Pár dollárral többért

Per qualche dollaro in più
Gian Maria Volonté
Klaus Kinski
Clint Eastwood

Indio (Gian Maria Volonté), a veszedelmes bűnöző megszökött a börtönből. Miután az eset Mortimer (Lee Van Cleef) ezredes tudomására jut, a szökevény nyomába ered, akinek szép kis summát tűztek ki a fejér. Mortimert nem csak a pénz, hanem bosszúszomja is hajtja, ugyanis Indio a felelős húga… Több

Rendező: Sergio Leone
Ország: Spanyolország, Olaszország
Premier: 1965.12.18.

2019.05.02 Norbert93

Ugyanolyan klasszikus (minden tekintetben), mint a Jó, a rossz és a csúf, de kicsikét lassabb a film. Olyan élvezhetően és vadregényesen tálalja elénk a Vadnyugat hőskorát, hogy az gyakorlatilag már művészi. Teljesen más érzés fog el ha megnézem, mi... Több

Sergio Leone és Ennio Morricone egy újabb gyöngyszeme, amit Eastwood Van Cleef tökéletesen izgalmassá, szerethetővé, és felejthetetlenné tette. Fantasztikus a film, a zene, és nem utolsósorban a magyar szinkron....hihetetlenül el tudták találni az adott hangokat! Pazar,felejthetetlen! Mindenkinek kötelező,és ajánlott!

2017.07.07 Deku

Clint Eastwood ismét csak egy bitangosan jó western filmben szerepel és nem is akárhogy. A film hihetetlenül nagyszerű lett. Kétkedve fogadtam de szerencsére nem hagytam félbe és jól jártam hiszen egy eszméletlen alkotás.

2018.07.07 LionelMessi10

Kíváló minőséget produkáló westernfilm, jó történettel, remek színészekkel, szép zenével és helyszínekkel. Clint Eastwood pazar alakítást nyújt, erre a műfajra(is) született.

2017.01.21 TribeBubu

Talán a világ egyik legnagyobb westernalkotása. Hihetetlenül stílusos, a színészek egytől egyig erre a műfajra termettek, a rendezés, a zene, a helyszínek, minden óriási. Az első résznek talán a sztorija jobb volt, ez mégis jobban bejött, mert az ös... Több

Leone eredetileg Lee Marvin-t szerette volna Mortimer ezredes szerepére.Szerző: dulkap

Sergio Leone számos filmes szabályt megszegett, amit a hatvanas években mindenki szem előtt tartott Hollywoodban. Leone újításai közé tartozik, hogy egy képen mutatta a gyilkost és az áldozatot, hogy lovat lőttek le filmen, sőt, ő ábrázolta először nyíltan a marihuánafogyasztást és a nemi erőszakot is.Szerző: ps

Mivel Gian Maria Volonté nem beszélt angolul, a film forgatása során egy fordító segített neki abban, hogy meg tudja tanulni a szövegkönyvet, de a rendező utasításait is ő fordította a színésznek.Szerző: ps

A széfben, amit Indio társaival rabol ki, az Amerikai Konföderációs Államok dollárja található. A konföderációs állam 1861 és 1865 között állt fenn.Szerző: ps