Disznó

Pig

2023.02.17 Erik Csok

Az öregedett Nic Cage jutalomjátéka és egy fájdalmas, drámai történet

Tegnap este néztem meg a filmet, és röviden én elvoltam vele. Kezdem ott, hogy ez egy iszonyatosan lassú film, szóval egy drámai filmre számítsunk. A sztori tiszta nevetségesen hangzik, mégis csodálatosan van megvalósítva. Valamint ez a film a bizonyíték arra, hogy Nic Cage közel a hatvanhoz is tud igazán nagyot játszani, alakítása is megér egy misét. Van mondanivalója, ami szerintem az, hogy egy szerettünkért mit meg nem tennénk. Valamint nem happy end a vége. Az ember várná hogy Nic megtalálja a malacát, de nem, nem ilyen a vége. És szerintem pont ettől áll össze egy remek drámai filmmé. Valamint egész végig fenn tudja tartani az érdeklődést, és szerintem egy drámai filmnél ez a lényeg. Aki szereti a drámákat, az nézze meg, megér egy megnézést!

2021.08.04 Eastern79

a nap véleménye

Kevés dolog van, amiért érdemes élni

Nicholas Cage az utóbbi időben a független filmeseket részesítette előnyben, elmondása szerint ugyanis nagyon zavarta a hollywoodi produkcióknál, hogy nem volt lehetősége improvizálni. Azt hiszem, egyre többen vagyunk így a mindennapi életben is. Azo... Teljes kritika

Röff-röff... Uiiii-uiiiii...

Kíváncsi voltam az ezerszer leírt Nicolas Cage-re. Mit is ad nekem, nekünk? Nézzük... Az elsőfilmes Michael Sarnoski nem kis fába vágta a fejszéjét, debütáló alkotásához ugyanis egy elég szürreális és bizarr történetet írt, a főszerepre pedig kinézte... Teljes kritika

2021.12.06 HE7EDIK

Messze kiemelkedik Cage mostanában forgatott szennyei közül, egy lassú és csontig hatoló dráma, aminek nagyon komoly mondanivalói vannak. Nem mindenki vevő az ilyesmire, aki igen, arra biztosan hatással lesz.

2021.08.02 elekm90

Az első, amit le kell szögeznem, hogy ez nem egy bosszúfilm, hanem egy dráma, ráadásul a lassú és csendes fajtából. Amikor először hallottam, magam sem erre számítottam. Nagyon jól csinálja, hogy fokozatosan adagolja az információt, és rántja le a le... Több

2021.07.31 filmtro.hu

Egy valószínűleg meg nem értett, de zseniális dráma

Szerintem ez az a film, amiről méltatlanul fog megfeledkezni a filmes világ. Spoilermentesen egy kicsit részletesebben itt írtam róla: https://filmtro.hu/pig/

2021.07.21 pj19

Megindító, mély dráma kiváló alakítással. Nicholas Cage jól játssza a megtört férjet, aki elveszítette a feleségét és az egyetlen szeretett kis malacát. Nézzétek meg bátran, elgondolkodtató film!

2021.09.05 Caravaggio1978 Nézhetetlen

Művészi??? Ja persze

Gondolom, oldalakon át vesézik ki egyes kritikusok a film minden mozzanatát, Cage óriási alakítását, pislogását stb. stb... Az ember remélne valami értelmet, de nem, semmi. Független film, elég alternatív, Cage filmográfiáját tekintve ez sem emelte fel a sárból, azaz nem is sár. Nos, ha azt mondja, magát adja, és ilyen filmekben akar szerepelni, akkor hajrá... Ezekre a filmekre talán a borzalmas élmény miatt fog emlékezni, aki megnézte. Sajnos a színésznek elég régen voltak olyan filmjei, amik nézhetőnek mondhatók.

2022.06.20 BoBamburg

Nem mondom azért, hogy kedvenc filmem lenne Cage-től, de baromi jó volt egy ilyen stílusú filmben, egy ilyen szerepben látni. Aki nem szereti a lassú tempójú, fura filmeket, az kerülje messziről, mert csak csalódni fog. Aki viszont nyitottabb kicsit, annak érdemes egy próbát tenni vele.

2021.07.17 BÉLA Nézhetetlen

Ksz*r

Rettenetesen sz*r film. Cage egyre sz*rabb filmeket csinál.

2022.03.08 Péter Fazekas

Nagyszerű film.

2022.05.13 Erika73

Nyomasztó

Ó istenem! A megérzésemre kellett volna hallgatnom, és nem megnézni. Ennyire nyomasztó, unalmas filmet már rég láttam. Csakis azért néztem meg, mert Nicolas Cage a főszereplő. (Szerintem jó színész.) Ez egyszerűen borzalom. Az alapkoncepció rendben lett volna, Malackát ellopják, bla… bla…, vissza kell szerezni, de ahogy eljutunk a kvázi végkifejletik, hát...Tényleg ennyire volt képes a rendező?! Komolyan mondom, aki teheti, ne nézze meg!