Szkafander és pillangó

Le scaphandre et le papillon

2018.10.14 MP170506

Különleges, művészi film. Mindenképpen tanulságos, bemutatja mennyire fordulatos is az élet. Nem mondanám, hogy többször nézhető, de egyszer mindenképp megéri. Bár a vége nem lett az igazi.

2015.06.08 Dodi

Én több mint egy éve láttam a filmet, véletlenül botlottam bele a filmzenéjébe a gépemen. Hát, még most is könny szökik a szemembe...ez mindent elárul a filmről. Ha megnézi az ember, könnyen rádöbben arra, hogy milyen törékeny és fordulékony az élet. Ajánlom mindenkinek, kivételesen jó dráma.

2015.05.22 Laci000

Egy megható történet, amelyből hiányoznak a klisék, nincsenek túlhúzva az érzelmek, tökéletesen kivitelezett rendezés jellemzi, a történetvezetés dinamikája kitűnő, a párhuzamok vezetése nem zavaró, az idősíkokban is eligazodtam, és beköltözni Bauby fejébe, hihetetlenül hatásos, Julian Schnabel nagyon jól megoldotta.

2015.05.18 a.edit63

Egy mindenképpen különleges filmről van szó. Tetszik a film képi felépítése, ahogy a sötétből a homályon keresztül a tiszta képkockákon át újból az elmosódott kontúrokon keresztül a sötétséggel ér véget, jól mutatva a főhős aktuális állapotát. Igazán szép film.

2015.05.01 dps

Bizonyos tekintetben a mai euthanázia-barát filmek (vö. Belső tenger, Millió dolláros bébi) ellenpárja. Julian Schnabel megigéző filmje egy olyan valakinek az élet-igenlését mutatja be, aki az elképzelhető legmegrendítőbb gyengeségben szenved. A film... Több

2015.07.17 rhamus

Nekem nagyon tetszett ez a film. Erre azt lehet mondani, hogy kihagyhatatlan, mert egy csodálatos élménytől fosztod meg magad, ha bele se nézel. Szerintem igazán szórakoztató.

2016.06.11 Mulds

Magával ragadó. Csúcs egy alkotás lett! Már-már majdhogynem tökéletes. Eleinte kicsit untam, de aztán bepörgött. Laposan indul, de nem kell sokat várni és magába szippant az egész film világa. Ez pedig megfizethetetlen.

2015.10.16 Blindspot

Elkeseredtem mire a film végére értem. Azt vártam kap egy ütős kis befejezést de nem. Végig fenntartja az izgalmat és akkor szúrja el amikor már nem várnád. Egy felettébb béna lecsapott véggel. Kár érte.

2015.06.11 veszi.peter

Zseniális film. A film a kezdetektől besszippant és eléri azt a nézővel, hogy teljesen azonosulni tudjon a szereplővel, mintha ő lenne ott. Lehet, hogy a kamera állás is, meg a hangos gondolatok miatt, de az biztos, hogy nagyon jó film.

2015.06.20 Toncsi

Zseniális alkotás, a film képes belehelyezni a nézőt az író fejébe, és a film végéig ott is tartja. Ebben segít az, hogy a film elején Bauby szemszögéből látunk mindent, majd az ő fantáziáit kísérhetjük nyomon. Julian Schnabel derék munkát végzett, a film igazi katarzisélményt váltott ki bennem. Mindenkinek ajánlom!

2016.05.12 mártilány

Kevés ennyire jó film van! Bár a cselekmény nem tűnik annyira izgalmasnak, valójában az. Julian Schnabel következetesen építkezik, a nézőt belehelyezi Bauby nézőpontjába, s ezzel meghitt kapcsolatot teremt. A korán megszeretett író fantáziadús kaland... Több