Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Faculty - Az invázium (1998)

The Faculty

Ms. Akárki   2019. 07. 29.

Imádom, valószínű azért mert tiniként ez volt az első hasonló film amit láttam. Idegen megszállós filmek közül minőségben kiemelkedik. Rengeteg kiváló színész játszik a pörgős lények elleni harcban. Famke Janssen, Ellijah Wood és Salma Hayek is többe... több»

ArpiHajdu és Réci   2018. 04. 27.

B-kategóriás. Vajon ez volt a cél?

Amikor a földönkívülis sztori keveredik az ezredforduló környéki tinifilmek hangulatával, akkor megszületik a Faculty- Az invázium. Kevés pozitívumai közül a legfontosabbat sem igazán írhatjuk a film javára, mert attól még, hogy néha jól esik ilyen k... teljes kritika»

Puncs   2019. 04. 06.

Tipikus tinihorror, de az igényesebb fajtából. A szereposztás nagyon jó lett, nekem a zenék is bejöttek benne. Szerintem a maga nemében kifejezetten jó film. Egyszer-kétszer meg lehet nézni, bár így, több mint húsz év távlatából egyes jelenetek bugyutának hathatnak.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 30.

Famke Janssen az egyik kedvenc színésznőm, mert karakteres, érdekes arcberendezése van, és nagy beleéléssel tud játszani, de ezt a gagyi tinihorrort még ő sem tudja megmenteni. Lapos, unalmas...olyan élettelen.Nem ajánlott.

Márton   2019. 01. 14.

Élvezhető inváziós egyveleg lett Az invázium

Számomra egy kimondottan élvezetes és szórakoztató film lett, az 1998-ban bemutatott Faculty-Az invázium, mert sikeresen tudta a film rendezője Robert Rodriguez keverni és egy egészen jól működő eleggyé gyúrni a különböző horror műfajokat! Van itt a ... teljes kritika»

Owotonor   2019. 02. 01.

Amennyire komolytalan a film annyira jó rendezésű is, tetszett ahogy keverednek benne a műfajok: horror,thriller,sci-fi,vígjáték, remek kikapcsolódásnak bizonyult a bugyutasága ellenére. Ami nem tetszett az hogy nem eredeti a története volt már hasonló film ezelőtt is.

lakilúk   2015. 06. 12.

Nem egy különösebben jó film, Robert Rodriguez sokkal jobbat is tud. Eleve a történet egy kissé elvetemült, de aki megszállottan szereti Rodriguez filmjeit, mint ahogy én is, az élvezettel tudja nézni ezt a filmet is. A film nem veszi magát teljesen komolyan, ebben az értelemben hasonlít az Alkonyattól pirkadatig-ra.

A filmben látható drogtesztes jelenet, az A Dologban (1982) látható vérvizsgálatos jelentet tiszteletére került be a filmbe!

(Márton)

Robert Rodriguez testvére, Tina is szerepel a filmben. Ő az a tetovált lány, akitől Marybeth megkérdezi, merre van a tanári iroda.

Famke Janssen 2016-ban elárulta, hogy még sosem látta a filmet, mivel nem szerette volna látni, hogy végzi a karaktere a történet szerint.

Delilah Profitt szerepére Jessica Alba neve is szóba került.

(ps)

Zeke autója egy 1970 Pontiac GTO típusú sportkocsi.

(ps)

A film elején, amikor Casey a mosdóban van, a falon Tito & Tarantula graffiti látható. A Tito & Tarantula az a zenekar, amely Robert Rodriguez több filmjéhez is filmzenét készített.

(ps)

A diáklány, aki kineveti Casey-t, amikor a fiú beüti a heréit a zászlórúdba, Sarah Talbot, a The Hollywood Wife Beaters zenekar frontembere. A nevetés Sarah ötlete volt, ami annyira tetszett a rendezőnek, hogy benne hagyta a filmben.

(ps)

Jordana Brewster, Elijah Wood és Shawn Hatosy szerepeltek a Pink Floyd "Another Brick in the Wall part 2" című videoklipjében. A dal a filmben is hallható.

(ps)

Gillian Anderson nem vállalta Valerie Drake szerepét.