Sírhely kilátással - Nincs esküvő, csak temetés

Sírhely kilátással - Nincs esküvő, csak temetés

Plots with a View
Videók

Boris (Alfred Molina), a temetkezési vállalkozó, mindössze két dologról álmodott fiatalkorában: a táncról és Bettyről (Brenda Blethyn). Betty titokban viszonozta a szerelmet, azonban apja óhajára egy aranyásóhoz ment férjhez. Boris is búcsút mondott álmainak és átvette a családi vállalkozást. Boris és Betty már nem épp fiatalon, újra találkoznak. Betty anyósának temetését készítik elő, s a régi szikra újra lángra lobban. Boris rájön, hogy a közöttük lévő kölcsönös szerelem előtt egyetlen akadály áll: Betty házassága. Elszántan arra, hogy végre boldogok lesznek, elhatározzák, hogy megrendezik Betty látszólagos halálát és együtt megszöknek.

Rendező: Nick Hurran
Forgatókönyvíró: Fred Ponzlov
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2004.11.04.

2019.07.17 Berto49

Hogyan temetessük el magunkat?

Brenda Blethyn alakítására először a „Fűbenjáró bűn” című filmben figyeltem fel. Külön örültem, hogy ebben a filmben is ő a női főszereplő. A meglehetősen morbid, bizarr témát ügyesen kezelték, vegyítették egy kis romantikával, sok-sok angol humorral, sőt egy csipetnyi táncos revüvel is. Már az első percben is nevetni kellett, amikor a narrátor közölte, hogy „Wales egy kis ország Angliától balra”. Két temetkezési vállalkozó, az egyikük amerikai (Frank szerepében Christopher Walken) vetélytársai egymásnak. Küzdenek a „piac” egyedüli birtoklásáért, Frank vadabbnál vadabb ötletekkel próbálja színesíteni a hagyományokat. A helyi (Boris alakítója Alfred Molina) pedig harminc éve fülig szerelmes a Blethyn alakította Betty Rhys-Jones-ba. Kiderül, hogy a vonzalom kölcsönös és akkor áll elő Boris a szakmájából adódó megoldással. Szerepel még a szexre mindig éhes Meredith nevű titkárnő, Naomi Watts remek megformálásában. A filmet tízes skálán kilencre értékelném, de így négy csillag kiosztására van lehetőségem.