Tom és Jerry

Tom and Jerry

2022.11.20 Zsolt Szabó

Klasszikus-sok(k)

Amikor leültem a képernyő elé, arra gondoltam, hogy Tom&Jerry, ki ne ismerné eme rajzfigurákat. Ha összevetnénk a klasszikus és jelenlegi kedvenc figurákat, szerintem előkelő helyen állna eme páros, és ezért örömmel kezdtem neki az élőszereplős verziónak. Kábé 3 perc után már jött is az első sokkhatás, sajnos a film végéig folyamatosan értek eme hatások. Chloe Grace Moretz egyik kedvenc színésznőim közé tartozik, de még ő sem ,és Michael Pena sem tudja menteni a menthetőt. Családi vígjátéknak is gyenge a film, és sajnos Tom és Jerry nívóját sem emeli. Az elvárt hatás nálam: 4/10, ajánlom egyszeri megnézésre, de - ami sajnálatos - felejthető alkotásról van szó.

2021.10.26 Spidey

Gyerekkorom egyik meghatározó meséjét cincálták atomjaira, és törölték bele a lábukat a készítők. Szerintem őrült gyenge, és még az animáció is harmatgyenge. A vagy 20 évvel ezelőtti pl. Roger nyúl a pácban-ban jobban és szebben megoldották már a film és a mesekarakterek vegyítését.

2021.06.01 Eastern79

Klasszikus új köntösben

Tim Story meglepően jól oldotta meg a feladatot, hogy a klasszikus rajzfilmsorozatból egy modern, élőszereplős verziót tegyen le az asztalra. A filmben az összes állat rajzolt, nem csak a két kópé, és ebben a fiktív New Yorkban olyan természetesen kezelik őket az emberek, mintha ők is azok lennének. Chloe Grace Moretz régen volt ennyire bájos, és bár a film eleje kicsit lassan indul be, és furcsa a modern köntös, valamiért mégis működik. Ötletes, ahogy a klasszikus jelenetek a mostani igényeknek megfelelően vannak újragondolva, például amikor Jerry berendezi a "lakását", a tv egy mobiltelefon, a csillár pedig egy gyémántgyűrű. Megkapjuk a klasszikus üldözéseket is, és a modern környezet ellenére magas a retro faktor. Habkönnyű, aranyos mesefilm lett, néhol meg tudta idézni az eredeti klasszikus hangulatát, ami nagy szó, ha azt vesszük alapul, hogy vegyes technikával készült mozi.

2022.01.09 HE7EDIK

Az élőszereplős részek borzalmasak, egyedül az eredeti sorozatból átemelt részek mentik meg ezt a filmet.

2021.06.12 Artemisia

Macska-egér játék

Az eredeti, Hanna–Barbera-féle Tom és Jerry hatása gyakorlatilag felmérhetetlen. Az 1940-ben induló sorozat generációk gyerekkorát határozta meg, az ikonikus páros milliók számára egyenlő a gyermekkorral, a nosztalgiával, a minőséggel, a klasszikussa... Teljes kritika

2021.11.15 qwer

Messze alulmúlta az elvárásaimat, rettenetesen lapos családi komédiává silányították a klasszikus rajzfilmet. A két főszereplő tkp. csupán mellékszereplője az egy mondatban összefoglalható, gyerekek számára érdektelen kerettörténetnek, melyből hiányz... Több

2022.01.31 Csillagpor

Valami rettenet minden irányból. Kár, hogy legalább Tom és Jerry nem rajzoltak, hanem ilyen csúnya, olcsó animációk. Próbálkoztak egy tipikus történetet összehozni, de eléggé izzadságszagúra sikerül sajnos.

2021.04.27 kmona

Nosztalgikus és egyben nagyon jó modern adaptációja a régi klasszikusnak.

2021.04.30 julisX

Szerintem egy igazán remek családi film, minden megvan benne, ami szükséges, humoros és szórakoztató.

2022.04.25 BoBamburg

Sosem voltam nagy Tom és Jerry fan, habár a '92-es nagyfilmet szerettem anno, de nem tett rám nagy hatást sosem eme duó (főleg talán mert mindig Tom volt a szimpatikusabb). Nosztalgia miatt megnéztem ezt az új filmjüket. Kár volt, mert rém gyenge.

2021.06.22 n,n,n

Azt hittem, rosszabb lesz. Humoros az egész család számára, csak azt sajnálom, hogy Tom és Jerry elég kevés időt töltenek a vásznon, de azért jót derültem a harcaikon. Minden korosztálynak ajánlom.

2021.05.20 feri1

Én gyerekkoromban természtesen imádtam ezt a mesét, de ez az élőszereplős variáció szerintem nagyon nem illik neki. Teljes melléfogásként éltem meg a filmet. Hatalmas csalódás volt :/

2021.07.11 BOLT

Tűrhető

Nem mondom egy szóval se, hogy a Tom és Jerry mese gyalázása meg "blablabla", de többet vártam volna tőle. Nyilván a 10 év alattiak a célközönség, és szerintem a felnőttek, nagyobbak csak ülnek kukán. Egyszer megnézhető, és elég jó is, a humora is abszolút tűrhető, de szerintem ez az élőszereplős mozi nem nagyon passzol a Tom és Jerry darabhoz, mert ugye egy klasszikus megfilmesítéséről beszélünk. Az sem tetszett, hogy kb. nem voltak nagyon új poénok. Csak ilyen szimpla pofára esés, megütés, ilyesmi.

2022.04.13 HEROES OF THE DAY 2

Szórakoztató

Nem volt ez annyira rossz. Voltak hiányosságok, logikai bukfencek, de már a Tom és Jerryből is mindenféle verziót csinálnak. Pl. ott volt a Tom és Jerry-show, ami szerintem hatalmas bukás lett. De szerintem itt ugrott egy-két fokkal feljebb a mérce, és nézhető lett.