kabel

Matthew Sunderland
David Corenswet
Tandi Wright
Mia Goth

Pearl eredettörténete, amely bemutatja, miként vált azzá, akit az X című filmben megismerhettünk.

(csd)

Rendező: Ti West
Forgatókönyvíró: Mia Goth, Ti West
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier: 2022.09.01. | Telekom TVGO (2023.06.22.)

MaXXXine  (2024)

X  (2022)

2023.12.09 Ahoj poplacsek

10/10 – Igazgyöngy

Zseniális a kivitelezés! A film fényképezése, a kamerabeállások, a színészi játék (gesztikuláció, mimika, beszédmód) a hangosfilm hajnalát idézik, csakúgy, mint a filmcím betűtípus, a zene, vágások, minden. A sztori kicsit hamupipőkés, a hangulat hitchcocki. A cselekmény lassan épül, az első fele a filmnek békés és gonosz mostohás mesefilm jellegű. Mia Goth nagyon-nagyon jól játszik, a fényképezés csodás, ez egy igazi csemege filmb*ziknak. Az egész első órában nincs semmi hentelés, ha az elején rosszul járt ludat és a véletlen égési balesetet nem számítjuk. Ez az X előzményfilmje, és a javasolt nézési sorrend az először az X, azután ez. Nagyon szépen kapcsolódik a kettő, de olyan messziről indul, hogy az elején az ember el nem tudja képzelni, hogy ez hogyan lesz lehetséges. De a végére teljesen koherens és tiszta egység alakul ki. Megnézésre nagyon ajánlott, és nem kell aggódni, ez nem egy slasher típusú film, nincs benne több durvaság, mint egy átlagos Los Angeles-i bandaháborús filmben. Mit nincs több, töredék annyi sincs. Előtte érdemes lenyomni az X-et.

2023.06.06 kabel

Egy színésznő felolvassa a film üzenetét 10 percig

A Pearl remekül indult: adott egy lány mentális zavarokkal, nagy álmokkal, egy szigorú anyával és egy beteg apával. A film szépen épít világát, bár maga a cselekmény kimondottan lassú, de a látvány és a nyilvánvaló trauma alatt álló szereplők megfigyelése egyfajta kíváncsiságfaktort hordoz magával. A Pearl közel sem olyan, mint az X: míg az utóbbi egy exploitation film volt egy kisebb csavarral, a Pearl egy lélektani dráma borzasztó tempóval. Mért borzasztó a tempó? Mert a film legfontosabb és legvelősebb jelenete egy hosszú monológ a főszereplőtől, melyben szó szerint a képünkbe mondja motivációját, a film témakörét és problémáját. Ez nem filmművészet. Ez olyan, mintha egy összefoglalót olvasnék a filmről. Mért nem lehetett ezt a monológot inkább filmnyelvi eszközökkel, karaktereken és jeleneteken keresztül elmesélni? Az lenne az igazán érdekes, ha ezt az üzenetet a film végén le tudtam volna szűrni a cselekményből. Mia Goth alakítása kiváló, de filmileg ez nagyon furcsa választás, és sajnos nagyon lehúzza a sztori erejét, pedig annyira érdekelt volna, hogyan alakul minden. De nem kell használni az agyunkat, a film szóról-szóról elmondja, miről szól. Ez nem érdekes, ez unalmas.

Mia Goth, aki nem a kedvencem

Valahogy nem kedvelem a csajt. Mármint Mia Goth-ot. Nem tudom, miért. Talán a mimikája vagy az egész lénye nem szimpatikus, de itt elismerem a színészi teljesítményét. A Pearl egy igazi, hamisítatlan prequel, ami nagyot durrant, és betalált. Az ... Teljes kritika

2023.01.14 Kóborló

A kétségbeesés farmja

Valamikor úgy a tavalyi év (2022) közepe táján néztem meg Ti West rendező X című filmjét, és be kell valljam, nekem személy szerint kimondottan tetszett. Mindehhez csak úgy halkan hozzáfűzném, hogy a kritikusok elképesztően felmagasztalták a filmet, ... Teljes kritika

2023.02.28 Ildikó Bacskai

Pearl (2022)

Nem értem a vacak értékelést, ez a film zseniális, gyönyörű, kiváló alakítást követhetünk benne végig, óriásiak a filmzenék, a díszletek. Szerintem elképesztő a rendezés, én úgy néztem végig mint egy gyerek a Disney-meséket. Egyik kedvencem lett.

Ez a film a 2022-es X című mű előzménye. Azon a farmon játszódik, ahol az előbb említett film története is. Szerző: Gábor390920

A film legvégén látható Pearl örült mosolya nem volt benne a forgatókönyvben. A Pearlt alakító Mia Goth színésznő egyszerűen csak nem akarta abbahagyni a mosolygást, és ez annyira zavarba ejtette a rendezőt, hogy hagyta végig mosolyogni a színésznőt, és ezt végül a film végén látható stáblista alá bevágatta, ami így közel két perces lett. Szerző: Kóborló

Ti West eredetileg fekete-fehérben szerette volna leforgatni a filmet, de ebbe a stúdió (A24) végül nem ment bele.Szerző: Kóborló

Hamarosan elkezdik forgatni a MaXXXine cím filmet, ami a 80-as évekbe helyezi majd a cselekményt, és ezzel trilógiává fejlődik a széria.Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvét Mia Goth és Ti West közösen készítették, Mia Gothnak ez volt az első forgatókönyvírói munkája.Szerző: Kóborló