Lázadók

Rebelles

A film 3 028 253 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 2 468 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Simon Abkarian a Pigalle, éjszaka és Les beaux mecs után ismét egy negatív karaktert, ezúttal egy gengsztert alakít. Szerző: hp

Allan Mauduit egy interjúban elmondta, hogy külön figyelmet szentelt annak, hogy a film főhősnője, Sandra ne legyen túlságosan szimpatikus, hogy a nézők progresszívan álljanak hozzá a karakterhez.Szerző: hp

Allan Mauduit hét éve tervezte, hogy elkészít egy thriller elemekben bővelkedő vígjátékot. A rendező eredetileg egy amerikai író regényének jogait akarta megvásárolni, de Michel Blanc elhappolta előle a jogokat, és leforgatta a produkciót Romain Duris főszereplésével. Szerző: hp

A Lázadók Allan Mauduit első egészestés mozifilmje. Szerző: hp

A Lázadók forgatása 2018. február 26-án kezdődött meg, és május 4-én ért véget Észak-Franciaországban. Szerző: hp

A film pozitív kritikai és nézői fogadtatásra lelt hazájában. A Lázadók a francia Allocine filmadatbázisban 3,7 ponton áll a lehetséges 5-ből. Szerző: hp