Tom és Jerry

Tom and Jerry

A film összbevétele 120 041 123 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 45 287 613 forintot termelt. A hazai mozik összesen 33 963 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ez a Tom és Jerry franchise második olyan filmje, melyet a mozikban is bemutatnak. Az első az 1992-es Tom és Jerry - A moziban volt. Szerző: hp

A filmben a címszereplő karakterek egyszer sem szólalnak meg.Szerző: hp

Ez a Tom és Jerry franchise első élőszereplős adaptációja. Szerző: hp

A film William Hanna és Joseph Barbera azonos című animációs sorozatának modernizált, egészestés változata. Szerző: hp

A film forgatása 2019 júliusában kezdődött meg a Warner Bros. leavesdeni stúdiójában, Angliában. Szerző: hp

Az előszereplős Tom és Jerry film terve már 2009-ben felmerült az Alvin és a mókusok sikeres premierjét követően. Szerző: hp

A film látványvilágáért ugyanaz a cég, a Framestore felelt, akik a Bosszúállók: Végjáték vizuális effektjeiért is.Szerző: hp

A film animációs munkálatai a koronavírus járvány miatt home office-ban zajlottak.Szerző: hp

A film merchandise termékeit egy ausztrál cég, a Moose Toys gyártja. A Warner Bros. és a cég 2020. szeptember 1-én tett hivatalos bejelentést az együttműködésről. Szerző: hp

A filmet már 2020 decemberében bemutatták volna, de a koronavírus-járvány miatt a premiert végül 2021-re halasztották.Szerző: hp