Sasszem

Eagle Eye

2023.05.02 Erik Csok

A fájdalmas valóság!

Ez a 2008-ban bemutatott akció - thriller film nagyon jól bemutatja azt, hogy a mai világunk sajnos ténylegesen itt tart már lassan. Úgymond ténylegesen a fájdalmas valóság, mert már tényleg ott tartunk hogy a mesterséges intelligencia át veszi az emberiség felett a hatalmat. De hogy a filmről is írjak. Szerintem egy piszok izgalmas film, egy nagyon jó és kidolgozott történettel. Remek akciójelenetek vannak benne, és Shia Lebauf is, komolyan mondom jól játszik ez az ember itt. Michelle Monaghan, hát mint szinte mindenhol itt is nagyon szép, meg amúgy jól állt neki ez a szerep. A mellékszereplők is jók, a magyar szinkron viszont, hát, az nem valami jó. Igazából mindenki megnézheti, aki akar egy izgalmas és egy "jövőt megjósoló" filmet látni!

2017.05.05 mamiéstöti2

Szomorú, hogy idáig fajult a világ, hogy sajnos a való életben is ilyen és ehhez hasonló technikai megoldásokkal érezheti az ember magát biztonságban. Elég jó film egyébként.

2016.11.18 indingo

Jól összerakott és izgalmas filmek tartom a Sasszemet. A története érdekes elsőre ki sem találja az ember, hogy ki állhat a háttérben.

2018.04.17 TomÁcs

Végig fenntartja a film a néző figyelmét. A szereplőkhöz hasonlóan mi sem tudjuk ki vagy mi is az ellenségünk. Ez nagyon sokáig megvan, utána kezdik csepegtetni az infókat. Izgalmas történet.

2016.01.04 mrarizona

Nagyon jo film, erdemes megnezni. Kimondottan emlékezetes, amikor a vegen Jerry a levegöbe lo, hogy igy allítsa le az előadast. Nagy jelenet. Kivancsi vagyok, mikor jon el az, hogy a valosagban is fellezad egy fejlett szamitogep az emberiseg ellen.

2018.04.27 Filmelemző

Ragyogóan indul aztán kiderül mi van az események mögött és abban a pillanatban egy elrontott, kihagyott lehetőséggé válik. Óriási kliséhalmaz a kétezredik sztori ugyanarra a kaptafára. Sajnos csak közepes a végső értékelés. Pontszám: 5 / 10.

2017.12.19 Greeta

Teljesen meglepő a film vége. Abszolút másra számít az ember, keresi az ellenséget, és egy furcsa összeesküvésben találja magát. Remekül fel van építve a sztori.

2023.03.19 taba

A nagy testvér mindent lát

Mi történne, ha a rendszer az állampolgárai ellen fordulna, csak azért, hogy megvédje őket saját maguktól ? Ez a téma ma különösen aktuális, hiszen az infrastruktúra nagy részét már számítógépek vezérlik, az informatika fejlődése pedig határtalannak tűnik. Izgalmas, akciódús, menekülős történet, melynek egyes részei még valósággá is válhatnak.

2016.02.21 Adepto

Furcsa volt, hogy egy gép, egy program elkezd önmaga gondolkodni és döntéseket hozni, méghozzá emberéletek felett. Ha valaki túlteszi magát azon, hogy ezt abszurdnak találja, akkor nagyon fog neki tetszeni ez a film. Shia LaBeouf újra nagyot alakítot... Több

2018.07.31 Megamovie

Nagyon jó film. Egyedi hangulatú fordulatos és meglepő történettel, nagyon jó színészi alakításokkal. A végén lévő fordulat annyira nem jött be, de ezt leszámítva csak ajánlani tudom.

2016.10.13 tiszaizsofi

Vannak benne kisebb hibák és abszurd dolgok de ennek ellenére nagy sikert aratott és nekem tetszett mert azt kaptam amit vártam tőle sok izgalmat és akciós jelenetet. A befejezése kifejezetten emlékezetes.

2015.06.09 Skarsh

Ez szerintem egy középkategóriás film. Sajnos nem annyira emlékezetes, egyszer nézős polcrarakós. A zenére nincs panasz, viszonylag akciódús filmről beszélhetünk.

2021.09.12 szabmarc

Szerettem volna, hogy ez a film jó legyen. Nem igazán szoktam a trailereket végignézni, de itt magával ragadott, és nem zártam be idő előtt. Kár volt, ugyanis gyakorlatilag a filmben az összes értékelhető esemény, jelenet a trailerben már látható vol... Több

2020.04.10 arctoslion

Nagyon jól összerakott alkotás, nagyon jó színészekkel. Lendületes, szinte hibátlan, végig tele feszültséggel. Pörgős, fordulatos, ezáltal totál nem értem a fanyalgókat. A mesterséges intelligencia, sajnos mindent " gépiessé " tesz, és ez a legszomorúbb. A filmben is az volt az egyetlen megoldás, hogy EMBERILEG fogtak össze, csak így tudták legyőzni a rosszat. Hozzáteszem, marha jól választották ki ezt a női hangot. Ahogy beszélt, artikuláció nélkül, a maga parancsoló módján, húúú, nagyon tudtam utálni. Egyáltalán nem egyszer nézős, ráadásul látszik, hogy Spielberg benne volt. 10/10