018. 04. 24.

Ismét egy különleges film, amelynek a középontjában a defektesen működő emberi agy áll. Izgalmas a történet a nézőben is lassacskán áll csak össze a dolog.

Norbi   2018. 07. 30.

Igazán pörgős lett, amivel garantálta, hogy nem lesz szabad percem, hogy félretekinthessek a filmből. Jól keverte a szálakat, és az egész jő volt úgy ahogy van.

VvV   2018. 12. 22.

Elsőre egészen követhetetlen a története, annyira sok mindenre kellene koncentrálni. HA már felveszi az ember a fonalat és már látta párszor, egész érdekes.

Lonka   2017. 07. 26.

Remek film, nagyon jól meg lett komponálva. Ízléses darab és kiválóan tudták húzni az idegeket, hogy ott maradt abba egy jelenet ahol.

Dodi   2015. 06. 05.

Én nagyon untam magam a 113 percen keresztül, sokszor hihetetlenül ellaposodik és a háromnegyedétől már az órát néztem, hogy legyen már vége... Végignéztem, mert ennyi csillag után vártam a durva fordulatot vagy valamit, ami magával ragad. De nem... ... több»

MidoD7   2019. 04. 06.

Ezt tartom annak a filmnek, amit még betegen is megnézek, hogy lelket verjen belém. Még mindig meg tudom nézni újra és újra. Pedig nem egyszer vettem már ezt elő. Kegyetlen jó alkotás.

ANdraS   2020. 07. 21.

Egy a sokkból, de az elsők közül

Az ezredforduló idején nagyon divatosak voltak ezek a filmek. Amikor az egész filmben egyáltalán nem érted, mi is történik, és a végén vagy elmebetegség, vagy amnézia vagy másféle nem igazán 'reális' ok áll az események hátterében. Ilyen volt a Vanília égbolt (2001), a Harcosok klubja (1999), a Viharsziget (2010), a Más világ (2001), a Hatodik érzék (1999) vagy a A falu (2004 ... ez a lista szinte végtelen, de valamiért kb. tíz éve már, ha készülnek is ilyen filmek, nem annyira sikeresek. Pedig a nézők imádták ezt a sablont, újra és újra nézték, és erős értékeléseket kaptak a kritikusoktól is. Ha tehát nem láttátok a filmet, és szeretitek a fentebb említett produkciókat, a Mementó az egyik legjobb közülük. Abban különbözik, hogy a főszereplő (a kiváló Guy Pearce) saját magát, illetve múltbeli lépéseit nyomozza vissza az amnéziája miatt, így az egész filmnek eredeti, fülledt detektív-thriller hangulata van.

Melinda   2021. 02. 11.

4 csillag, de azért mégse annyira 4 az a csillag. Biztos vagyok benne, hogy amikor Christopher Nolan ezzel előrukkolt, akkor a szokatlan történetvezetésnek, és magának az ugyancsak szokatlan szituációnak köszönhetően ez hatalmas durranás volt 2001-be... több»

Greeta   2017. 12. 10.

Bennem maradt hiányérzet. Szeretem az ilyen stílusú filmeket, de ez valahogy már nekem is sok volt és helyenként követhetetlen. Meg elmaradtak a miértek.

szabomarc   2019. 02. 16.

Szeretem az ilyen jellegű filmeket, ez is tetszett. Ajánlom mindenkinek, az én figyelmemet végig lekötötte, a vontatottság ellenére is. Szerintem ötletes volt.

Loborg   2016. 04. 22.

Huh, nem tudom megmondani, hogy összesen hányszor volt már szerencsém látni. Az egyik ( ha nem a legjobb, de ha belegondolok, talán a legjobb is :D ) film ebben a műfajban/táméban , Nolan fantasztikusat alkotott - már akkor is és azóta oly sokszor.

Olivér Rózsa   2017. 01. 20.

Érdekes film. Igazából nem is nagyon értettem meg elsőre. Meg kell érteni a ritmusát ahogy a film halad. Mindenképp érdemes megnézni. 4 csillagot adok rá!

Gábor Rózsa   2017. 01. 25.

Jó film, mert egy érdekes szerkezete van és viszonylag le is köt, DE nagy Nolan rajongó létem ellenére is azt mondom, hogy kicsit túlkomplikált lett ez a film a tartalom rovására. Kétszer néztem meg egymástól távolabbi időpontokban de mind a kétszer ... több»

Evcsi95   2015. 02. 16.

Véleményem szerint jó film, megnézésre is ajánlom, de a film végére már azt sem tudtam szinte, hogy én kivagyok, nem ám a főszereplő.

Ghotik   2016. 09. 28.

Fordulatos, izgalmas thriller, ugyanakkor dráma kategóriában is megállja a helyét. Nem kiszámítható, egyáltalán nem sablonos film. Profin alakít a főszereplő, végig izgalmas.

Aki_megmondja_a_tutit   2020. 09. 05.

Tetszett, különös film, vannak benne pozitívumok, negatívumok egyaránt. Mindenképp látni kell!

Laci000   2015. 06. 03.

Amennyi egyediség van a filmben, már az 3 csillagot ér. De a rendezés, a színészi játék (Carrie-Anne Moss kifakadása HATALMAS) pedig 5 csillagra emeli. Többször meg kell nézni, hihetetlenül fantasztikus film.

Gyalog őrmester   2018. 02. 15.

Szerintem nagyon agyborult film, de legalább betekintést nyerhettünk egy kicist Leonard fejébe, mert kb. ugyanaz az érzésem volt nekem: mit történik?

Érdeklődő   2020. 05. 25.

Óriási

Nehéz ehhez a filmez hozzászólni. Az első harmadán már-már azon gondolkodtam, hogy nem bírom tovább az állandó ide-oda ugrálást a történet mesélésben. Nem vagyok hozzászokva az ilyen elgondolkodtató mozgóképek befogadására. Ennek ellenére azt kell hogy írjam, a mondanivaló kifinomult és következetes, csak hagyni kell, hogy megérintsen a rendező gondolatmenete. A film végén szó szerint megdöbbentem azon, hogy mi is történet meg egy emberrel. Azoknak ajánlom a megtekintését, akik szeretnének egy olyan bűnügyi filmet megtekinteni, ami végre újat tesz le az asztalra.

Teófil   2015. 02. 02.

Nagyon jó film, kissé bonyolult, de izgalmas, elgondolkodtató! Én csak ajánlani tudom!