Óriási riadalmat okoz, amikor a Földön világméretű áramszünet veszi kezdetét. Az összes elektronikus rendszer leáll, kitör az anarchia. Az élelem megszerzése elsőszámú prioritássá válik, egy falatért cserébe az emberek bármire képesek. Néhányaknak sikerül kimenekülniük a nagyvárosokból,… több»
A sorozat egy poszt-apokaliptikus víziót tár elénk, amelyben az elektromosság az egyetlen dolog, amiben az emberiség hiányt szenved, mert egy rosszul sikerült kormányzati kísérlet miatt ez a rendkívüli fontosságú dolog megszűnt létezni. A széria fősodrát a 15 évvel későbbi események adják, melyben az Egyesült Államok a középkorba zuhan vissza technológiailag. Az alapszituáció jó, de a kivitelezés már korántsem az. A gyenge karakterek mellé kapunk egy átgondolatlan, felszínes világot. Az rendben lenne, hogy itt nincsenek szupersztár színészek, és a látványra sem költöttek túl sokat, de legalább a forgatókönyv megírására szánhattak volna valamivel több időt és energiát. A sorozat első harmada egy testvérkiszabadítós mentőakció. Eközben kiderül az is, hogy áramot a speciális medálokkal lehet nyerni, és kis hatósugárban működtetni. Az alapkoncepcióval tehát nincsenek különösebb gondok, de a körítés már nem az igazi. Aztán később egyre élvezetesebb és globálisabb lesz a sztori, és az események is magasabb fordulatszámon pörögnek, hogy aztán egy izgalmas és drámai évadzáró epizódnak legyünk tanúi. Összességében ugyan javuló tendenciát mutat a sorozat, de csak egy közepes osztályzatot érdemel, ha mindent figyelembe veszek.
Nekem valahogy nem jött be, már az első részben a túl szép lány találkozik a szálkás jóképű fiúval, és nekem itt teljesen elszállt a posztapokaliptikus atomszféra. Adtam neki esélyt pár rész erejéig, de egyáltalán nem győzött meg, átlagos, középszerű, divatos kis puding, pedig az alapsztori nagyon ígéretesnek tűnt.
Nagyon nem győzött meg a sorozat, az első évadot is csak azért néztem végig, hátha lassacskán belerázódnak, de nem. Az még hagyján, hogy történet tele van lukakkal meg logikátlan eseményekkel, de hát az alakítások is gyengék, a párbeszédek unalmasak,... több»
Billy Burke-t Monroe szerepére hallgatták meg, azonban a szereplőválogatás után egy nappal végül Miles karakterét ajánlották fel neki.
(hp)A sorozat számos helyen utal Stephen King műveire, egyrészt az egyes epizódok címével (Végítélet, A Setét Torony), de Miles álneve, a Stu Redman is egy utalás. Így hívják ugyanis King Végítélet című művének főhősét.
(hp)A pilotban Andrea Roth játszotta Rachel Matheson karakterét, azonban a színésznőt végül Elizabeth Mitchellre cserélték le.
(hp)Billy Burke karakterét Miles Mathesonnak hívják. A 24 című sorozatban a színészt Gary Matheson szerepében láthattuk.
(hp)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »