Pokémon: Pikachu, a detektív

Pokémon Detective Pikachu

A film összbevétele 429 645 324 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 136 452 619 forintot termelt. A hazai mozik összesen 92 138 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben megemlítik, hogy Mewtwo-t emberek hozták létre, és korábban már megszökött, majd Kanto területén bujkált. Kanto az eredeti Pokémon videójátékok (Pokémon Red, Green és Blue) területének neve, és az anime sorozatbeli Ash Ketchum is ebben a régióban kezdte meg utazását. Mewtwo vélhetően a Pokémon: Az első film - Mewtwo visszavág vagy az eredeti játékokban a Cerulean Cave-ben rejtőző Mewtwoval azonos.Szerző: Borbála Bagszi Lukács

Az eredeti játékban Tim női partnere egy Emilia Christie nevű, szintén Pokémon partner nélküli újonc riporter volt. A filmben a helyét Lucy Stevens vette át, aki újságíró gyakornokként dolgozik. Bár a két női szereplő hasonlóan csak támogatói szerepet tölt be a történetben, nem derült ki, miért volt szükséges a karakter lecserélése.Szerző: Borbála Bagszi Lukács

Professor Oak szerepére a Nintendo Robin Williamst szánta volna, ám a színészóriás 2014-es tragikus halála végett más színész után kellett nézni.Szerző: Thibo84

Bár a közösségi média felületein a többség nagy örömmel fogadta, hogy Ryan Reynolds kölcsönzi Piakchu hangját, indult egy online petíció, amiben azt követelték, hogy Danny DeVito szinkronizálja a címszereplőt. Szerző: hp

A film a 2016-os videojáték, a Detective Pikachu mozifilmes adaptációja. Szerző: hp

A Pokémon: Pikachu, a detektív a Pokémon franchise első előszereplős filmje. Szerző: hp

2016. július 20-án jelentették be hivatalosan, hogy a Legendary és a The Pokémon Company leszerződött egy egészestés, élőszereplős pokémon film elkészítésére, mely a népszerű videojáték, a Detective Pikachu történetén alapszik. Szerző: hp

A film forgatása 2018. január 15-én kezdődött meg Londonban, és május 1-én ért véget. A stáb dolgozott a Shepperton Studios és Warner Bros. Studios falai között, míg a kültéri jeleneteket Leavesdenben (Colorado), Denverben, Colorado Springsben és Skóciában forgatták. Szerző: hp

A film vizuális effektjeiért olyan cégek feleltek, mint a Moving Picture Company (MPC), Framestore, Image Engine, Rodeo FX és az Instinctual VFX. A vizuális effektek döntő részén ugyanaz a csapat dolgozott, akik A dzsungel könyvén, a Legendás állatok és megfigyelésük-ön és az új Az oroszlánkirály remake-en.Szerző: hp

A Pokémon: Pikachu, a detektív eslő előzetese remekül teljesített a közösségi média felületein. A trailert mindössze 24 óra alatt több mint 100 milliószor játszották le a YouTube-on, ahol két nap alatt 1 milliónál is többen lájkolták. A Twitteren az első 24 órában 400.000-szer említették a Ryan Reynold nevével fémjelzett produkciót a portál felhasználói. Szerző: hp

Az alkotók 2018. novemberében tartottak egy tesztvetítést a még nem végleges változatból, mely igen pozitív visszhangot kapott. A nézők a rendezés mellett a remeke látványt és történetet, valamint Ryan Reynolds szinkronmunkáját méltatták. Szerző: hp

A Legendary Entertainment 75-90 milliós premierhétvégi bevételeket vár a filmtől. Szerző: hp

Négy hónappal a premier előtt, 2019. január 25-én a Legendary Entertainment megerősítette a The Hollywood Reporter-nek, hogy már dolgoznak a folytatáson, és már le is szerződtették a 22 Jump Street forgatókönyvíróját, Oren Uzielt. Szerző: hp