Tuti gimi

One Tree Hill

Eredetileg tévéfilmnek tervezték Ravens címen, de a csatorna úgy gondolta, elég ötlet van a történetben egy sorozathoz. Szerző: Nk

Sophia Bush az első rész kivételével minden epizódban feltűnik. Szerző: Nk

Hilarie Burton, akárcsak az általa játszott Peyton, vezérszurkoló volt a középiskolában.Szerző: Nk

A sorozat a U2 azonos című dala után kapta a címét (One Tree Hill).Szerző: Nk

James Lafferty (Nathan Scott) és Shantel VanSanten (Quinn James) napra pontosan egyidősek, mindketten 1985. július 25-én születtek.Szerző: Nk

Csak négy színész játszik a sorozat első és utolsó részében is: James Lafferty, Bethany Joy Lenz, Lee Norris és Antwon Tanner.Szerző: Nk

Chad Michael Murray (Lucas Scott) és Sophia Bush (Brooke Davis) a sorozat forgatásán jöttek össze. 2005 áprilisában összeházasodtak, azonban pár hónappal később el is váltak. Szerző: Nk

Moira Kelly teherbe esett az első évad alatt, ezért ment Karen Olaszországba tanulni.Szerző: Nk

A sorozat fontos eleme a zene. Ezért is írtak bele egy klubbot a történetbe, hogy több banda es előadóművész szerepelhessen.Szerző: Nk

2017 novemberében Hilarie Burton Twitteren jelentette be, hogy otthagyja a sorozatot hat évad után. Döntésének oka a sorozatot kitaláló Mark Schwahn által elkövetett szexuális és érzelmi bántalmazás. Szerző: Nk

James Lafferty volt az egyetlen főszereplő, aki kiskorúként játszott középiskolai tanulót, bár a második évad végére már betöltötte a húszat.Szerző: Nk