Pearl

Pearl

Ez a film a 2022-es X című mű előzménye. Azon a farmon játszódik, ahol az előbb említett film története is. Szerző: Gábor390920

A film legvégén látható Pearl örült mosolya nem volt benne a forgatókönyvben. A Pearlt alakító Mia Goth színésznő egyszerűen csak nem akarta abbahagyni a mosolygást, és ez annyira zavarba ejtette a rendezőt, hogy hagyta végig mosolyogni a színésznőt, és ezt végül a film végén látható stáblista alá bevágatta, ami így közel két perces lett. Szerző: Kóborló

Ti West eredetileg fekete-fehérben szerette volna leforgatni a filmet, de ebbe a stúdió (A24) végül nem ment bele.Szerző: Kóborló

Hamarosan elkezdik forgatni a MaXXXine cím filmet, ami a 80-as évekbe helyezi majd a cselekményt, és ezzel trilógiává fejlődik a széria.Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvét Mia Goth és Ti West közösen készítették, Mia Gothnak ez volt az első forgatókönyvírói munkája.Szerző: Kóborló

Ti West, a film rendezője titokban, az X-szel együtt forgatta le ezt a filmet.Szerző: Kóborló

A filmbéli Pearlt alakító Mia Goth színésznő, a rendező kérésére két korábbi filmből merített inspirációt a szerepéhez, ezek a filmek az 1962-es Mi történt Baby Jane-nel? és az 1939-es Óz, a csodák csodája voltak.Szerző: Kóborló

A filmbéli Pearl anyát alakító Tandi Wright színésznő annyira hitelesen elsajátította a német nyelvet a szerepe kedvéért, hogy a stáb két német származású tagja nem hitte el, hogy nem német származású a színésznő.Szerző: Kóborló