Szörnyecskék (1984)

Jerry Goldsmith
Corey Feldman
Glynn Turman
Frances Lee McCain

Lóri Ádámcsik   2022. 02. 02.

Szórakoztató régi klasszikus. :)

Kóborló   2019. 12. 25.

Szörnyen aranyos kis családi horrorfilm lett a Szörnyecskék

Az 1984-es, Szörnyecskék című film mára már egy igencsak klasszikus családi kis horrorfilmnek számít, amiben a Guzmira keresztelt (bevallom, én is Gizmóra emlékeztem) kis szőrős, szeretnivaló cukiságforrásunk legalább akkora hírnévre tett szert, mint... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 17.

Valamikor még gyerekként eléggé rémisztő és hátborzongató volt ez a film. Ma már persze csak nevetünk rajta, hogy milyen idétlen a grafika. Persze ez nem hátránya a filmnek.

Orosz István   2017. 08. 08.

Szerintem jó kis film. Tök aranyos kinézetű lények, akik ha jól emlékszem ha vizet isznak csúf veszélyes szörnyetegekké változnak. Meg kell mondjam szerintem eredeti, hiába idétlenül hangzik.

dailyfilmsan   2020. 02. 11.

Jó a film, bár vannak logikai malőrök, pl: szentesti tanítás, meghasonlók. Át kellett volna futni a terveket szerintem még egyszer ebből a szempontból. A film nagyját kitevő szörnyek és cukiságok a korhoz megfelelően nagy gonddal lettek kitalálva és ... több»

Ms. Akárki   2019. 07. 20.

Nagyon hátborzongató kis filmecske. Klasszikus ijesztgetős gyerekfilm. Tiniként rendesen féltünk tőle és a plüssökkel ijesztgettük egymást:D Meg milyen poén már hogy akkor válnak gonosszá ha este esznekXD Vicces és egyedi, pörgős film, amit szerintem már mindenki látott legalább egyszer.

Syracuse   2017. 11. 29.

Gyermekkorom egyik kedvenc filmje, mely abszolút időtállónak mondható. Vannak azok a filmek, amiket gyerekként szeret az ember, aztán később megnézve már húzza a száját. Na ez nem ilyen. :D

A jelenetben, amikor a manók a bárban vannak, és egy arcade játékgépen játszanak, egy Star Wars játék volt, amit 1983-ban adtak ki.

(Kóborló )

2007-ben felreppent a hír, hogy elkészítik a Szörnyecskék 3. című filmet, amiből végül nem lett semmi. Viszont 2018-ban ismét lehetett híreket hallani arról, hogy zöld utat kapott a projekt, és mégis elkészülhet majd egy újabb Szörnyecskék film, bár az inkább rebootolná az eredeti történetet, és nem folytatás lenne.

(Kóborló )

A jelenet, melyben a tarajos manó egy láncfűrésszel támad Billy-re, nem volt benne az eredeti forgatókönyvben, de a rendező, Joe Dante mindenképp szerette volna beletenni a kész filmbe, hogy ezzel tisztelegjen az 1974-es, A texasi láncfűrészes mészárlás című film előtt.

(Kóborló )

A film rendezője, Joe Dante egy interjúban elárulta, hogy jobban kedveli a film folytatását, amit szintén ő rendezhetett.

(Kóborló )

A film producere, Steven Spielberg feltűnik egy rövid cameo jelenetben.

(Kóborló )

A Szörnyecskék nem véletlenül vált kult filmmé az elmúlt évtizedekben: kiemelkedik a korszak alkotásai közül a koncepciójával, hangulatával és speciális effektjeivel is. több»