Taxisofőr

Taxi Driver

2015.10.05 Siriusalias

Kultuszfilm, úgy gondolom hogy kihagyhatatlan, a rendezés és a színészi játék is nagyon jó. Igazából nem is írok többet, nézd meg! Formálj te is véleményt!

2016.09.17 krazucsi

Jópár év lemaradással, a napokban néztem meg a filmet és az egyik kedvencem lett. Biztosan állíthatom, hogy Robert De Niro-tól az egyik legjobb színészi alakítását láthattam ebben a filmben. Szenzációs volt.

2016.07.06 online91

Annak ellenére, hogy 70-es évekbeli a film, egyáltalán nem régimódi, hisz a történet lényege és az abban megmutatkozó valóság nagyon beleillek a mai társadalomba is. Többször is láttam már, és mindig észrevettem valami pluszt, mindig valami másik dolgon gondolkodtat el. Nagyszerű film.

2015.01.24 forradalom

Kemény! De Niro beleadta az alakításba talán minden erejét. Talán a film azt is bemutatja, a taxisofőrör, akik Amerikában dolgoznak, mennyire más világot élnek.

2015.02.10 visigo

De Niro egy zseni. Meg a film is. Emberi, dramatikus, felkavaró.

2021.04.12 moviemafia

A pszichopata igazságosztó

Hogy őszinte legyek, nehezen tudnám ezt a filmet méltón értékelni. Történeti szempontból egészen zseniális, maga a világ, amit a néző elé tár, teljesen lehengerlő és magával ragadó. A középszerű, céltalan és kissé pszichopata hajlamú főszereplő mondanivalója és sajátos "mottója" nagyon jól tükrözi azt a nyomort, ami a 70-es, 80-as években volt jellemző Amerika nagyvárosaira. Habár én kifejezetten szeretem a régi stílusú "klasszikus" filmeket, a Taxisofőr filmmenete meglehetősen unalmas és nem túl érdekfeszítő, bár azt meg kell hagyni, hogy Robert De Niro nagyon jól alakította a mentális zavarokkal küzdő karaktert. Még ha a film maga nem is "érdemelné" meg a négy csillagot, a mögötte húzódó történeti szál abszolút méltó rá.

2015.02.09 roboka

De Niro legjobb alakítása, és minden idők egyik legjobb filmje.

2016.04.28 novak7matyas

Robert de Niro és Scorsese zseniális páros :Nagymenők,Dühöngő Bika,Casino hogy csak a legjobbakat mondjam.De ez a film ennek a párosnak a csúcsa.Imádom mindkettőjük munkásságát.

2016.04.20 adam

A Taxisofőr egy zseniális film a poszttraumás stresszről, a magányról, az elidegenedésről, az egymástól egyre távolodó értékrendek egyre nehezebb összehangolásáról és úgy általában véve a modern ember problémáiról. Annak ellenére, hogy a film 1976-ba... Több

2015.11.04 danda115

Robert de Niro csodásat alakít a kemény, egyedülálló, érzéketlennek tűnő, de hatalmas igazságérzettel rendelkező Travis alakjában, aki szenved valamitől, amiről nem tudja, hogy micsoda. De küzd, és akar, és tenne, ha lenne mit. A film egészen nyugodt... Több

2017.07.16 jojojo3

Érdekes és a fontos film a Taxisofőr, ami pontos és precíz leírást ad arról, milyen lehet egy trópusi pokolból, és a teljesen extrém helyzetekből visszacsöppenni egy civilizált világba, ahol néha súlyosabbak és mocskosabbak a játékszabályok, mint a h... Több

2015.03.14 erni

Scorsese az egyik legnagyobb filmrendező, ez kétség kívüli. De Niro az egyik legnagyobb színész, ez is kétség kívüli. Na ha ők ketten filmet csinálnak, akkor lesz egy Taxisofőrünk, ami az egyik legjobb film lesz.

2024.02.25 Tomipapi

Klassz film. Jól felépül a történet. Bár a mai (2024) szemmel nézve kicsit darabos a vonalvezetése.

2023.09.13 Jocpappa

10/9

Elképesztő film, amilyen egyszerű, annyira összetett sztorival. Rengeteget lehet rajta lamentálni. Már annyian megtették ezt, hogy felesleges is írnom róla. Nézés közben esett le, hogy De Niro néhány évtizeddel később az őrület másik oldalán, a Jokerben is szerepelt, ami egy nagyon hasonló sztori. Ami külön fless, hogy De Niro és Scorsese is 34 évesek voltak már akkor, 1976-ban. Hány évesek ezek az emberek??? Tudom, 80, de ilyenkor kihűlök azért, hogy mennyi idő 80 év, és mi minden belefér. Hosszú az élet.