Bazi nagy francia lagzik

Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu

2023.02.13 cynicalrealist

Excellente œuvre d'art

A francia film(vígjáték)készítők régóta rendelkeznek az önirónia olyan képességével és szintjével, amihez még Hollywood sem fog tudni soha felnőni (minket magyarokat pedig talán említeni sem szabad ebben a ligában, leszámítva esetleg a Magyar vándort). A film 2014-ben jött ki, azaz bőven a nagy 2015-ös migránsválság előtt fogant meg az ötlete és készült el: nos, ennyit arról, hogy a Nyugat, illetve annak egyes részei mennyire vannak tudatában a bevándorlás hátulütőinek. A történet persze ebből a szempontból kellően kisimított, a vejek polgári élete és családi háttere minden szempontból Európa-konform, és mégis: mindannyian a beilleszkedés problémáival és a többségi társadalom előítéleteivel küszködnek. A bősz atya pedig az el- illetve befogadással, olyannyira, hogy nincs alkalom, amikor ne utalna arra, hogy nem erre számított, nem ezt érdemelte (volna). A karakterek mind a helyükön vannak, kellően sztereotipek, de nem túljátszottak a sztorihoz, a forgatókönyvírók pedig brillíroztak: a néző egy pillanatra sem lazíthat, mert szinte minden percre jut egy rövid mondat, utalás vagy odaszúrás, amire érdemes odafigyelni, és amelyen kajánul vigyoroghatunk vagy harsányan röhöghetünk. Az egyetlen negatívum a magyar címadás, ami még akkor is lusta és megúszós döntés volt, ha a francia eredeti illő átültetése korántsem egyszerű feladat. De ez nyilván nem a franciák hibája.

2018.06.11 GedyPapa

Nagyon tetszett a film, de miért is hatott rám egy ekkora közhely gyűjtemény? Pont ezért, mert az emberek legmélyén rejtőző előítéleteket gyűjtötte egybe és prezentálta számunkra. Nem kell agysebésznek lenni hozzá, viszont nagyon szórakoztató és kikapcsol a film idejére. Csak ajánlani tudom mindenki számára.

2017.04.15 indingo

A lányok férjei közt lévő beszólások, civakodások voltak talán a legviccesebbek, összességében egy elég unalmas, kiszámítható és közhelyekkel teletűzdelt filmet láttam.

2018.07.30 dailyfilmsan

A francia vígjátékok szerintem a legjobbak.Ez egy gyöngyszem mind közül. Végig nevettem az egészet. A rasszizmus kifigurázása és az ebből kikerekedő szituációkat nagyon jól megragadja. Ráadásul többszöri megnézés után is vicces.

2020.01.25 Timon

Habár a vígjátékok felől én nem vagyok annyira válogatós,de ez valahogy nagyon nem nyerte el a tetszésemet.Elején volt egy szörnyen kemény jelenet,innen már kínszenvedés volt nézni tovább.Viszont ahol már elkezdtek ,,poénkodni" más népekről,az már té... Több

2015.06.07 ZeroHero

Némi előítélettel ültem be a filmre, de aztán én is, ahogy mindenki, szakadtam a röhögéstől. Nagyon ötletesen aknázza ki az összes lehetőséget ami a szituációban rejlik, néhol ugyan kicsit bugyuta de nem von le sokat az értékéből. Számunkra is érthető film, főleg manapság aktuális a mondanivalója.

2019.07.23 Ms. Akárki

Egyik kedvenc francia vígjátékom az utóbbi évekből. Egyedi és rendkívül klasszikus humorral operáló film. Christian Clavier pedig csak tovább fokozza a film minőségét. Szegény szülőknek elég sokmindent el kell nézniük a "gyerekeknek", de férjet mégse... Több

2017.11.18 Bazzzsi

Igazi francia humorú film, inkább a szójátékokra épül, mintsem egy elhintett káromkodásra vagy altesti poénra. A története egész jó, én jót mulattam rajta.

2018.04.24 TomÁcs

Sajnos nem volt olyan humoros, mint számítottam rá. Az öröm szülők még csak csak elmentek, de a gyerekek meg a párjaik eléggé elszomorítóak voltak. Közepes.

2016.05.23 VvV

Az alapsztorit lelövi az előzetes, azt annyi. Nagyon unalmas volt, kínszenvedés volt végigülni. Nem ajánlom.

2016.04.16 andor50

Egészen üdítő film, nem teljesen hibátlan, de egyszer bőven belefér és szórakoztató. Természetesen vannak jobb francia vígjátékok is, de egy délutánra, a családdal való filmezéshez tökéletes. Egyszer mindenképp érdemes, vagy talán kétszer.

2017.06.16 MMcFly2015

Ezt az abszurd témát is csak a franciák tudják feldolgozni úgy, hogy ilyen jól és szerethetően működjön családi vígjátékként. A téma az évek elteltével még aktuálisabb lett, de természetesen a francia társadalmi helyzetre utal főként. A film magja Ch... Több

2017.07.28 Lonka

Egyszer meg lehetett nézni, de nem volt valami humoros film. A franciák tudnak jó filmet csinálni, de ez nem lett egy korszakalkotó film. A története picit erőltetett.

2022.05.12 stewie_griffin_2005

Jó kis francia vígjáték, tetszett a poénkodás a különböző vallásokról, nemzetekről (amit szerintem nem kell elítélni). A története nem nagy kunszt, a vége meg nagyon tipikus, de így is jó film. 8/10