A sóher

(Radin!)

MMcFly2015  2017. 06. 10. 11:45

Egy óra hosszán keresztül egy laza vígjátékként jól funkcionál. Főként a főszereplő, Danny Boon-nak hála. Majd utána elkezd felvenni egy drámai vonalat, annak érdekébe, hogy ránkerőltessen egy tanulságot, és kapjunk 1-2 megható jelenetet. Működik, viszont ennek köszönhetően ellaposodik a végére a film.
Szerethető, kedves kis francia komédia, egyszer érdemes megnézni. Nem egy pörgős állatság, hanem egy fokkal komolyabb vígjáték, aminek mondanivalója is van.

VK  2017. 07. 08. 11:24

Nehezen indul be a film, az eleje kifejezetten vontatott. Sok benne az erőltetett vicc. A közepétől kicsit pörgősebb, de nem nézném újra. A bemutató alapján csalódás volt a film, jobbra számítottam.

Zsuzsy  2017. 06. 28. 14:11

Közepes kategóriájú film. Először nehezen indult be, de a végére pörgős lett és vicces. Kellemes kikapcsolódást nyújtó, szórakoztató film, de túl sokat ne várjatok tőle!

Tchiva  2017. 06. 02. 23:29

Dany Boon tehetséges komikus, nem ez az első filmje, amit láttam, bár talán ez a leggyengébb. Nem tudnám külön részletezni, hogy hol csúszott el nálam ez a film, csak az érzés van meg, hogy ezúttal csak valami középszerűnek voltam a tanúja.

Buffy  2017. 06. 01. 09:06

Hát ez a film inkább volt kínos, mint vicces. Őszintén szólva többre számítottam, mert az előzetes alapján még egész jó is lehetett volna. Ezzel a humorral engem nem lehet meggyőzni, komolyan mondom, hogy ezt most bátran hagyjátok ki.

Patrick Ridremont
VOX.hu - A sóher
Dany Boon az Isten hozta az Isten háta mögött-tel tűnt fel a francia komédia nagy ígéreteként, csakhogy ez az ígéret azóta is beteljesítetlen maradt. 70/100

A film zenéjét az a Klaus Badelt szerezte, aki többek között A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka vagy a Beavatás filmzenéjét is szerezte. (Vertigo)

A sóher az elmúlt év egyik legnagyobb francia filmsikere volt, amely első helyen nyitott a francia mozikban és hetekig szerepelt a mozis bevételi toplistán. (Vertigo)

Dany Boon a szerepre való felkészülés során hegedűleckéket vett, hogy minél hitelesebben alakíthassa az általa alakított karaktert.