Oxigén

Oxygène

2023.03.30 Zsuzsanna395645

Az év filmje

Én úgy keltem fel a székből, hogy azta! Biztosan emlékezni fogok a filmre még tíz év után is. Szeretem a jó egyszereplős filmeket, főleg ha nem bugyuták.Nekem például a Sandra Bullockos sci-fi unalmas és gyenge volt, ez sokkal jobban megragadott.Szerintem kaptunk egy jó forgatókönyvet, egy lassan kibontakozó, jó történetet és egy remek színészi alakítást. Nem nagyon láttam mostanában ilyen jellegű filmet, az a rossz áradat, amit mozinak hívunk most, meg sem üti ennek a tizedét se. A zene kiváló, illik a filmhez, fokozza a hangulatot, együttműködik vele.Csak ajánlani tudom, aki szereti az egyszereplős, túlélős filmeket.Én logikailag mindig minden filmbe belekötök, de itt úgy érzem, azért 90 %-ban helyén van minden. Kimondottan jó volt nézni, izgulni rajta, és bizony beszippantott.

2021.05.12 stevepisti

Egész jó film, jól sikerül adagolni az infót, ahogy egyre többet tudunk meg a kapszuláról, kezd összeállni a kép, de a végére mégis marad egy kis fordulat. Nekem tetszett, nem nyűgözött le, de egynek simán elmegy.

2021.05.15 Eastern79

Klausztrofób sci-fi

A napokban a Netflixen debütált a francia horror-guru, Alexandre Aja legújabb filmje, amivel a rendező ismét bebizonyította, hogy a feszültségkeltéshez nagyon ért. Azonban az Oxigén mégsem ettől lett különleges, hanem az okos forgatókönyv miatt, és azért, mert ez a film egyáltalán nem thriller vagy horror, hanem a nagy klasszikusokat megidéző sci-fi, abból is egy igen minőségi darab. Éppen ezért akik kőkemény gore elemekre számítanak, csalódni fognak, azonban ez nem jelenti azt, hogy ne lenne érdekfeszítő az alkotás, ráadásul van azért néhány Ajára jellemző jelenet, amikor felszisszen az ember. Továbbá kiemelném Mélanie Laurent meggyőző erejű alakítását, hiszen a játékidő nagy része alatt vele vagyunk bezárva egy szűk kapszulába. Nem túlzás azt mondani, zseniális a színésznő, és Maxime Alexandre operatőr olykor kreatív, máskor pedig gyönyörű képei csak fokozzák az élményt. Nehéz bármit is spoiler nélkül írni, ezért a történetről csak annyit árulok el, hogy bőven belefér a morális kérdések feszegetése mellett a szerelem, és vele párhuzamban az érzelmek boncolgatása, valamint az emberi psziché működésének megvilágítása. A lassan kibontakozó történet izgalmas, meglepő fordulatokat tartogat. Okos, látványos, meglepő sci-fi, egy klasszikus téma igazán újszerű megközelítése.

2021.05.16 HE7EDIK

Aja néhány zseniális jelenettel megvillantja tudását, a színésznő csinos arcát pedig jó nézni, de egy idő után ez már rohadtul unalmas tud lenni. Sajnos Aja mostanság tudásához mérten csak középszerű filmeket pakol az asztalra.

2021.10.15 TomÁcs

Számomra zavaró volt a végig egy térben játszódó történet. A sztori nem rossz, bár a közepétől lehetett sejteni a dolgokat.

2021.12.12 BoBamburg

Nekem kissé unalmas volt ez a sci-fibe tekert Élve eltemetve. Nem volt rossz film, de úgy jónak se mondanám, egy esős hétfő délutánt el lehetett vele ütni. Én mondjuk egyszer belealudtam, ha másra nem, arra jó volt.

2021.11.25 jfruzsi97

Nekem nem nagyon tetszett. Már a közepénél unalmassá, lapossá vált számomra. Olyan dolgok voltak benne, amit a főszereplő simán meg tudott volna oldani másképp. A vége nagyon rossz lett, szinte semmi lezárás.

2021.05.12 KCintia

Egyszer TALÁN megéri

Megnéztem és hát... Leköti az embert, mert nem annyira unalmas. De szerintem nem túl izgalmas, sok helyen felesleges szálak vannak, kissé húzom-vonomnak is éreztem. Ahhoz képest, hogy mennyi a játékidő, másképp láttam, én egy idő után vártam már, hogy vége legyen. Semmi extra.

2021.05.13 skyman

Klausztrofób borzongás az év sci-fi thrillerje (Oxigén kritika - Netflix)

Olyan zsánerfilmmel rukkolt elő a Netflix, hogy a műfaj rajongói mind a tíz ujjukat meg fogják nyalni utána. Aja ezúttal is bizonyította, hogy zseniális rendező, Mélanie Laurent pedig azt, amit eddig is tudtunk, hogy ő Európa egyik legjobb színésznőj... Teljes kritika

2021.12.23 Annuska

Érdekes volt az alapötlet, de helyenként kicsit unalmasak voltak a párbeszédek. Egyszer érdemes megnézni, de sajnos nem valami maradandó film.

2021.08.19 szabmarc

Lebilincselő sci-fi

Egy a történetet megfelelő tempóban, a nézőt egy percig sem untatva felépített izgalmas, és meglepő fordulatot is tartalmazó filmet láthatunk zseniális színészi alakítással. Az egy helyszínen játszódó filmek között egy kiemelkedő alkotásnak gondolom.

2021.05.29 taba

Nemrég néztem meg a történetet, kellemes meglepetést okozott, sikerül megvezetnie a nézőt, és teljesen más irányba folytatódik tovább, mint ahogy elkezdődött. Nagyszerű alkotás, mely az aktuális események egy lehetséges jövőbeli végkifejletét is megmutatja.

2021.11.09 CsakEgyCsajszi

Egész jó film. Feszültség megvolt végig. Egy térben játszódik, mégis lekötötte a figyelmem, közben folyamatosan megtudni új infókat. Nekem tetszenek az ilyesmi filmek, főleg, ha van a végén egy fordulat, vagy valami izgi befejezés. Hasonló az egyik kedvencem is... Koporsóba zárva.

2022.01.06 drg0602

Zseniális, tökéletes alkotás.....

Zseniális, tökéletes alkotás, tökéletes színészi teljesítmény, nagyon jó témával rendelkező film. Helyenként egy kicsit lassú, de attól függetlenül nagyon tetszett. A főszereplő nekem szimpatikus. Aki szereti a sci-fi filmeket, annak mindenképpen kötelező megnézni! 10/10