Árnyvadászok: A végzet ereklyéi

Isaiah Mustafa
Matthew Daddario
Harry Shum, Jr.
Dominic Sherwood

A Shadowhunters című sorozat története Cassandra Clare A végzet ereklyéi című regényciklusán alapul. Az események főhőse Clary Fray, aki 18. születésnapján ráébred, hogy az Árnyvadászok klánjához tartozik. Egyfajta hibrid ember, aki a démonok levadászására specializálódott. Amikor Clary… Több

Premier: 2016.01.12. | Netflix (2019.08.07.)

2024.03.25 bkzsani

Nem olvastam a könyvet, nem láttam a filmet (még), de ez a sorozat teljesen lenyűgözött. Nagyon tetszett minden karakter, főleg Jace és Clary, de furcsa módon még Alec és Magnus kapcsolatán is izgultam. Szuper mind a történet, mind a szereplők, karak... Több

2022.03.28 JRD

Hm…

…míg a filmet szeretem, addig a sorozat egyáltalán nem érintett meg, de még maradandó jó vagy rossz élményt sem hagyott bennem. Pedig lelkesen készültem arra, hogy megnézem. Talán túl magasak voltak az elvárásaim a film és a könyvek után. A film szereplői „szimpatikusak”, beleillenek a történet hangulatába (kifejezett tekintettel a főgonoszt alakító színészre, Jonathan Rhys Meyersre, aki egyébként bámulatosan jól tud negatív figurákat megszemélyesíteni). A sorozat Valnetine-ja nem, annak ellenére, hogy félelmetes volt. Kivételt egy karakter képezett. Magnus Bane fő-boszorkánymester figurája nagyon jól el lett találva, és magasan jobb színészi játékot mutatott be a szereplőt megformáló színész, mint pályatársai. Mondjuk Dominic Sherwodd sem volt rossz, akárcsak Mustafa, de valahogy Harry Shum Jr. alakítása kitűnt a többi közül. Remekül tudott a hangszínnel játszani. (Mondhatnám azt is, hogy egy igazi magyar színész hangszínskálájával rendelkezett.) Noha a karakterek ugyanazok voltak, de ennyi múlik egy jó/rossz szereplőválogatáson. Maga a sztori érdekes, hisz minden, ami misztikus, fantasys, vérfarkasos, vámpíros, boszis, démonos, horroros, az jöhet. De inkább nézd meg, hisz' ízlések és pofonok! Majd eldöntöd magad! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2019.08.25 Ms. Akárki

Sokkal jobb lett mint a film de még sajnos ez is kevés, nagyon tinisorozatot hoztak össze. Pedig a könyv nagyon izgalmas volt. Hűbb a könyvhöz mint a film volt és ez mindenképpen pozitíum. Pörgős egyszernézős sorozat.

2016.10.17 lolita13

Sokkal jobb volt mint a film és szertem a szerplőket is. Olvastam a könyvet és nagyon jó hogy a könyvhez hűek de mégis vannak újdonságok benne így nem válik kiszámíthatóvá

2016.09.18 puffancshercegnő

Nem olyan rossz, mint amennyire az emberek lehúzzák szerintem. Élvezhető kis sorozat, nem kell túl komolyan venni. Olyan jó úgysem lesz, mint amilyen a könyv, de ez általában így van. Ettől függetlenül jól folyik a történet, egész jók a karakterek, és többé-kevésbé követi a könyvet is még. Ígéretes volt az első évad.

Míg éppen bejelentették a bemutatót, a show Twitter-fiókja megkérdezte a rajongókat, mit szeretnének, kik játsszák el a karaktereket. Rengeteg válaszoló elképzelése szerint Simon Lewist a filmben szereplő Robert Sheehannak kellett volna alakítania.Szerző: jfruzsi97

A színészgárda tagja egy egykori NFL-játékos, Isaiah Mustafa is, aki mindhárom évadon át játszotta az Árnyvadászból lett vérfarkas Luke-ot.Szerző: jfruzsi97

A sorozat forgatási munkálatai 2015. május 25-én kezdődtek meg Torontóban, Kanadában. Szerző: lolita13