Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Jerry Goldsmith
Corey Feldman
Glynn Turman
Frances Lee McCain

dailyfilmsan   2020. 02. 11.

Jó a film bár vannak logikai malőrök, pl: szentesti tanítás, meghasonlók. Át kellett volna futni a terveket szerintem még egyszer ebből a szempontból. A film nagyját kitevő szörnyek és cukiságok a korhoz megfelelően nagy gonddal lettek kitalálva és megalkotva bár nekem annyira nem indul meg a nyáltermelődésem a Guzmi cukiságától. Annál inkább a szörnyek változatos megjelenésétől. Viszont ahhoz hogy ekkora megszállást tudjanak véghez vinni kicsit több észt is kioszthattak volna nekik. Végül is nekem tetszett a film egy nem szokványos karácsonyi film amit kb. bármikor meg lehet nézni.

Kóborló   2019. 12. 25.

Szörnyen aranyos kis családi horrorfilm lett a Szörnyecskék

Az 1984-es, Szörnyecskék című film mára már egy igencsak klasszikus családi kis horrorfilmnek számít, amiben a Guzmira keresztelt (bevallom, én is Gizmóra emlékeztem) kis szőrős, szeretnivaló cukiságforrásunk legalább akkora hírnévre tett szert, mint a legnagyobb horrorikonok, bár azért az is igaz, hogy a Szörnyecskéket soha nem lehetne egy kalap alá venni egy Péntek 13, Rémálom az Elm utcában, vagy a Halloween című filmekben látható horrorikonokkal, hisz egyáltalán nem egy véres alkotásról beszélünk. Én még gyerekfejjel láttam először eme alkotást, és be kell, hogy valljam, rendesen féltem tőle. Most, hogy itt vagyunk karácsony estéjén, úgy gondoltam, ideális választás lehet egy kis karácso... több»

Deku   2017. 07. 17.

Valamikor még gyerekként eléggé rémisztő és hátborzongató volt ez a film. Ma már persze csak nevetünk rajta, hogy milyen idétlen a grafika. Persze ez nem hátránya a filmnek.

Orosz István   2017. 08. 08.

Szerintem jó kis film. Tök aranyos kinézetű lények, akik ha jól emlékszem ha vizet isznak csúf veszélyes szörnyetegekké változnak. Meg kell mondjam szerintem eredeti, hiába idétlenül hangzik.

Ms. Akárki   2019. 07. 20.

Nagyon hátborzongató kis filmecske. Klasszikus ijesztgetős gyerekfilm. Tiniként rendesen féltünk tőle és a plüssökkel ijesztgettük egymást:D Meg milyen poén már hogy akkor válnak gonosszá ha este esznekXD Vicces és egyedi, pörgős film, amit szerintem már mindenki látott legalább egyszer.

Hiába látszik, hogy a manók csak bábok, mégis élettel töltik meg a filmvásznat, akinek esetleg véletlenül kimaradtak az életéből, nagyon sürgősen pótolja a lemaradást! több»

A Szörnyecskék voltaképpen egy borzasztó céltalan film: semmi mást nem tesz, mint hogy saját lényeit beledobja a 80-as évek tipikus kisvárosi idilljébe, majd dokumentálja pusztításukat. 6/10 több»

A jelenetben, amikor a manók a bárban vannak, és egy arcade játékgépen játszanak, egy Star Wars játék volt, amit 1983-ban adtak ki.

(Kóborló )

2007-ben felreppent a hír, hogy elkészítik a Szörnyecskék 3. című filmet, amiből végül nem lett semmi. Viszont 2018-ban ismét lehetett híreket hallani arról, hogy zöld utat kapott a projekt, és mégis elkészülhet majd egy újabb Szörnyecskék film, bár az inkább rebootolná az eredeti történetet, és nem folytatás lenne.

(Kóborló )

A jelenet, melyben a tarajos manó egy láncfűrésszel támad Billy-re, nem volt benne az eredeti forgatókönyvben, de a rendező, Joe Dante mindenképp szerette volna beletenni a kész filmbe, hogy ezzel tisztelegjen az 1974-es, A texasi láncfűrészes mészárlás című film előtt.