A bosszú ura

A bosszú ura

Boksuneun naui geot

Chan-wook Park bosszú-trilógiájának első darabja, mely egyben a legnyersebb is a három film (a másik kettő az Oldboy és A bosszú asszonya) közül. A főszereplő egy fiatal, süketnéma fiú, aki vesebeteg nővére számára próbál pénzt gyűjteni az új szervre, de mivel a szervkereskedők csúnyán átverik őt, így kétségbeesett lépésként elrabolja volt főnöke lányát, ám ezzel az akcióval bosszúállások megállíthatatlan láncolatát indítja el. A bosszú ura a pár éve virágzó dél-koreai filmgyártás egyik legjobb darabja, ami a megtekintése közben komoly erőfeszítéseket igényel a néző részéről, de ha egyszer rászántuk magunkat, akkor páratlanul megrázó élményben lesz részünk. A bosszú… Több

Rendező: Park Chan-wook
Ország: Koreai Köztársaság
Premier (HU): 2007.12.11.

Oldboy  (2003)

2019.01.18 tooker

Adtam egy esélyt a filmnek, de nem igazán jött be. Nincs meg a megfelelő színvonal, illetve hiányzik a valódi izgalom. Elvont és a színészek egyáltalán nem hitelesek.

2015.10.02 hawaiipizza

Zseniális! Van olyan jó mint az Oldboy. Nem tudok mit írni, ez a film egész egyszerűen csak tökéletes.

2002 március 29-én, Dél-Koreában mutatták be. Szerző: Archívum

Park Chan-wook nemcsak rendezője a filmnek, a forgatókönyv elkészítésében is részt vett. Szerző: Archívum

A jegypénztárak adatai szerint 1.954.937 dollár bevételt generált a film. Szerző: Archívum

A forgatókönyv elkészítése 20 órát vett igénybe. Szerző: Archívum

Megszállottak viadala