Éjjeli féreg

Nightcrawler

2015.06.03 miska1967

Elsőfilmes rendező létére Dan Gilroy pokolian tudja mit csinál. Cselekményvezetése feszes, pörgős, a visszafogottabb pillanatokban sem ül le, dialógusai lényegre törőek, precízek és nem mellőzik a morbid, groteszk humort. Jake Gyllenhaal minden idők ... Több

2015.06.23 Newyqrk

A baj az hogy eltudom képzelniezt a valóságban.

2015.11.23 Beniko

Hogy is mondjam? Egy elég beteg fazont alakít a Jake Gyllenhaal, de jól csinálja. Egy nyereséghajhászó őrült. A film alapsztorija egyébként teljesen rendben van.

2016.06.22 punktum

Nem egy hétköznapi film, kell egy hangulat hozzá. Érdekes a története, nekem tetszett.

2015.08.19 Imádom Nagy Antalt

Ez a film egy modern mestermű, egy újabb egyedülálló gyöngyszem 2014 termékeny palettájából. Bizarr, fokozódó feszültséggel teli görbe tükör a társadalmunkról, nagyszerű színészi teljesítménnyel megfűszerezve.

2015.03.12 july

A film a bulvármédia kritikája, és társadalomkritika is egyben. Bemutatja, hogy a hatalomvágy mennyire eltorzítja az emberi természetet. Keveredik a krimi, thriller, dráma és a humor. Ajánlani tudom :-)

2016.02.22 BlaBlaBla

Tetszett a történet, ilyen témáról még nem láttam filmet. Az újságírók, riporterek egy-egy jó cikkért mindenre képesek. Jake Gyllenhaal jól hozta a karaktert, olyan igénytelennek is nézett ki nem volt valami kedvelhető.

2015.06.02 zsuzsa

Már az első trailer óta nagyon vártam a filmet. Valami megfogott benne, pedig 2 perc elég volt, hogy rájöjjek ez tényleg egy elmebeteg film lesz. Hihetetlenül erős atmoszférájú film. Sokkal hátborzongatóbb jelkenetek vannak benne, mint bármely horror... Több

2015.05.20 mokanszkit

Maga a történet és a forgatókönyv érdekes, viszont kissé túl egyszerű, szájbarágós volt nekem, túl sokat nem kell rajta gondolkodni, hogy miről is szól a film, viszont a felhozott témák egytől egyig aktuálisak.

2016.08.22 Mliklós29

Érdekes történetet mutat be a film., egy kegyetlen világról amelyben élünk. A szereplők kiválóan játszottak.

2015.05.19 Sz.N.K.N

Véleményem szerint az Éjjeli féreg a jól megírt és zseniálisan eljátszott karakter kombinációjának köszönheti sikerét. Amit Gyllenhaal művel az félelmetes, a szó minden értelmében. Persze a rendezéssel sincsen nagy gond, és az operatőrt szintén dicséret illeti.

2015.11.03 Cptn_Cold

Nem nagyon vágyok ehhez hasonló filmekre. Teljesen lehangolt lettem tőle. Lehet ez erős túlzás de engem komolyan elszomorít az ilyen. Jó is kisülhetett volna belőle, de itt nem ez volt a helyzet. Inkább átment katasztrófába.

2015.08.30 nagynesze

Ez az ember esküszöm ezekre a tipikusan abnormális, elmezavarodott karakterekre van kitalálva. Garantált az Oscar-jelölés. A filmet tehát az alapötleten kívül Jake Gyllenhaal viszi el a hátán, mint hivatásos éjjeli féreg, akit Amerika teremtett.

2016.05.07 Garadi

Remek, megrázó film. Jake Gyllenhaal Oszkárt érdemelne az alakításáért, teljesen átváltozott a karakterévé. A történet feszült és érdekes, és az ember nem tudja, hogy sajnálja, vagy undorodjon el a föszereplötöl. Mindenkinek ajánlom.