Pillangó

Pillangó

Papillon
fester
Dustin Hoffman

A világtól elzárt szigeten lévő Guyana-i Ördögsziget a világ egyik legkegyetlenebb börtöne. Pillangót, a kisstílű tolvajt ide zárták be, mivel alaptalanul megvádolták, majd elítélték gyilkosságért. A férfi azonban nem hagyja annyiban a dolgot. Szökést tervez a szigorúan őrzött… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier (HU): 1977.09.01.

Pillangó  (2017)

2023.02.14 JRD

Henri Charriére neve sokaknak semmit nem mond. De ha azt mondom, hogy Pillangó, Steven McQueen és Dustin Hoffman, sokak azonnal a homlokukra csapnak. A film Charriére életrajzi könyvének (címe: Papillon) egyik adaptációja (meglátásom szerint a legjob... Több

2018.04.16 Filmelemző

Remek film, de ha a könyvhöz hasonlítjuk akkor csak közepes. Bar Steve McQueen nagy kedvencem, ez a szerep nem biztos hogy neki való. A filmben kevesebb az akció mint Henri Charriere valódi szökéseiben és belső vívódásait sem sikerült visszaadni. Értékelés: 6 / 10 pont.

Szuper,időtálló és klasszikus.Nem is tudok róla talán negatívumokat írni,de nem is szeretnék. Imádom minden kockáját,és a két legenda, Dustin Hoffman,és természetesen Steve McQueen is hihetetlenül hihető karakter.

2020.10.04 Di Canio

Az újabb verziót láttam, de ez egy komoly film, nem semmi amit át kellett élnie a fazonnak. Ha ez tényleg így történt ilyen világvége helyen magánzárka stb ártatlanul csoda, hogy normális marad aki túl is éli valahogy. Az egyik legjobb börtönös film.

2015.11.21 irongozu

Nem véletlen, hogy egy nagy klasszikusról beszélünk. Nekem Dustin Hoffman alakítása teszi emlékezetessé.

Pillangó szökési kísérletei nem számítanak egyedinek a kor fegyenctelepinek életében. Nem volt olyan fegyenc, aki nem próbált volna legalább egyszer lelépni. Szerző: JRD

Erős a gyanú, hogy Henri Charriére mások tollával is ékeskedett "önéletrajzi" bestsellere megírásánál.Szerző: JRD

Henri Charriére a könyvében azt írta le, hogy hogyan szökött meg az Ördög-szigetről. Azonban ez a történet erősen kétséges. A francia hatóságok még a fegyenclistát is kiadták és abban egyáltalán nem szerepelt Henri Charriére neve.Szerző: JRD

Henri Charriére több esetben is meglépett a hatóságok elöl vagy a hatóságoktól.Szerző: JRD

Narcos
2015