Filmek:
2019
2020
2021

Bogi87   2016. 05. 27.

Az elmegyógyintézetekben játszódó filmeket mindig valamiféle misztikusság, kiszámíthatatlanság lengi körül. Így volt ez a Stonehearst Elmegyógyintézet esetében is.

Berto49   2017. 04. 02.

Fiatal koromban nagyon kedveltem Poe írásait, talán ezt a novelláját is (Dr. Kátrány és Toll professzor módszere) olvastam, bár nem emlékeztem rá. Úgy gondolom, hogy kinőttem már az ilyen vadromantikus történetekből, vagy a film nagyon rossz, mert csak több részletben kínlódtam végig. Ben Kingsley, Michael Caine, Kate Beckinsale hiába szerepeltek, számomra roppant unalmas volt. Halványan rémlik egy Jókai novella, amiben szintén megfordult a világ, vagyis az őrültek az ápolók és fordítva.

Szilonka   2017. 05. 23.

Remek film volt, végig ott volt a feszültség a filmben. Több csavar is volt benne, amikor már azt hitted már mindent tudsz, jött egy újabb fricska a nézőnek.

Bazzzsi   2017. 10. 23.

Szuper a film szereposztása és a története? Nagyon tetszett, az orránál fogva vezeti a nézőt a legvégsőkig, már azt hiszed, hogy mindent tudsz és után jön még egy pofon. Imádtam.

TomÁcs   2018. 04. 16.

Tényleg csak ajánlani tudom a filmet. Aki szereti a kicsit elvont történeteket, annak biztosan tetszeni fog a film. Hatalmas csavar van benne. leesett az állam.

Kate Beckinsale

Sir Ben Kingsley második alkalommal alakít orvost egy elmegyógyintézetben a Viharsziget (2010) után.

(dulkap )

A film egy 1844-ben íródott Edgard Allan Poe novella alapján készült (The System of Doctor Tarr and Professor Fether).

(dulkap )