Oxigén

Oxygène

Roboraptor
2021/05/17

Értékelés: 7.5/10
A Netflix saját gyártású, vagy a platformon debütáló zsánerprodukciói között turkálva finoman szólva is meglehetősen nagy a lutrifaktor. Egy izgalmasan hangzó, sztárokat felvonultató premisszából is képesek gyenge, vagy egyenesen csapnivaló végeredményt kerekíteni (pl. IO, Halálos harcmező). Meg persze akadnak olyan, ha nem is kiemelkedő, de tisztességes darabjaik, amiket kevésbé tolnak előtérbe, és végül kellemes meglepetésnek bizonyulnak (pl. Én vagyok anya, A platform). Alexandra Aja új rendezése szerencsére ez utóbbi tábort erősíti: nem a történet újszerűségével vagy mélyenszántó gondolataival akar kitűnni, de egy érdekes kérdéseket boncolgató, korrekt módon megvalósított kamarathriller. Több

jerrycomovie
2021/05/19

Oxygen (2021)
Megtekintés: Aja, ha elengedte magát, elég jó kis véres mozikat dobott össze, pedig a "Magasfeszültség" nem is lett kedvencem, mégis kedvelem, mert ha más nem, legalább egy jelenetbe becsempész valami kis beteg gore-t. Erre mondjuk nem lehet építeni egy karriert, és szerintem én is inkább a hangulata miatt kedvelem azokat a filmjeit, amiket láttam. Aja a már majdnem szerzői filmes rendező. Akinek már majdnem van egy utánozhatatlan stílusa. Majdnem. Több

Artsomnia
2021/05/20

A Becstelen brigantyk Shosannája egy zárt kapszulában kapkodja a levegőt a Netflix lélegzetelállító thrillerében
A fogyó oxigént jelző villogó kijelző, a külső és az erdei környezetben játszódó visszaemlékezések, mind-mind tökéletesen beágyazottak. Hiányuk fullasztó nemcsak Liz, hanem a néző számára is. Több

Revizoronline.com
2021/05/20

Szellembe zárt páncél
Egy ízig-vérig karanténfilm iránt érdeklődő ínyenc filmrajongóknak mindenképp ajánlható alkotás az Oxigén. Több

Kultúrpart.hu
2021/05/27

Előbb-utóbb a high-tech koporsóban is elfogy a levegő
Helyenként illogikus, eléggé kiszámítható, de mégis veszettül izgalmas az Oxygen című új francia sci-fi-thriller. Több

Cinegore.net
2021/06/10

Kinek ajánljuk: Lassú folyású, elgondolkodtató, de nem elsősorban a tudományosságra alapozó sci-fik, valamint kamaradarabok kedvelőinek. Több

KULTer.hu
2021/08/16

Levegőért és emlékekért kapkodva
Zárt szituációs (mono)drámát rendezni igen kockázatos vállalkozás, mert végig fenn kell tartani benne a feszültséget úgy, hogy egy vagy legfeljebb két–három színész játszik egyetlen helyszínen. Az eddig javarészt horrorfilmeket készítő Alexandre Aja összességében sikerrel vette ezt a műfaji akadályt legújabb filmjében, az Oxigénben. Több

Creepyshake.com
2021/12/23

Értékelés: 7.6/10
Szerintem elbírta volna ez a film a sötétebb befejezést és nagyon sajnáltam, hogy nem ezt az irányt választották. Igazság szerint az utolsó 20 percig nagyon bírtam az egészet, de ott valami félrement, amitől gyengébbé vált az összkép. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!