Star Wars I. rész - Baljós árnyak

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

2023.12.17 Speedy94

Kedvenc Star Wars

Star Wars. Nézzük csak. Van ebből is 3 trilógia. Van a régi trilógia, ami engem elindított az egész Star Wars iránti rajongásban. Van az előzmény trilógia, ami gyerekkorom kedvence, és számomra is a legmeghatározóbb. És van a folytatás trilógia, ami számomra mostohagyerek, és nem igazán kedvelem. Az összes film közül egyértelműen ez a kedvencem. Szép és látványos képi világ, ami hozza azt a jó ezredfordulós érzést. A szereplők sokszínűsége. Minden klappol számomra. A fogatverseny és végső küzdelem, ahol két hős Jedi lovag veszi fel a küzdelmet a vérszomjas Sith lovaggal egyértelműen a film csúcspontjai. Jar Jar szerintem egy aranyos és szerethető karakter volt. A szereplők közül itt találkozhatunk először Samuel L. Jackson által alakított menő Jedi mesterrel, Mace Winduval. Az örök kedvenc, Liam Neeson által megszemélyesített, visszafogott, bölcs szamurájokra emlékeztető Qui-Gon Jinn mesterrel. És nem utolsósorban Ray Park teljesen elborult, ördögszerű, ultramenő Darth Mauljával, aki dupla pengés karddal sokkolja a népet. Egyértelműen e 3 szereplő a kedvencem. Vannak ebben a filmben hibák is (lásd: midikloriánok. Bemagyarázás, honnan ered az erő. Vagy épp a koraérett Padmé), de ezek megbocsáthatóak részemről. Számomra ez a legkedvesebb Star Wars-film. Egy érték. Örök kedvenc klasszikus, amit mindig örömmel fogok megnézni.

2016.05.08 hell.l

Nekem ez a film, és a második trilógia nem igazán jött át. Valahogy nem hozta át azt a fílinget, mint a régi trilógia, nem tudom miért. Talán a régi szereplők hiányoztak, a történet sem lett egészen jó, túl hosszú vontatott az egész.

2015.01.25 Mate

Akárhogy fujjol mindenki, csodásan szórakoztató filmmel van dolgunk. Ez volt az első Star Wars film amit láttam, és ezzel szerettem bele a sorozatba. Tele van ötletes (én néha legendás) jelenetekkel, például a fogatverseny is ilyen, ami egyben egy főhajtás a Ben Hur felé.

2017.06.16 szkodvig

Gyerekként imádtam. Felnőttként az utolsó csatajeleneteken és a zenéken kívül nagyon sok minden nem értékelhető benne sajnos, pláne úgy,hogy tök sok jó jelenetet vágtak ki a filmből, ami picit talán még dobott is volna rajta.

2015.08.17 Sodanth

Mester, zavart érzek az Erőben...

Lucas a 70-es 80-as évek fordulóján megalkotott egy olyan univerzumot a messzi galaxissal, ami minden mozinézőnek meghatározó volt. A mester az ezredfordulóra megöregedett, meggazdagodott és belső indíttatásból vagy csak a pénz illatától megrészegülv... Teljes kritika

2018.03.26 Rendszergizda

Star Wars filmek közül leggyengébben sikerült epizód a Baljós Árnyak. Nem mondanám, hogy rossz volt, de az tény hogy a története nem valami izgalmas, de felvezetésének jó, bár lehetett volna jobb is!

2016.06.23 postaslaszlo8

Sokan a film ellen vannak pedig nekem az egyik kedvencem. Persze rengeteg logikai baki van benne, de minden hibája ellenére lekötött és szórakoztatott a Darth Maul elleni harc pedig epic lett.

2016.04.28 mrfaktor

Sokan leszólják, de nekem valamiért tetszik. Talán azért, mert fiatalon láttam, és teljesen magával ragadtak az új helyszínek, mint a víz alatti város, vagy az új szereplők. Én Jar Jart is kedveltem, számomra nem volt idegesítő. Egyszóval remek szórakozás.

2017.08.17 penzesisti

A legjobb Star Wars epizód tele izgalommal, akcióval, látványos jelenettel és utánozhatatlan figurákkal. Élveztem minden jelenetét, a beszólásokat,a zenei és képi hatásokat.

2016.07.27 feketerigous

Nagyon kicsi voltam, mikor láttam ezt a filmet, akkor még nagyon unalmasnak gondoltam, de azóta újra megnézve, már értette, hogy itt miről is van szó! Szerintem eszméletlenül jó film, leköti a néző figyelmét. A színészek és az animált figurák nagyon jók! :)

2015.06.21 tamas84

Már régebben is kíváncsi voltam, hogy akkor vajon hogyan nézne ki a Star Wars, ha az alkotók rendelkezésére álltak volna a mai technikai eszközök. És hát valószínűleg így, csak ugye az eredeti filmek más korosztályt céloztak meg, mint a mostaniak. Ne... Több

Az egyik legjobb a Star Wars filmek közül, nagyon eseménydús és szórakoztató, rengeteg nagyszerű színésszel tele, érdemes megnézni.

2015.06.24 Enccso

Sokan nem szeretik az "új" trillógiát, nyilván meg is vannak a maga hibái, de engem nem zavart JarJar sem, látvány, harci jelenetek is jók voltak, és a karakterek is jól eltaláltak.

2016.12.17 film kedvelő

Nem méltó az először elkészült trilógia előzményének elkezdéséhez. Monoton és vontatót egyedül a verseny volt izgalmas. A vége talán még az volt jó, de lehetet volna jobb is és fél órában is meg lehetet volna csinálni.