Revolution (2012-2014)

Revolution

Daniella Alonso
Daniella Alonso
Elizabeth Mitchell

Robinson76   2021. 05. 31.

Tényleg kell egy kis áramszünet?

A sorozat egy poszt-apokaliptikus víziót tár elénk, amelyben az elektromosság az egyetlen dolog, amiben az emberiség hiányt szenved, mert egy rosszul sikerült kormányzati kísérlet miatt ez a rendkívüli fontosságú dolog megszűnt létezni. A széria fősodrát a 15 évvel későbbi események adják, melyben az Egyesült Államok a középkorba zuhan vissza technológiailag. Az alapszituáció jó, de a kivitelezés már korántsem az. A gyenge karakterek mellé kapunk egy átgondolatlan, felszínes világot. Az rendben lenne, hogy itt nincsenek szupersztár színészek, és a látványra sem költöttek túl sokat, de legalább a forgatókönyv megírására szánhattak volna valamivel több időt és energiát. A sorozat első harmada egy testvérkiszabadítós mentőakció. Eközben kiderül az is, hogy áramot a speciális medálokkal lehet nyerni, és kis hatósugárban működtetni. Az alapkoncepcióval tehát nincsenek különösebb gondok, de a körítés már nem az igazi. Aztán később egyre élvezetesebb és globálisabb lesz a sztori, és az események is magasabb fordulatszámon pörögnek, hogy aztán egy izgalmas és drámai évadzáró epizódnak legyünk tanúi. Összességében ugyan javuló tendenciát mutat a sorozat, de csak egy közepes osztályzatot érdemel, ha mindent figyelembe veszek.

indingo   2017. 05. 03.

Az alapsztori a nagy áramszünettel tetszett, ezért is kezdtem el nézni. Maga a sorozat nem fogott meg, annyit totojáztak benne a szereplők, hogy már idegesítő volt és számos logikai baki is volt benne.

Fiatalság kirobbanó ereje   2016. 11. 17.

Nagyon ígéretesnek tűnik a tartalomból ítélve, de egyáltalán nem az, semmi értelme az egésznek, áramszünet katasztrófa? Akkor mi lett volna velük a középkorban? hah? Nem tudom, hogyan lehet ilyet forgatni...szégyen film.

Kedves   2015. 03. 22.

Érdekes alapötlet, szép látvány, de egy idő után ellaposodik és érdektelenné válik. Kár érte. Nagy reményekkel kezdtem bele, de végül csalódnom kellett.

cygnet   2016. 04. 15.

Mestermunka

Ezt a sorozatot nem szabad felszínesen nézni. Ez egy valódi mestermunka olyan zsenik kezéből mint Erik Kripke, J.J. Abrams. Párját ritkítóan jó, egy valódi igazgyöngy és éppen ezért az egyik legjobb TV-sorozat a világon, de csakis az igényes, értő é... teljes kritika»

Gino   2018. 07. 03.

Nekem valahogy nem jött be, már az első részben a túl szép lány találkozik a szálkás jóképű fiúval, és nekem itt teljesen elszállt a posztapokaliptikus atomszféra. Adtam neki esélyt pár rész erejéig, de egyáltalán nem győzött meg, átlagos, középszerű, divatos kis puding, pedig az alapsztori nagyon ígéretesnek tűnt.

matrosh1980   2017. 07. 15.

Nagyon nem győzött meg a sorozat, az első évadot is csak azért néztem végig, hátha lassacskán belerázódnak, de nem. Az még hagyján, hogy történet tele van lukakkal meg logikátlan eseményekkel, de hát az alakítások is gyengék, a párbeszédek unalmasak,... több»

Billy Burke-t Monroe szerepére hallgatták meg, azonban a szereplőválogatás után egy nappal végül Miles karakterét ajánlották fel neki.

A sorozat számos helyen utal Stephen King műveire, egyrészt az egyes epizódok címével (Végítélet, A Setét Torony), de Miles álneve, a Stu Redman is egy utalás. Így hívják ugyanis King Végítélet című művének főhősét.

A pilotban Andrea Roth játszotta Rachel Matheson karakterét, azonban a színésznőt végül Elizabeth Mitchellre cserélték le.

Billy Burke karakterét Miles Mathesonnak hívják. A 24 című sorozatban a színészt Gary Matheson szerepében láthattuk.