Rock csont

Norbert93   2019. 06. 13.
Sokszor láttuk

Ismert sablonra épül, miszerint mindenki legyen olyan, mint amilyen szeretne és hagyja maga mögött azt amire rendeltetett. Nincs is ezzel semmi baj, de már annyiszor láttuk, hogy szóljon ez tibeti masztiffról vagy éppen viadorbikáról, gyakorlatilag az egyedi környezet sem ad túl sok eredetiséget. Egyáltalán nem rossz film, de semmi eredetit vagy maradandót sem tud felmutatni.

Nemecsek   2016. 10. 09.

Ez a rock kutya kimondottan szerethető karakter. Habár a sztori nm igazán eredeti, ettől még képes magával ragadni.

Stiff   2016. 10. 08.

Szerintem jól sikerült a Rock kutya, de kíváncsi vagyok, hogy milyen lehetett az eredeti szinkron :) Majd ha lesz lehetőségem azzal is meg fogom nézni.

Bulki   2016. 10. 07.

A film vizuális kidolgozottsága hagy némi kvánni valót maga után, de a zenék fergetegesek a történet pedig magával ragadó, és ami külön jópont, hogy a legkisebbek is megnézhetik.

ZiggityZag   2016. 10. 06.

Ez egy igazi tibeti rock kutya igazán rockos története. Jó lenne összehozni a kupaszkutyával egy közös dal erejéig :D fim egyébként nagyon tetszett, jó a filmzene, szerethető a főszereplő, és ennyi elég is ebben a műfajban.

A Rock csont jól mutatja meg, milyen zsigeri érzés először meghallani egy jó kis rock and rollt, és azt is, milyen felszabadító csapatban zenélni, csak az a kár, hogy ha már végig bluest pengetnek benne, miért nem egy tökös rockslágert írtak a fináléba a szirupos Álomszép helyett. Bár a Rock csont a zenélés öröméről szól, igazán jó muzsika nem hangzik el benne – ez az igazán megbocsáthatatlan hibája. 60/100 több»

A film összbevétele 23 157 646 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 36 475 370 forintot termelt. A hazai mozik összesen 28 102 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

J.K. Simmons és Mae Whitman korábban az Avatar: Az utolsó léghajlító angol szinkronján is együtt dolgozott.

A Rock csont Sam Elliot harmadik animációs filmje (Barnyard - 2006, Dínó tesó - 2015).

Zheng Jun, a film alapjául szolgáló képregény szerzője Kína egyik első rocksztárja volt a kilencvenes években.

(ps)