Éjféli látomás

Midnight Special

Smoking Barrels
2016/05/22

Midnight Special
Egy gyönyörű és elemei erejű alkotás, amellyel sokkal jobban járunk, ha nem megérteni, hanem átélni akarjuk. 8/10 Több

Filmtekercs.hu
2016/07/26

Országúti megváltó
Jeff Nichols első stúdiófilmjében változatlanul családi kapcsolatokat elemez, a műfaj azonban ezúttal is különböző. A Midnight Specialben egy megmagyarázhatatlan, emberfeletti képességekkel rendelkező csillaggyerek megmentése a cél, a küzdelem pedig szülők, fanatikusok és kormányerők között zajlik. 8/10 Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2016/08/03

Úton a sötétségben
Összességében a filmet azoknak tudom ajánlani, akik visszasírják a régi szép idők mozijait. Akik hiányolják a fiatal Spielberget, aki még képes volt giccs nélkül, a kreatív rendezéssel is mesélni. Talán merész a nagy öreghez hasonlítani Jeff Nicholst, de eddig nagyon jó úton jár, hogy független filmesből, hollywoodi fenegyerek váljon. Több

Cinegore.net
2018/03/03

Értékelés: 7.5/10
Mindenképp ajánlott a megtekintése, nem csak sci-fi rajongók számára.
Értékelés: 7.5/10 Több

jerrycomovie
2018/12/20

Értékelés: 6.5/10
Midnight Special (2016)
"A film sci-fi szeretne lenni, de ahhoz kevésnek és zavarosnak éreztem. Inkább egy road movie, meneküléssel, üldözéssel, a komorabb fajtából.
A befejezés meg tiszta olyan, mintha a Tomorrowland promóciós kisfilmjébe csöppentünk volna, azaz nem pont ezt vártam, de azért tetszett. Amúgy a stílus olyan filmeket idézett meg számomra, mint pl. a Drive vagy az Országúti bosszú." Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!