Cptn Jinbe   2017. 06. 14.

Régen eszméletlenül jó horrorfilm volt. Bár én gyerekként láttam és elég ijesztőnek találtam. Ma viszont már átérződik könnyebben a vígjáték része is a filmnek.

Deku   2017. 07. 17.

Valamikor még gyerekként eléggé rémisztő és hátborzongató volt ez a film. Ma már persze csak nevetünk rajta, hogy milyen idétlen a grafika. Persze ez nem hátránya a filmnek.

Syracuse   2017. 11. 29.

Gyermekkorom egyik kedvenc filmje, mely abszolút időtállónak mondható. Vannak azok a filmek, amiket gyerekként szeret az ember, aztán később megnézve már húzza a száját. Na ez nem ilyen. :D

Orosz István   2017. 08. 08.

Szerintem jó kis film. Tök aranyos kinézetű lények, akik ha jól emlékszem ha vizet isznak csúf veszélyes szörnyetegekké változnak. Meg kell mondjam szerintem eredeti, hiába idétlenül hangzik.

hackerjulcsi   2018. 03. 18.

Azóta imádom a gizmókat. Nem értem, hogy miért nem Gizmó lett a film címe magyarul, mert annyira sokatmondó szerintem. Mindenesetre óh sun gizmo, óh sun gizmo.

Judge Reinhold
Judge Reinhold
Polly Holliday
Polly Holliday
Jerry Goldsmith
Corey Feldman
Glynn Turman
Frances Lee McCain

Hiába látszik, hogy a manók csak bábok, mégis élettel töltik meg a filmvásznat, akinek esetleg véletlenül kimaradtak az életéből, nagyon sürgősen pótolja a lemaradást! több»

A Szörnyecskék voltaképpen egy borzasztó céltalan film: semmi mást nem tesz, mint hogy saját lényeit beledobja a 80-as évek tipikus kisvárosi idilljébe, majd dokumentálja pusztításukat. 6/10 több»

A film az eredeti tervek szerint a film a Warner Bros. karácsonyi nagy dobása lett volna, de mivel a Columbia éppen a Szellemirtók premierjére, a Paramount pedig az Indiana Jones és a végzet temploma bemutatójára készült, a stúdió megsürgette a Szörnyecskék gyártását és már júniusban a mozikba került a film. További érdekesség, hogy mindhárom film remekül ötvözi a poénokat a borzalmakkal.

(ps )

Az eredeti produkcióban Gizmó hangját Howie Mandel szolgáltatta, leszámítva az éneket. Érdekesség, hogy néhány további nyelven is őt hallhatjuk a filmben ugyanis a stúdióban Mandel néhány idegen nyelven is feljátszotta Gizmó pár sornyi szövegét. Ezeket fonetikus átírásban kapta meg a színész.

(ps )

A portyázó szörnyecskék hangját Michael Winslow kölcsönözte egy személyben. Winslow önmagát „tízezer hangot tartalmazó zajgép”-nek nevezte. Igazi hírnevét a szintén ’84-es Rendőrakadémia-nak köszönheti.