Mimic - A júdás faj

Mimic

A film forgatását 1996. szeptember 22-én kezdték meg és 1997. január 4-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A film két videóra készített folytatást ért meg, de 2020-ban felmerült az az ötlet, hogy sorozatot készítenek hozzá. Erről azóta se semmi hír.Szerző: Kóborló

Guillermo del Toro eredetileg egy közel félórás rövidfilmnek szánta volna a készülő filmjét, de végül a producerek nyomása miatt, egy egészestés film kerekedet belőle.Szerző: Kóborló

A rendező, Manny karakterét, eredetileg Federico Luppi (1934-2017) argentin színésznek szánta volna, de a színésznek túl rossz volt az angol kiejtése és emiatt végül egy másik színész kapta meg ezt a szerepet. Szerző: Kóborló

Guillermo del Toro nagyon nem volt megelégedve a film végső változatával, emiatt pedig évekkel később elkészítette a saját vágását, ami közel 7 perccel hosszabb volt, mint amit a mozikban bemutattak.Szerző: Kóborló

A film rendezője Guillermo del Toro többször is összeveszett a film producereivel, Harvey Weinsteinnel és Bob Weinsteinnel, akik már azon gondolkoztak, hogy más rendezővel fogják befejezni a film rendezését. Ezt végül a film főszereplője, Mira Sorvino akadályozta meg azzal, hogy ha eltávolítják a rendezőt, akkor ő is elhagyja a forgatást. Szerző: Kóborló

Azt a jelenetet amikor Mira Sorvino és Jeremy Northam a teremben sétálnak, körülöttük meg beteg gyerekek fekszenek az ágyaikon, a film egyik producere, Ole Bornedal vette fel. Szerző: rbernadett

Guillermo del Toro elmondása szerint Mira Sorvino és Jeremy Northam nem tudták egymást elviselni a forgatáson. Szerző: rbernadett