Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Szörnyecskék

dailyfilmsan   2020. 02. 11.

Jó a film bár vannak logikai malőrök, pl: szentesti tanítás, meghasonlók. Át kellett volna futni a terveket szerintem még egyszer ebből a szempontból. A film nagyját kitevő szörnyek és cukiságok a korhoz megfelelően nagy gonddal lettek kitalálva és m... több»

Kóborló   2019. 12. 25.

Szörnyen aranyos kis családi horrorfilm lett a Szörnyecskék

Az 1984-es, Szörnyecskék című film mára már egy igencsak klasszikus családi kis horrorfilmnek számít, amiben a Guzmira keresztelt (bevallom, én is Gizmóra emlékeztem) kis szőrős, szeretnivaló cukiságforrásunk legalább akkora hírnévre tett szert, mint... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 17.

Valamikor még gyerekként eléggé rémisztő és hátborzongató volt ez a film. Ma már persze csak nevetünk rajta, hogy milyen idétlen a grafika. Persze ez nem hátránya a filmnek.

Orosz István   2017. 08. 08.

Szerintem jó kis film. Tök aranyos kinézetű lények, akik ha jól emlékszem ha vizet isznak csúf veszélyes szörnyetegekké változnak. Meg kell mondjam szerintem eredeti, hiába idétlenül hangzik.

Ms. Akárki   2019. 07. 20.

Nagyon hátborzongató kis filmecske. Klasszikus ijesztgetős gyerekfilm. Tiniként rendesen féltünk tőle és a plüssökkel ijesztgettük egymást:D Meg milyen poén már hogy akkor válnak gonosszá ha este esznekXD Vicces és egyedi, pörgős film, amit szerintem már mindenki látott legalább egyszer.

Filmdoki   2019. 01. 11.

Szőrös? Édes? Rémes!

Gyerekként hallottam a következő három szabályt, melyek egy életre az agyamba égtek: 1. Ne érje fény, főleg napfény, mert belehalhat! 2. Soha ne érje víz, ne is igyon! 3. A legfontosabb pedig, hogy soha ne egyen éjfél után! Hiába tudom gyerekkorom ót... teljes kritika»

Syracuse   2017. 11. 29.

Gyermekkorom egyik kedvenc filmje, mely abszolút időtállónak mondható. Vannak azok a filmek, amiket gyerekként szeret az ember, aztán később megnézve már húzza a száját. Na ez nem ilyen. :D

Judge Reinhold
Judge Reinhold
Polly Holliday
Polly Holliday
Jerry Goldsmith
Corey Feldman
Glynn Turman
Frances Lee McCain

A jelenetben, amikor a manók a bárban vannak, és egy arcade játékgépen játszanak, egy Star Wars játék volt, amit 1983-ban adtak ki.

(Kóborló )

2007-ben felreppent a hír, hogy elkészítik a Szörnyecskék 3. című filmet, amiből végül nem lett semmi. Viszont 2018-ban ismét lehetett híreket hallani arról, hogy zöld utat kapott a projekt, és mégis elkészülhet majd egy újabb Szörnyecskék film, bár az inkább rebootolná az eredeti történetet, és nem folytatás lenne.

(Kóborló )

A jelenet, melyben a tarajos manó egy láncfűrésszel támad Billy-re, nem volt benne az eredeti forgatókönyvben, de a rendező, Joe Dante mindenképp szerette volna beletenni a kész filmbe, hogy ezzel tisztelegjen az 1974-es, A texasi láncfűrészes mészárlás című film előtt.

(Kóborló )

A film rendezője, Joe Dante egy interjúban elárulta, hogy jobban kedveli a film folytatását, amit szintén ő rendezhetett.

(Kóborló )

A film producere, Steven Spielberg feltűnik egy rövid cameo jelenetben.

(Kóborló )

A film az eredeti tervek szerint a film a Warner Bros. karácsonyi nagy dobása lett volna, de mivel a Columbia éppen a Szellemirtók premierjére, a Paramount pedig az Indiana Jones és a végzet temploma bemutatójára készült, a stúdió megsürgette a Szörnyecskék gyártását és már júniusban a mozikba került a film. További érdekesség, hogy mindhárom film remekül ötvözi a poénokat a borzalmakkal.

(ps)

Az eredeti produkcióban Gizmó hangját Howie Mandel szolgáltatta, leszámítva az éneket. Érdekesség, hogy néhány további nyelven is őt hallhatjuk a filmben ugyanis a stúdióban Mandel néhány idegen nyelven is feljátszotta Gizmó pár sornyi szövegét. Ezeket fonetikus átírásban kapta meg a színész.

(ps)

A portyázó szörnyecskék hangját Michael Winslow kölcsönözte egy személyben. Winslow önmagát „tízezer hangot tartalmazó zajgép”-nek nevezte. Igazi hírnevét a szintén ’84-es Rendőrakadémianak köszönheti.

(ps)

Chris Columbus, a forgatókönyvíró akkor állt elő a film alapötletével, amikor egy lerobbant New Yorki lakásban élt, ahol éjszakánként hallani lehetett a patkányok motoszkálását az épületben.

(ps)

Az eredeti forgatókönyv jóval sötétebb poénokat is tartalamzott, így azonban nem sikerült volna megszerezni a PG-13-as besorolást amerikában. Kimaradt többek között az a jelenet, amelyben a szörnyecskék felfalják Billy kutyáját, majd legurítják a lépcsőn Billy lefejezett anyjának holttestét.

(ps)

Hiába látszik, hogy a manók csak bábok, mégis élettel töltik meg a filmvásznat, akinek esetleg véletlenül kimaradtak az életéből, nagyon sürgősen pótolja a lemaradást! több»

A Szörnyecskék voltaképpen egy borzasztó céltalan film: semmi mást nem tesz, mint hogy saját lényeit beledobja a 80-as évek tipikus kisvárosi idilljébe, majd dokumentálja pusztításukat. 6/10 több»