belavagyok   2020. 10. 09.

Amelyik filmnek egy elmegyógyintézet ad otthont az csak jó lehet. És tényleg. Na ez egy olyan film amiben van csavar dögivel.

Artemisia   2018. 10. 03.

Lehengerlő erejű dráma

Lehengerlő erejű dráma. Az Edgar Allen Poe-tól megszokott sötét szarkazmussal ábrázolja az őrület és az épelméjűség összemosódását . A film keserű iróniája, hogy az a páciens, aki talán a legmesszebbre rúgaszkodott a valóságtól, rátermettebben vezet... teljes kritika»

Bogi87   2016. 05. 27.

Az elmegyógyintézetekben játszódó filmeket mindig valamiféle misztikusság, kiszámíthatatlanság lengi körül. Így volt ez a Stonehearst Elmegyógyintézet esetében is.

Berto49   2017. 04. 02.

Fiatal koromban nagyon kedveltem Poe írásait, talán ezt a novelláját is (Dr. Kátrány és Toll professzor módszere) olvastam, bár nem emlékeztem rá. Úgy gondolom, hogy kinőttem már az ilyen vadromantikus történetekből, vagy a film nagyon rossz, mert cs... több»

Sabnock Sanatory   2020. 08. 16.

Imádom Kate Beckinsale szinte minden filmjét.Szuper színésznő,és egy nagyon jó nő is egyben.A sztori nem rossz,de nem hozta meg nekem a nagy áttörést.Erős közepes,de bőven nézhető.

Szilonka   2017. 05. 23.

Remek film volt, végig ott volt a feszültség a filmben. Több csavar is volt benne, amikor már azt hitted már mindent tudsz, jött egy újabb fricska a nézőnek.

TomÁcs   2018. 04. 16.

Tényleg csak ajánlani tudom a filmet. Aki szereti a kicsit elvont történeteket, annak biztosan tetszeni fog a film. Hatalmas csavar van benne. leesett az állam.

Kate Beckinsale

Sir Ben Kingsley második alkalommal alakít orvost egy elmegyógyintézetben a Viharsziget (2010) után.

A film egy 1844-ben íródott Edgard Allan Poe novella alapján készült (The System of Doctor Tarr and Professor Fether).

Megtekintés: Ha szereted a komor, gótikus történeteket, amelyben nyikorgó ajtók mögött elhal a halálsikoly, akkor tegyél vele próbát. Engem végtelenül untatott. több»