Tom és Jerry (2021)

Tom and Jerry

Artemisia   2021. 06. 12.

Macska-egér játék

Az eredeti, Hanna–Barbera-féle Tom és Jerry hatása gyakorlatilag felmérhetetlen. Az 1940-ben induló sorozat generációk gyerekkorát határozta meg, az ikonikus páros milliók számára egyenlő a gyermekkorral, a nosztalgiával, a minőséggel, a klasszikussa... teljes kritika»

Eastern79   2021. 06. 01.

Klasszikus új köntösben

Tim Story meglepően jól oldotta meg a feladatot, hogy a klasszikus rajzfilmsorozatból egy modern, élőszereplős verziót tegyen le az asztalra. A filmben az összes állat rajzolt, nem csak a két kópé, és ebben a fiktív New Yorkban olyan természetesen kezelik őket az emberek, mintha ők is azok lennének. Chloe Grace Moretz régen volt ennyire bájos, és bár a film eleje kicsit lassan indul be, és furcsa a modern köntös, valamiért mégis működik. Ötletes, ahogy a klasszikus jelenetek a mostani igényeknek megfelelően vannak újragondolva, például amikor Jerry berendezi a "lakását", a tv egy mobiltelefon, a csillár pedig egy gyémántgyűrű. Megkapjuk a klasszikus üldözéseket is, és a modern környezet ellenére magas a retro faktor. Habkönnyű, aranyos mesefilm lett, néhol meg tudta idézni az eredeti klasszikus hangulatát, ami nagy szó, ha azt vesszük alapul, hogy vegyes technikával készült mozi.

julisX   2021. 04. 30.

Szerintem egy igazán remek családi film, minden megvan benne, ami szükséges, humoros és szórakoztató.

kmona   2021. 04. 27.

Nosztalgikus és egyben nagyon jó modern adaptációja a régi klasszikusnak.

feri1   2021. 05. 20.

Én gyerekkoromban természtesen imádtam ezt a mesét, de ez az élőszereplős variáció szerintem nagyon nem illik neki. Teljes melléfogásként éltem meg a filmet. Hatalmas csalódás volt :/

Kristof   2021. 05. 13.

Én csak annyit mondanék, hogy aki szereti a Tom és Jerry-t, az messze kerülje el ezt a filmet. Szinte nyomába sem ér az eredetinek.

Chloë Grace Moretz
Chloë Grace Moretz
Michael Peña

A film összbevétele 85 600 000 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 21 313 228 forintot termelt. A hazai mozik összesen 20 930 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ez a Tom és Jerry franchise második olyan filmje, melyet a mozikban is bemutatnak. Az első az 1992-es Tom és Jerry - A moziban volt.

A filmben a címszereplő karakterek egyszer sem szólalnak meg.

Ez a Tom és Jerry franchise első élőszereplős adaptációja.

A film William Hanna és Joseph Barbera azonos című animációs sorozatának modernizált, egészestés változata.

A film forgatása 2019 júliusában kezdődött meg a Warner Bros. leavesdeni stúdiójában, Angliában.

Az előszereplős Tom és Jerry film terve már 2009-ben felmerült az Alvin és a mókusok sikeres premierjét követően.

A film látványvilágáért ugyanaz a cég, a Framestore felelt, akik a Bosszúállók: Végjáték vizuális effektjeiért is.

A film animációs munkálatai a koronavírus járvány miatt home office-ban zajlottak.

A film merchandise termékeit egy ausztrál cég, a Moose Toys gyártja. A Warner Bros. és a cég 2020. szeptember 1-én tett hivatalos bejelentést az együttműködésről.

A filmet már 2020 decemberében bemutatták volna, de a koronavírus-járvány miatt a premiert végül 2021-re halasztották.

...de itt vannak a kötelező fingós, böfögős poénok, a rappelő galambok és minden egyéb, amit szerettünk a Tom és Jerryben. A gyerekeket érdemes inkább leültetni egy másfél órás epizódösszeállítás elé. több»