Rendőrsztori

Ging chaat goo si

2022.09.20 JRD

Mert elfogult vagyok...

Az ötödik csillag már csak hab a tortán. Jackie Chan egyik kedvencem (mélységesen tisztelem a világhoz, az élethez való hozzáállását és ami még fontosabb, az alázatát). A Rendőrsztori pedig amolyan gyerekkori kedvencem, amikor még kalózkazin lehetett megnézni ezeket a filmeket (már azoknak, akiknek volt videómagnójuk). Aki látta, az bizonyára szívesen megnézi többször is, aki még nem, nos annak csak ajánlani tudom. Csak ne feledd el, hogy ez a film 85-ben készült! Ennyi! Szóval filmre fel és jó szórakozást!

2022.07.27 Anuika

Egyenruhás karatemester

Jackie Chan talán leghíresebb akció-szériáját indította útjára az 1985-ben, saját maga által rendezett Rendőrsztorival, melynek főszerepét is a harcművész ikon játszotta el. A történet egy tipikus "rendőrsztori", egy nem éppen terv szerint elsülő nyitóakcióval, egy önjelölt hőssel és mérges feletteseivel. Az igazságszolgáltatás bürokratikus működését kihasználó nagyhal gengsztert csak Jackie Chan jófiúja képes megállítani, játszmáik ugyanakkor örök macska-egér harcba fulladnak. A kétszínű ügyvédek ügyes-bajos védelmének köszönhetően a rosszfiúk minden nyilvánvaló bűnösségük ellenére szabadok lehetnek, míg a rend elkötelezett őrei egyre nehezebben képesek visszadugni őket a rács mögé. A Rendőrsztori ironikus megvalósítása mögött kemény társadalomkritika is megfogalmazódik. Ez a főhős, kezdetben mindig üde, mosolygós pofonosztásán keresztül is megfigyelhető. A befejezésben már brutális harcművészként lép fel, és kíméletlenül száll szembe a törvénytelenséggel. Időnként maga sem éppen szabályos eszközöket véve igénybe.

2018.07.27 Norbert93

A 80as évek kínai filmgyártásának csúcsa. Jackie Chan kaszkadőr nélküli mutatványai legendává tették és így több, mint 30 év után se lehet a mai akciófilmek koreográfiájához hasonlítani.

Jackie Chan egyik legjobb és leglátványosabb akciófilmje. Amit akkoriban bemutatott, és mindezt kaszkadőrök nélkül, sokszor megsérülve, az bizony megsüvegelendő. Ajánlott film.

2015.04.28 Yosihiro

Egy remek sorozat kezdete volt ez a film . Nagyon szeretem csak ajánlani tudom ! Üdv Yosihiro

2016.06.30 veress75

Nagyon szeretem, majdnem annyira, mint a Részeges karatemestert. Erős kezdés és egy hihetetlen jó akciójelenettel zárul. Minden ami közte van, nagyszerű. Talán a poénok lehetnek néhány embernek ízléstelenek.

2015.08.16 Corazon.Donq

Jó a sztori, elgondolkodtató, olykor vicces, izgalmas, megvan benne minden, ami kell. Nagyon izgalmas film és egyben látványos is, fantasztikus történettel. Nekem tetszett csak ajánlani tudom.

2015.06.30 Prücsök

Ez a film szörnyű!! Unalmas, semmi új nincs benne, amit még máshol nem láttunk volna! Tuti, hogy nem nézem meg többször, nagyon rossz lett! A színészek semlegesek, Jackie Chan sose fog a kedvenceim közé tartozni az biztos!