Pokémon: Pikachu, a detektív (2019)

Pokémon Detective Pikachu

Vélemények: Pokémon: Pikachu, a detektív (2019)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

Orosz István   2019. 05. 11.
Hűen visszatükrözi a pokemon világát!

Nekem nagyon tetszett jár neki az öt csillag. Azt kell mondanom, hogy meglepően látványos, és meglepően kidolgozottak a kis zsebszörnyek plusz elég sok pokemon van benne tehát nem 10 féle-fajta pokemont lehet látni benne, plusz még egy két evolúció is elcsattan. Sztori pedig szerintem a leges legjobb amit film formájában ki lehetett hozni a pokemon világából, rálátást kaptunk arra is, hogy a pokemon világa kompletebb, és nem csak pokemon edzők vannak hanem azért a világban vannak más polgári tevékenységet működtető emberek. Maga a sztori egy detektív pikachu is elég jó, vannak benne csavarok bár nem az a baravúros meglepődöm feeling, de ez nem is baj, a film hangulata adott. Poénos, de nem erőltett, és a vége mindent megmagyaráz, hogy a mi kis sárga egerünk miért is ennyire poénos. Szóval mondanivalója is van, és nem is egy sablon történet. Szóval ha valaki negatív kritikát lát, az inkább nézze meg, és győződjön meg a saját szemével, hogy igenis egy jól kidolgozott mozifilmről van szó, és nem az anime hírneve viszi el a közönséget a mozi székekbe.

HETEDIK   2019. 05. 19.
Nosztalgia a Pokémonok világában

A film azt adja, amit ígér. Egy korrekt Pokémon feldolgozást, bár én jobban örültem volna, ha az eredeti sorozatot viszik filmre, ugyanis én még azon nőttem fel többek között. Persze sok mindent átemeltek onnan, így a Pokémonok egy részét is. Charizard féktelen, Ditto bénán másol, Psyduck elsül ha fáj a feje, Pikachu meg egyszerűen ennivaló. Nem csoda, hogy a villámfarkú ekkora népszerűségnek örvend, és a mai napig bármit el lehet adni vele. A sztori egész kidolgozott, cselekmény is akad szép számmal, még Pokémon csatát is kapunk a végére. Az egyetlen, ami belerondít az összképbe, az a néger gyerek vér gyenge játéka. A Jurassic World 2-ben láttam először, hát ott sem volt egy nagy durranás, ... több»

Borbála Bagszi Lukács   2019. 05. 09.
Vékony jégen táncoltak, de sikerült nekik

Bár a filmnek vannak hibái, egy rendkívül nehéz feladattal megbirkózva készítettek látványos és élvezetes alkotást, mely minden korosztálynak egyaránt szórakoztató lehet, és mindeközben tisztelettel és hitelesen kezelték a forrásfranchise-t és a rajongók elvárásait is teljesítették.

Thibo84   2019. 05. 12.

Pikachu cuki, mint mindig, bár Ryan Reynolds-szal - a magyarok esetében Nagy Ervin - olyan volt mintha a Deadpoolt gyúrták volna bele eme sárga kis szőrmókba, csak szolidabb humorral és beszólásokkal a gyerekekre való tekintettel. A történet mozgalmas és látványos, sok Pokémon köszön vissza a vásznon amit annak idején a sorozatban láthatott az ember, de persze nem mind kerül bemutatásra, talán ha kap folytatást arra tartogatnak még. A CGI egész korrekt volt, elég szépen kidolgozták a Pokémonokat, de van aki úgy véli, hogy a rajzfilmhez képest sokkal világosabbak voltak, kivéve Pikachut, aki - a farka végén levő fekete csíkon kívül - pont úgy adták vissza árnyalataiban, mint a sorozatban. Először sajnáltam, hogy nem Ash és barátai történetét adaptálták élőszereplős verzióba, bár egy pillanatra szerintem a piros baseballsapkás gyerek a vonaton vetitett videóban ő volt, amint elhajítja a pokélabdát. Mewtwo viszont nagyon penge volt benne.

Ms. Akárki   2019. 05. 12.

Nagyon tetszett. Alapvetően a látvány és a humora a legnagyobb erőssége ennek a filmnek. Viszont a két főszereplő sajnos csapnivaló színész... az az erőltetett szerelmi szál se nagyon kellett volna.

papaja   2019. 05. 07.

Olvastam az előző hozzászólást, oké, értem én, de most tényleg, mikor láttunk utoljára hasonló filmet? Szerintem eleve hozzátesz a filmhez Pikachu karaktere, aki kis szőrös sárga detektívként lavírozik végig a filmben. Ja, ha ettől eltekintünk, akkor semmi extra, de ez épp hozzá tartozik, és szerintem hozzá is tud tenni az összképhez. Nekünk bejött, érdemes vele tenni egy próbát, mert fájni biztosan nem fog, és azt nehéz lenne kétségbe vonni, hogy a maga bájos módján tényleg szórakoztató.

Keiichi Tsuchiya   2019. 05. 10.

Hát, mit ne mondjak...szkeptikus voltam a filmet illetően, nem tűnt annyira érdekesnek az előzetes alapján, és valahogy a hatalmas nagy hypeot se értettem, ami megelőzte a filmet. De azt kell mondjam, hogy irtóra kellemesen csalódtam, mindenképpen érdemes eredeti szinkronnal nézni, hiszen Ryan Gosling hangja egyszerűen zseniálisan illik a Pikachu karakteréhez. Bár maga a történet nem annyira érdekes szerintem, de a látvány engem abszolút pótolta ezt a fajta "hiányt".

jannniisscem   2019. 05. 09.

Nekem igazából bejött ez a film, a sztori jópofa, a karakterek is azok, bár gyerekkoromban nagy rajongója voltam a mesének, nem igazán fogott el a nosztalgiahangulat. Mindenesetre szerintem egyszer meg lehet nézni, egy könnyed matinénak egészen elmegy.

hansi13   2019. 05. 03.

Vegyesek az érzéseim a Pokémon: Pikachu, a detektívvel kapcsolatban. Ki ne akarnák megnézni az első élőszereplős Pokémon filmet? (na jó, egy adott célközönségen belül). A trailerek alapján úgy tűnt, hogy kellemes, vicces kis film lesz, és végül az is lett, de hogy is fogalmazzak, kellemeske, vicceske. De nem az igazi. Ha nem lennének benne Pokémonok, akkor ez csak egy újabb animált figurás/élőszereplős film lenne, ami semmi többet nem nyújt, mint a társai. Ez csak annyival kínál többet, hogy benne van Pikachu. Ha ez valakinek elég, az teljesen rendben van, de ettől nem lesz jobb film. Ez most egy közepes a részemről.