Alkony sugárút

Sunset Blvd.

2023.08.27 Ergit

Annyira kényelmes és aranyozott, de mégis csak egy csapda!

2021.12.12 F79

Minden eladó

Egy olyan világban, ahol temérdek pénzt termel az illúzió, és eladóvá válnak az álmok, könnyen termékké válhat maga az álmodozó is. Írók, színészek, rendezők. Nevek és árfolyamok. Az egykor ünnepelt némafilmsztár magányosan, elfeledve, saját álomvilá... Teljes kritika

2018.11.30 JcWh

Tökéletes Film noir

Egyszerűen zseniális és hátborzongatóan jó ez a film. Először szinkronosan láttam a filmet évekkel ezelőtt, már akkor is tetszett, de azt gondoltam, hogy többször nem biztos hogy meg fogom nézni. Majd nemrég megnéztem eredeti nyelven és teljesen magába szívott a film. Mai szemmel a történet már nem számít akkora durranásnak, de a színészi alakítások és a film hangulatteremtése utánozhatatlan és örök érvényű. William Holden cinikus megszólalásait és Gloria Swanson "kirohanásait" mindenképpen eredetiben kell hallani, úgy sokkal hatásosabb. Habár a szinkronos verzió sem rossz, de aki teheti az eredeti nyelven tekintse meg.

2015.02.10 Milanman

Kétségtelenül a legjobb film amit valaha készítettek Hollywood belső életéről, az egykori csillogás elvesztéséről, az álomgyár korai időszakának sztárkultuszáról. Nem csak saját műfajában, de a teljes filmtörténelemben is megkerülhetetlen mestermű.

2016.11.07 Berto49

A legjobb filmek egyike, Billy Wiilder egy zseni volt, mert a filmjeinek a többsége eléri ennek a noirnak a fantasztikus színvonalát. Swanson játéka egyszerűen csodálatos, ahogy a némafilmes színjáték összes kellékét bemutatja. Több egykori némafilms... Több

2016.02.08 doroffee

Imádom ezt a filmet. Tökéletes film noir a film rapszodikus filmezési technikájával és a nagyon érdekes karakerekkel. Tökéletes korrajz az akkori Hollywoodról és mindenről, ami a kulisszák mögött van.

2015.05.25 Henczi

kategóriájában egy kiváló film, mai filmeket tekintve is remek alkotás . Igazi magával ragadó dráma. Szineszi alakítást tekintve is egyedülálló, igényes film.

2019.01.11 dailyfilmsan

egész jó volt ahhoz képest hogy a karakterek többsége idegesítő volt. Volt a filmben energia és potenciál. Igaz az elején le lett lőve a poén, de kíváncsi voltam mi lesz azért a végkifejlet. Színpadias, de ez a korából adódik. Szerintem muszáj egyszer megnézni.

2016.07.01 Bernie

A maga műfajában ez egy igazi remekmű. Talán ma már túl lassúnak, túl mesterkéltnek vagy túl teátrálisnak mondanánk, de tartsuk szem előtt, hogy egy klasszikust nézünk. Ennek előnye is van, aki nyitott az ilyen filmekre, azt az Alkony Sugárút vissza tudja kalauzolni a hatvanas évek csodás Hollywoodjába.

2015.06.30 issue

Manapság már kevesen ismerik ezt a filmet, pedig egy igazi klasszikus, és még ma is megállja a helyét. Persze nagyon más, mint amihez hozzászoktunk, de hát több mint hatvan éves. Higgyétek el, a maga idejében ez egy nagyon is formabontó, merész vállalkozás, amely részben lerántotta a leplet a Hollywood káprázatáról.

2015.09.12 Meeroz21

Nekem annyira nem jött be. Túl lapos volt az én ízlésemnek, igaz egész jó jelenetek akadtak benne ennek ellenére maga a történet nem volt egy hűha, kategória. Max közepes.