
Vélemények (14)
Kb. a 25. percben kapcsoltam ki. Aztán másnap valami oknál fogva újra elindítottam, és milyen jól tettem. Rájöttem, hogy nem jó szemmel néztem, mert komolyabb filmre számítottam. Ez viszont egy nagyon vicces, horrorisztikus izé. A főhősnő zseniális (... Több
A Pearl remekül indult: adott egy lány mentális zavarokkal, nagy álmokkal, egy szigorú anyával és egy beteg apával. A film szépen épít világát, bár maga a cselekmény kimondottan lassú, de a látvány és a nyilvánvaló trauma alatt álló szereplők megfigy... Több
Zseniális a kivitelezés! A film fényképezése, a kamerabeállások, a színészi játék (gesztikuláció, mimika, beszédmód) a hangosfilm hajnalát idézik, csakúgy, mint a filmcím betűtípus, a zene, vágások, minden. A sztori kicsit hamupipőkés, a hangulat hit... Több
Érdekes volt, hogy az előző részben játszó főszereplő lett itt is a főszereplő, holott időrendileg meg megelőzi az első részt. Kifejezetten tetszett, hogy ugyanott játszódott. A főszereplő hölgyemény nem egy kifejezetten szép nő, de mégis megragad. J... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Valahogy nem kedvelem a csajt. Mármint Mia Goth-ot. Nem tudom, miért. Talán a mimikája vagy az egész lénye nem szimpatikus, de itt elismerem a színészi teljesítményét. A Pearl egy igazi, hamisítatlan prequel, ami nagyot durrant, és betalált. Az ... Teljes kritika
Valamikor úgy a tavalyi év (2022) közepe táján néztem meg Ti West rendező X című filmjét, és be kell valljam, nekem személy szerint kimondottan tetszett. Mindehhez csak úgy halkan hozzáfűzném, hogy a kritikusok elképesztően felmagasztalták a filmet, ... Teljes kritika
Nekem ez a film túl vontatott volt. A cselekmény csak a felénél indul be, és akkor már nagyjából sejthető is, hova fog kilyukadni. Egyedül a kis Gyöngyszem monológja tetszett a végén, abba volt besűrítve minden dráma, de a horrorjelenetek azt is feledtették.
Hasonló filmek
Nem értem a vacak értékelést, ez a film zseniális, gyönyörű, kiváló alakítást követhetünk benne végig, óriásiak a filmzenék, a díszletek. Szerintem elképesztő a rendezés, én úgy néztem végig mint egy gyerek a Disney-meséket. Egyik kedvencem lett.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Ti West rendező rendkívül szerencsés, hogy Mia Goth-tal forgathatott, hiszen rendkívül tehetséges színésznő, ez már egy korábbi filmjükben is megmutatkozott, melynek előzménye lett a Pearl. Érdekes volt látni a lány vívódásait és szenvedéseit, melyek... Több
Bárminek mondható a film, de horrornak semmiképp! Drámának inkább elmegy, vagy pszichothriller, de hogy horror... vicces! Nekem az egész úgy, ahova van, nem tetszett. Kb. semmi nem történt benne, azon túl, hogy néhány embert kivégzett a főszereplő, m... Több
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
Nagyon komoly előzmény film lett az X című filmhez. Nekem nagyon tetszett a történet, a látvány, a párbeszédek. Egy szóval minden. Szóval most is csak ismételni tudom magam, hogy aki szereti a jó horrorfilmeket, az ne hagyja ki. Bár olyan kaszabolós ... Több
Az összes elmehete a francba, aki a Jokert isteníti, ezt meg lepontozza. Sokkal közönségbarátabb volt ez a film és befogadhatóbb. Mia Goth zseniálisan alakít, és Oscart érdemelne!!! De tudjuk, amit tudunk, khm. Szerintem remek prequel, a story kicsit... Több
De kellemesen csalódtam. A végén a monológja a főhősnek összefoglal mindent, ami abban az időben megkeseríthette az ember életét egy ilyen kis helyen, ha éppen totál másra vágyott az életben. Jól kivan a lány a végére, szegény, már sajnáltam.